علمای بیروت: روابط لبنان با رژیم صهیونیستی هرگز عادی نخواهد شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هیئت علمای بیروت عصر امروز یکشنبه (دوم مرداد) با صدور بیانیه ای هرگونه ارتباط لبنان با رژیم موقت صهیونیستی را محکوم کرد.

شبکه خبری المیادین با استناد به این بیانیه گزارش داد که هیچ پل انسانی و مذهبی بین لبنان و رژیم اشغالگر و غاصب تحت هیچ عنوانی وجود ندارد. زیرا رژیم اشغالگر طبق قانون اساسی دشمن لبنان است.

این سازمان لبنانی تاکید کرد که با وجود این دشمنی، عده ای در لبنان هستند که قصد دارند با ضربه زدن به قانون اساسی زمینه را برای عادی سازی روابط با این دشمن فراهم کنند.

علمای بیروت تصریح کردند که آنچه در یک نهاد دینی اتفاق می افتد باید ملی گرایانه و جامع باشد، نه محلی برای جمع آوری ابزار فتنه و لعن مقاومت.

بر اساس این بیانیه، عادی سازی روابط با دشمن هرگز محقق نمی شود و قانون بالاتر از همه است و همه باید بر اساس آن حکومت کنند.

در همین راستا روزنامه «الاخبار» اخیرا گزارش داده است که «اسون کوپمنس» فرستاده اتحادیه اروپا اخیرا طرحی با عنوان «راه حل نهایی» به سران لبنان و مقاومت این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ارائه کرده است.

بر اساس این گزارش، مفاد این طرح این است که برای عادی سازی روابط و انصراف از حقوق، اروپایی ها نان، دارو و برق به لبنانی ها می دهند و مقاومت لبنان امتیازات گسترده ای در نظام جدید این کشور خواهد داشت. ).

این در حالی است که جنبش حزب الله لبنان حتی از تصویب قانون جرم انگاری برای عادی سازی روابط عراق با رژیم صهیونیستی استقبال کرد.

حزب الله ضمن قدردانی و قدردانی از تصویب این قانون “تاریخی” و “مهم” و افتخار به این اقدام، تاکید کرد که جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گامی بزرگ و مهم در مقابله با عادی سازی شرم آور روابط با رژیم صهیونیستی است. رژیم صهیونیستی که برخی کشورهای عربی به او روی آوردند.

مقاومت لبنان نیز این اقدام را موضعی سخت در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه آن ها در برابر تجاوزات و تروریسم صهیونیستی دانست و افزود: این موضع شرافتمندانه و شجاعانه به وضوح بیانگر رهنمود ملت عزیز عراق، مرجعیت دینی است. و احزاب سیاسی این کشور و بر جایگاه دائمی و باثبات عراق در قضیه فلسطین تاکید می کند؛ ملتی که نه اشغالگری های آمریکا و نه شرایط سخت اقتصادی و سیاسی این کشور در سال های اخیر نتوانسته آنها را تحت الشعاع قرار دهد و این مردم متعلق به واقعی آنها هستند. [جامعه] مقاومت عرب و حامی در برابر اشغالگران وفادار ماند.

حزب الله در پایان از احزاب سیاسی کشورهای عربی و ملت عرب خواست تا برای عراق الگو قرار داده و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در همه زمینه ها را جرم انگاری کنند.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید