عوارض شیردهی در دوران بارداری


شیردهی در دوران بارداری: پاسخ به سوالات شما

اگر به دنبال عوارض شیردهی در دوران بارداری هستید، شیردهی در دوران بارداری عوارضی ندارد. در این پست، راهنمای قدرتمندی از کلینیک مایو به شما ارائه می‌دهم تا بدون عوارض جانبی شیردهی در دوران بارداری، احساس آرامش کنید.

شیردهی در دوران بارداری و سلامت زنان


طبق گفته کلینیک مایو، به طور کلی، ادامه شیردهی در دوران بارداری تا زمانی که به عادات غذایی خود توجه کنید، یک رژیم غذایی سالم انتخاب کنید و مایعات فراوان بنوشید، بی خطر است. ممکن است منجر به تکرر ادرار در دوران شیردهی شود.

شرایطی وجود دارد که در آن ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است به شما پیشنهاد دهد که در صورت داشتن شیردهی، شیردهی را متوقف کنید بارداری پیچیده یا سقط جنین قبلی یا سابقه زایمان زودرس. سپس ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما توصیه می کند که شیردهی را متوقف کنید.

در دوران شیردهی در دوران بارداری، آماده پذیرش تغییرات با توجه به شرایط سلامتی و توصیه های پزشک خود باشید. قابل توجه است که سینه های شما با بارداری بعدی شما به طور مداوم در جریان هستند. با بارداری، میزان شیر مادر و آزمایش شما نیز ممکن است تغییر کند. همانطور که بارداری شما پیشرفت می کند، احساس خواهید کرد که میزان شیر خود را کاهش می دهد بارداری پیشرفت.

در دوران شیردهی در دوران بارداری، ممکن است به دلیل پیشرفت بارداری، حساسیت سینه ها یا حساس شدن سینه ها را تجربه کنید. اینها برخی از عوارض شیردهی در دوران بارداری است.

همچنین ممکن است به دلیل بارداری و شیردهی دچار خستگی مفرط شوید که دومین عارضه جانبی شیردهی در دوران بارداری است.


آیا شیردهی در دوران بارداری بی خطر است؟

این نوع سوالات همیشه برای آن دسته از زنانی که چیزی در مورد سلامت خود نمی دانند ظاهر می شود. شیردهی در دوران بارداری بی خطر است. هیچ عارضه جانبی برای شما یا فرزند متولد نشده شما وجود ندارد. می توانید ادامه دهید اما نباید غذا بخورید غذای ناسالم که به شما در حفظ تناسب اندام در دوران بارداری کمک می کند. اگر این کار را انجام دهید، شیر دادن در دوران بارداری برای شما بی خطر خواهد بود.

. با توجه به تحقیقات مشخص شد که هیچ تغییری در زنان شیرده و کسانی که در دوران بارداری شیر نمی دهند، وجود ندارد.

مطالعه دیگری متعلق به آکادمی پزشکان خانواده آمریکا نشان داد که شیردهی در دوران بارداری عوارض جانبی ندارد. شیردهی به بارداری سالم کمک می کند. به گفته AAFP، شیردهی برای کودکان خردسال مفید است. و زن هرگز سعی در سلب حقوق فرزند نمی کند.

خطرات شیردهی در دوران بارداری چیست؟

به طور کلی، هیچ عارضه یا خطری در دوران شیردهی در دوران بارداری وجود ندارد. پس از آن، برخی از زنان دوست ندارند به نوزادان خود شیر دهند. اگر اینگونه فکر می کنید، دلایل متعددی وجود دارد که شما را مجبور به قطع شیردهی می کند. آنها ممکن است به دلایل شخصی یا شغلی خود خسته باشند یا احساس ناراحتی کنند. به هر حال، برخی از خطرات رایج شیردهی در دوران بارداری در زیر ذکر شده است و ممکن است به شما در درک آن کمک کند.

درد نوک سینه

حالت تهوع (ممکن است در زمان عدم تحرک کامل رخ دهد)

خستگی

احساس گیجی

کاهش تولید شیر

تغییرات در شیر مادر – رنگ، قوام و طعم ممکن است تغییر کند. همانطور که بارداری شما رشد می کند، ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی و اکسی توسین هورمون مسئول این است و شما می توانید با کمک هورمون انرژی آن را مدیریت کنید.

در نتیجه، ممکن است در دوران شیردهی دچار انقباضات شوید، در حالی که خطر زایمان زودرس ناشی از این انقباضات حداقل است، اگر نگران هستید یا سقط جنین یا زایمان زودرس داشته اید، بهتر است برای ایده های بهتر با پزشک خود مشورت کنید.

مزایای شیردهی در دوران بارداری چیست؟

در دوران بارداری و شیردهی مزایای بیشتری از شیردهی به شما می دهد. تغذیه با شیر مادر به طور کلی یک رژیم غذایی سالم برای کودک شما در نظر گرفته می شود زیرا شیر مادر حاوی تمام مواد مغذی موجود در آن است بنابراین برای کودک شما سالم است.

اما در دوران بارداری، زنان ناراحتی شدید ناشی از شیردهی را تجربه می کنند، این به دلیل خستگی مفرط اتفاق می افتد. تغییرات هورمونی به دلیل بارداری

ایمنی و دستاوردهای تغذیه ای را برای نوزادی که در حال شیردهی است تقویت می کند تا زمانی که شیر مادر بنوشد. تغذیه با شیر مادر در دوران بارداری می تواند شما را از لحاظ عاطفی با نوزادان پیوند دهد و به شما کمک کند در هنگام شیر دادن به کودک خود آرامش داشته باشید و زمان گرانبهایی را صرف کنید. بنابراین این کار را انجام دهید این بهترین حرکت است و باید از آن استفاده کنید. در زمان تغییر احساس امنیت و امنیت را در کودکان بزرگتر ایجاد کنید، بنابراین این کار را با قلب خود انجام دهید و عوارض جانبی بارداری و شیردهی وجود ندارد.

تاثیر بر تولید شیر در دوران بارداری؟

شیر مادر هدیه طبیعت است و زمانی ظاهر می شود که زن فرزندی به دنیا می آورد. در دوران شیردهی، بارداری نیز به تناسب رشد دوران بارداری، باعث کاهش سرعت تولید شیر می شود. به دلیل تغییرات هورمونی در بدن شما، این وضعیت بعد از ماه چهارم یا پنجم بارداری قابل مشاهده است. تغییراتی را در میزان شیر خود تجربه خواهید کرد.

این نوع تغییرات زمانی ایجاد می شود که یک زن به بارداری می رسد، سپس بدن او شروع به تغییرات هورمونی می کند و شما احساس می کنید شیر شما کاهش می یابد.

اگر نگران این هستید که در صورت مصرف شیر مادر در دوران بارداری به کودک بزرگترتان آسیب برساند، نگران نباشید که به کودک شما آسیبی نمی رساند. شیردهی در دوران بارداری عوارضی ندارد.

آیا برای هر دو فرزند کافی است؟

این بستگی به مقدار شیر شما دارد، بنابراین برای حفظ شیر کافی، خوب غذا می خورید و سعی می کنید به اندازه کافی سالم باشید. اگر می خواهید آن را در ذهن داشته باشید و از یک فایل استفاده کنید رژیم غذایی سالم شما لازم نیست نگران تامین شیر برای کودکان بزرگتر باشید و در مورد جنین خود که شیر شما را در آینده دریافت خواهد کرد.

برای حفظ مقدار کافی شیر مادر، باید سعی کنید علاوه بر حفظ شیر مناسب، روزانه بیش از ۱۲۰۰ کالری مصرف کنید.

باید از فایل ها استفاده کنید دست انداز به تولد راهکارهایی برای سبک زندگی سالم در دوران بارداری. او شما را بر اساس سه تثلیث راهنمایی خواهد کرد که چه چیزی برای شما بهتر است. زمانی که باردار هستید و به فرزند بزرگتر خود شیر می دهید، ممکن است احساس خستگی و گرسنگی مضاعف داشته باشید، بنابراین به رژیم غذایی سالم خود ادامه دهید.

پس از تولد نوزاد، اگر احساس می کنید که فرزند بزرگتر شما هنوز شیر مادر می خواهد، می توانید به او نیز شیر بدهید، اما به یاد داشته باشید که اولویت شما با یک کودک کوچکتر خواهد بود و آنها بیشتر از یک کودک بزرگتر به آن نیاز دارند.

چه زمانی؟ اگر در دوران بارداری شیر نمی دهید

خوب، این به شما و نوزادتان آسیبی نمی رساند، اما در این صورت باید حداقل دو سال از تولد اول تا تولد بعدی فاصله بگذارید.

این معمولاً تجربه را برای شما راحت‌تر می‌کند و به شما زمان بیشتری می‌دهد تا با این ایده که شیردهی در شرف پایان است، سازگار شوید.

به طور کلی ذکر شده است که زنان دوست دارند هر ۴ تا ۷ روز یک جلسه تغذیه را کنار بگذارند. وقتی تصمیم می گیرید کدام جلسات را حذف کنید، احتمالاً می خواهید جلسات اول صبح و آخرین زمان خواب را کنار بگذارید، زیرا اینها می توانند فرصت های ویژه ای برای برقراری ارتباط با فرزندتان باشند.

. برای از شیر گرفتن سریع یا تخلیه شیر خود، می توانید با پزشک خود در مورد استفاده از داروهای بدون نسخه، داروهای ضد بارداری، گیاهان دارویی یا هر داروی دیگری برای کمک به تسریع روند شیر گرفتن صحبت کنید.

ممکن است هنگام غذا دادن به کودک بزرگتر خود احساس درد یا ناراحتی کنید، در این صورت می توانید از a سپر سینه برای پوشاندن نوک پستان و این به شما در برابر گاز گرفتن نوزاد و سایر انواع عفونت ها کمک می کند.


اگر قادر به انجام این کار نیستید، می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید یا می توانید از مسکن های بدون نسخه برای کمک به درمان التهاب استفاده کنید. اگر می خواهید از شیر بگیرید، ممکن است از نظر عاطفی به شما آسیب برساند. بنابراین قبل از انجام این کار به دقت فکر کنید و از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کمک بگیرید، بارداری شما همچنین هورمون های شما را تغییر می دهد و شما را از نظر عاطفی به کودک خود نزدیک تر می کند. هورمون انرژی به شما کمک می کند تا سلامت هورمونی خود را مدیریت کنید.

اگر متوجه شدید که نیاز به حمایت دارید، نترسید که با یک گروه حمایت از شیردهی تماس بگیرید یا فعالیت بدنی انجام دهید تا اندورفین خود را خوشحال کنید.

شیردهی با نوزاد بزرگتر خطراتی دارد، ممکن است شما را گاز بگیرند، بنابراین باید مطمئن شوید که سالم هستید و شیر شما خوب است، در غیر این صورت ممکن است کودک شما برای دریافت شیر ​​گاز بگیرد، ممکن است بر اساس نیاز خود از محافظ استفاده کنید. . آنها در دسترس هستند و دوبار بررسی می کنند که تمام نیازهای تغذیه ای آنها در وعده های غذایی روزانه آنها برآورده شود.

اگر در حال از شیر گرفتن فرزند بزرگتر خود هستید اما همچنان علاقه مندید که خواهر یا برادرش را شیر دهد. شما می توانید همراه با آن از فرزند بزرگتر خود حمایت کرده و به او غذا دهید و این به فرزند بزرگتر شما کمک می کند تا بفهمد که این شیر فقط برای نوزاد تازه متولد شده است و مال من نیست. اما در نهایت این تصمیم شخصی شما خواهد بود و باید انتخاب کنید که چه کاری انجام دهید.

حرف آخر…

اگر همچنان به دنبال عوارض شیردهی در دوران بارداری هستید، هیچ عارضه ای از شیردهی در دوران بارداری وجود ندارد. این انتخاب شماست که اگر دوست دارید چه می خواهید و سپس می توانید به کودک بزرگتر خود در دوران بارداری شیر بدهید و نمی خواهید شیر بدهید و سپس آن را متوقف کنید. اما هیچ عارضه ای برای شما یا فرزندتان ایجاد نخواهد کرد.

همچنین بخوانید: یوگا سوزاندن برای زندگی سالم و تناسب اندام.

تغذیه با شیر مادر یک مجله بسیار شخصی است که برای هر مادر و کودکی متفاوت به نظر می رسد. ادامه شیردهی پس از کشف بارداری، تصمیمی است که فقط شما می توانید بگیرید.

اگر می‌خواهید از شیر بگیرید، برخی از اعضای خانواده یا دوستانتان به شما پیشنهادهای مثبت و منفی در مورد کاری که انجام می‌دهید می‌دهند، اما پیشنهاد من این است که به حرف دل خود گوش دهید و آنچه را که شنیده‌اید انجام دهید، زیرا مادر و نوزاد عاشقانه هستند. مرتبط با روابط جادویی حالا خط را با این جمله تمام می کنم که شیردهی در دوران بارداری عوارضی ندارد. می توانید ادامه دهید یا می توانید متوقف کنید هر دو خوب هستند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع