kermanyy

Saturday, 23 October 2021

علیرغم وعده “صفر چشم انداز” بلاسیو ، جاده های نیویورک “مرگبارترین تابستان” را شاهد بود

علیرغم وعده “صفر چشم انداز” بلاسیو ، جاده های نیویورک “مرگبارترین تابستان” را شاهد بود


بر اساس یک گزارش جدید ، تابستان امسال مرگبارترین مرگ و میر در شهر نیویورک از زمان تصدی شهردار بیل دو بلاسیو در سال 2014 بود. این بر خلاف وعده هیزونر مبنی بر صفر رساندن مرگ و میر در جاده ها است.

بر اساس آمار NYPD که توسط گروه مدافع حمل و نقل جایگزین ها مورد حمله قرار گرفت ، بین ماه های ژوئن و آگوست 2021 این شهر 77 نفر را در تصادفات رانندگی شاهد بود. از زمانی که دو بلاسیو برنامه “چشم انداز صفر” خود را با وعده حذف تصادفات مرگبار تا سال 2024 از بین برد ، از هر تابستان دیگر بزرگتر است.

این 77 نفر شامل هفت دوچرخه سوار ، 24 عابر پیاده و 42 راننده یا مسافر هستند – آخرین نفر از تابستان 2016 ، زمانی که 17 راننده یا سرنشین خودرو جان خود را از دست دادند ، 147 درصد افزایش یافت.

به گفته این گروه ، تعداد بیشتری از عابران پیاده در خیابانهای منهتن – 11 نفر – از سه تابستان گذشته کشته شدند. این سفر مرگبار پس از آن صورت می گیرد که دو بلاسیو برای موفقیت های اولیه در کاهش مرگ و میر در جاده ها ، که یک بار ضربات تمام وقت را زیر نظر داشت ، ملاقات کرد.

دنی هریس ، رهبر گروه در بیانیه ای گفت: “شهردار بلاسیو در ایمنی خیابان ها موفق بوده است.”

شهردار بیل دی بلاسیو وعده داده بود که مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای را در دوران تصدی خود در نیویورک به صفر برساند.
رابرت میلر

برای حل این مشکل ، هریس از “شهردار بعدی … خواست تا اقداماتی را برای کاهش رانندگی انجام دهد ، از جمله طراحی مجدد راهروهای خطرناک و احداث خیابان هایی که سرعت را محدود کرده و رانندگان را از بین می برد. بی پروا از جاده خارج شوید.”

بر اساس این گزارش ، بدترین افزایش گوشت جاده ای در بروکلین رخ داد ، جایی که 23 نفر در تصادفات مرگبار طی سه ماه جان خود را از دست دادند.

در پایان ماه سپتامبر ، پرجمعیت ترین شهر شهر دارای 63 مورد مرگ و میر در رانندگی بود – بیشتر از 12 ماه 2016-18 و 2020. این گزارش نشان می دهد که احتمال افزایش 25 درصدی مالکیت SUV در پشت آسانسور وجود دارد.

دنی هریس طعم بلاسیو را چشید وقتی فرصتی را برای ایمن سازی خیابان ها برای نیویورکی ها از دست داد.
دنی هریس از Alternative Transportation طعم فرصت از دست رفته دو بلاسیو را برای ایمن سازی خیابان ها برای نیویورکی ها اضافه کرد.
پل مارتینکا

کارکنان تحویل و ساکنان برانکس از صمیمیت بیشتری با دیگر نیویورکی ها رنج برده اند.

بر اساس این گزارش ، ده سوار دوچرخه ، دوچرخه الکترونیکی یا روروک مخصوص بچه ها تا 30 سپتامبر جان خود را از دست داده اند ، در حالی که این تعداد در سال 2020 هفت نفر بوده است. در همین حال ، برونکس نیمی از 13 فوت دوچرخه سواران در شهر امسال را تشکیل داده است.

مرگ و میر ناشی از ترافیک زیاد در حالی رخ می دهد که سوابق اداری بلاسیو نشان می دهد که NYPD به طور قابل توجهی از اجرای ترافیک خارج شده است.

پلیس در محل حادثه که دو نفر در تصادف دو خودرو در بلوار گای آر برویر و بلوار روکاوی در کوئینز ، نیویورک در حوالی ساعت 21:15 شب در 24 ژوئیه 2021 کشته شدند.
77 قربانی از ماه ژوئن تا آگوست 147 درصد افزایش نسبت به پنج تابستان قبل بوده است.
کریستوفر سادوفسکی

بر اساس گزارش کنترل شهردار در ماه گذشته ، پلیس سال گذشته 57 درصد کمتر بلیط رانندگی در مقایسه با قبل از شیوع کووید -19 نوشت.

شهرداری بلافاصله درخواست اظهار نظر نکرد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *