علی نژاد: تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک مضر است/ باید دیپلماسی فعال در عرصه بین المللی ورزش داشته باشیم


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در این نشست که شب گذشته در سالن شهید بهشتی این حزب برگزار شد، محمدرضا تهرانی رئیس کارگروه ورزش با اشاره به اهمیت دو انتخابات مهم فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک و تاکید کرد: دغدغه ما در کارگروه ورزش حزب، هدف اسلام انتخاب افراد توانمند، صحیح و با تجربه در راس تیم فوتبال و کمیته ملی المپیک است تا جایگاه و جایگاه مدیریتی این دو نهاد قابل بهبود هستند. وی افزود: هدف کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی ارتقای اقتدار و اعتلای ورزش کشور در ابعاد دیپلماسی، قهرمانی و گسترش کمی و کیفی آن در کشور است. با همکاری و مشورت با مراجع ذیربط در جهت تحقق این اهداف حرکت کنند.

در ادامه این جلسه چند تن از اعضای کارگروه ورزش از جمله علی محمدی، غلامحسین زمان آبادی، امیر ساعد وکیل، جعفر سطوتی، محمدرضا نصرالله زاده و… به بیان دیدگاه ها، دیدگاه ها و پیشنهادات خود در خصوص جایگاه ملی المپیک پرداختند. کمیته و لزوم بهبود آن، وضعیت مطلوب را مطرح کرد و تردیدهایی را در خصوص برنامه های علی نژاد برای ریاست کمیته ملی المپیک ایجاد کرد.
معاون سابق وزارت ورزش و جوانان آخرین سخنران این جلسه بود که ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای میهن اسلامی از این تشکل به عنوان مجموعه ای ریشه دار با عملکرد منظم حزبی یاد کرد. وی سپس با اشاره به اقدامات و فعالیت های انجام شده در کمیته ملی المپیک بر لزوم وجود دیپلماسی فراگیر و فعال در این مجموعه تاکید کرد.
علی نژاد با شناخت نقش غالب دیپلماسی در کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: کارکرد و اهمیت جایگاه این مجموعه زمانی آشکار می شود که بتوانیم جایگاه خود را در عرصه بین المللی تثبیت کنیم. عضو کمیته بین المللی المپیک قبلاً یک بار به این مقام رسیده بودیم، اما با بی توجهی هایی که پیش آمد، این جای خالی از بین رفت و از آن زمان یعنی نزدیک به دو دهه نتوانستیم فردی در سازمان جهانی المپیک داشته باشیم. بنابراین یکی از اهداف اصلی رئیس آینده کمیته المپیک باید دستیابی به چنین جایگاهی باشد. وقتی به آن جایگاه رسیدیم، فدراسیون های جهانی نمی توانند به راحتی ورزش ما را در مسائل مختلف به چالش بکشند.

علی نژاد اضافه کرد: وقتی کمیته ملی المپیک به نام وزارت امور خارجه ورزش نامیده می شود، باید نقش این مجموعه یکسان باشد، یعنی فعالیت اصلی روی دیپلماسی ورزشی باشد و نقش حمایتی از فدراسیون ها داشته باشد.
عضو هیئت عامل فدراسیون جهانی ووشو در خصوص برخی شایعات مبنی بر احتمال تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک، تصریح کرد: معتقدم به تعویق افتادن انتخابات کمیته ملی المپیک به هر دلیل و بهانه ای مضر خواهد بود. به عبارت دیگر، این می تواند بدترین اتفاق ممکن باشد و پیامدهای بین المللی داشته باشد، بنابراین انتظار می رود مقدمات لازم برای برگزاری این انتخابات به موقع فراهم شود.

وی در پاسخ به این سوال که تا کجا می توان در انتخابات با دیگران ائتلاف کرد، گفت: وی قصد ائتلاف ندارد و اهداف و برنامه های خود را مستقل دنبال خواهد کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید