عوارض مصرف خرما در دوران بارداری


در نظر گرفتن تاریخ بارداری و غذا خوردن ممکن است سوالاتی در ذهن شما ایجاد کند مبنی بر اینکه در دوران بارداری به اندازه کافی سالم خواهید بود. یا خوردن خرما زیاد در دوران بارداری برای جذابیت سلامتی برای زن باردار مفید است و یا برخی از عوارض را از بین می برد.

عوارض جانبی سابقه بارداری


خرما به طور کلی برای سلامتی ما و در دوران بارداری مفید است و همچنین مفید است و خوردن خرما در دوران بارداری توصیه می شود. به هر حال، اگر در دوران بارداری خرما زیاد بخورید، عوارض جانبی خرما دارد. خرما حاوی بیش از ۷۰ قند طبیعی است. در دوران بارداری، مصرف بیش از حد قند برای هر خانمی انتخاب بدی است، شکر باعث ایجاد مشکلات مرتبط با سلامتی می شود. بنابراین باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی محلی خود مشورت کنید، آنها به شما در انتخاب مقدار مناسب خرما در دوران بارداری کمک می کنند.

عوارض مصرف زیاد خرما

ما ۸ عارضه جانبی مهم خوردن خرما در دوران بارداری را فهرست کرده ایم. آن را با دقت بخوانید و مقدار مناسب خرما را برای زندگی سالم در دوران بارداری انتخاب کنید. هنگام خوردن خرما در طول بارداری ممکن است احساس کنید یا مشکلات مربوط به شکم داشته باشید یا گاهی اوقات ممکن است جوش داشته باشید. خوردن خرما زیاد در دوران بارداری می تواند باعث حملات آسم در برخی از زنان شود.

خرما مملو از کربوهیدرات است، بنابراین به شما کمک می کند تا در دوران بارداری سریع وزن پیدا کنید. بنابراین قبل از خوردن خرما، میزان متابولیسم پایه خود را در نظر بگیرید تا در دوران بارداری سالم بمانید و از عوارض جانبی جلوگیری کنید. قند بیش از حد می تواند یا ممکن است به جنین شما آسیب برساند. اینها برخی از عوارض رایج مصرف زیاد خرما در دوران بارداری است که با جزئیات بیشتر آشنا می شویم.

ممکن است باعث مشکلات معده شود

به طور کلی می دانیم که غذاهای طبیعی به اندازه کافی سالم هستند و خرما به شما آسیبی نمی رساند و مشکلی در ناحیه شکم ایجاد نمی کند، بنابراین با سولفیت ها ترکیب می شود، بیشتر اوقات آن را با خرما اضافه می کنیم و سپس در طول این مدت دچار مشکلات معده می شویم. بارداری. سولفیت ها عوامل شیمیایی هستند و برای نگهداری خرمای خشک برای استفاده در آینده استفاده می شوند. هنگام خوردن خرما حاوی سولفیت، ممکن است به شکلی از درد معده، استفراغ معده یا اسهال ظاهر شود.

از این گذشته، خرما منبع غنی فیبر است که به طور طبیعی برای رشد ما در دوران بارداری مفید است، زنان برای رشد سالم جنین از آن استفاده می کنند و همچنین باید از عوارض جانبی آن که به درد شکم معروف است، از مشکلات شکمی رنج ببرند. و یبوست یا اسهال و غیره. تحقیقات بیشتری در حال انجام است تا بفهمیم چرا خرما با اسهال تشدید می شود.

می تواند باعث ایجاد جوش شود

دومین عارضه جانبی خوردن خرما در دوران بارداری، جوش است و به دلیل سولفیت ها ایجاد می شود. سولفیت ها عوامل شیمیایی هستند و می توانند با سلول های خونی ما ترکیب شوند و به صورت بثورات پوستی ظاهر شوند. قرمزی این عارضه منظم نیست و فقط در زنان باردار محدود ظاهر می شود. همچنین مشاهده شده است که خوردن خرمای حاوی کپک باعث ایجاد بثورات پوستی در دوران بارداری می شود.

می تواند باعث حملات آسم شود

خب از آنجایی که در دوران بارداری به دنبال عوارض خرما هستیم، حملات آسم عوارض بعدی هستند. هیچ مدرک تایید شده ای مبنی بر ارتباط مستقیم با خوردن خرما و حمله آسم وجود ندارد.

اما خوردن خرما به دلیل داشتن سولفیت باعث ایجاد حساسیت می شود و آلرژی باعث حملات آسم می شود. در دوران بارداری، به دلیل خوردن بیش از حد غذا یا اضافه وزن، احتمال ابتلا به حملات آسم افزایش می یابد یوگا سوزی برای حفظ سلامت خود در دوران بارداری و جلوگیری از حملات آسم در دوران بارداری. طبق یک بررسی، مشخص شد که حداقل ۸۰ درصد از افراد مبتلا به حملات آسم، میوه‌های خشکی مانند خرما یا سایر میوه‌های خشک مصرف می‌کنند.

می تواند باعث افزایش وزن شود

خرما یک میوه خشک به اندازه کافی سالم است، اما خوردن خرما در دوران بارداری می تواند به بهبود وزن کلی شما کمک کند. که باعث ایجاد سایر مشکلات مرتبط با بارداری مانند حاملگی های پرخطر? یا به رشد کمک خواهد کرد عفونت قارچی که باعث خارش واژن می شود. یا ترشحات سفید نیز باعث چاق شدن شما در دوران بارداری می شود. پزشک ممکن است به شما هشدار دهد که به دلیل ظاهر زیاد غذا نخورید عوارض بارداری به دلیل افزایش وزن بنابراین افزایش وزن یکی دیگر از عوارض مصرف خرما در دوران بارداری است.

ممکن است منجر به هیپرکالمی شود

عارضه بعدی مصرف خرما در دوران بارداری هیپرکالمی است. این به دلیل مقدار غنی پتاسیم مخلوط در خون شما ظاهر می شود. همانطور که می دانیم خرما منبع غنی پتاسیم است، بنابراین مصرف زیاد خرما در دوران بارداری می تواند باعث هیپرکالمی شود. در دوران بارداری، یک زن باید سلامت خود را حفظ کند.


بنابراین آنها باید برای معاینه دوره ای مراجعه کنند که به آنها در درک میزان مناسب پتاسیم در خون کمک می کند. اگر متوجه شدید بدن شما پتاسیم کافی دارد، باید از خوردن خرما خودداری کنید، این کار عوارض مصرف خرما را کاهش می دهد و بارداری شما را سالم می کند. سطح معمول پتاسیم خون از ۳.۵ تا ۵.۳ میلی مول در لیتر متغیر است. می توانید از برجستگی هنگام تولد برای داشتن یک بارداری سالم و راهنمای زایمان استفاده کنید.

پوشش مومی می تواند اثرات مضری داشته باشد

خرما را برای استفاده در آینده نگهداری می کنند و براق می کنند تا زیبا به نظر برسند همانطور که در آینده از میوه های دیگر برای تازه و براق شدن آنها استفاده می شود، این میوه ها برای نگهداری بسته بندی می شوند و این نگهداری عوارض بعدی خوردن خرما در دوران بارداری است.

همچنین می دانیم که نفت یا برخی فرآورده های اسپری دیگر پس از مدت ها ظاهر خوبی ندارند و عوارض جانبی مربوط به هضم را ایجاد می کنند.

می تواند برای بچه ها ناسالم باشد

تحقیقات زیادی در مورد ناسالم بودن خرما برای کودکان انجام شده است. خرما در دوران بارداری بسیار مقوی یا سخت هضم است و در دوران بارداری عوارض زیادی ایجاد می کند، بنابراین برای داشتن بارداری سالم باید در دوران بارداری از مصرف آن اجتناب کنید. معجزه بارداری اگر مشکلی دارید و نمی توانید بچه دار شوید. خوردن خرما می تواند نای نوزاد را مسدود کند و او را خفه کند.

می تواند منجر به عدم تحمل فروکتوز شود

فروکتوز به طور طبیعی در خرما وجود دارد و گاهی اوقات مشاهده می شود که اکثر خانم ها قادر به هضم آن به راحتی نیستند و در نتیجه مشکلات مربوط به هضم فروکتوز که به نام عدم تحمل فروکتوز شناخته می شود، دارند. در حالی که از عدم تحمل فروکتوز رنج می برید، نمی توانید قند را به راحتی جذب کنید. با درد شکم، گاز و… مواجه خواهید شد که یکی دیگر از عوارض مصرف خرما در دوران بارداری است.

اول، سطح قند خون

خوردن خرما باعث افزایش سطح قند خون می شود. خرما به دلیل داشتن قند طبیعی شیرین است و به دلیل قند فراوان، سطح قند خون افزایش می یابد. برخی از مطالعات نشان داده اند که چگونه می تواند به بیماران آسیب برساند دیابتی به دلیل قند طبیعی موجود در خرما، تحقیقات بیشتری برای یافتن شواهد بیشتری برای درک اثرات مصرف زیاد خرما بر قند خون انجام می شود. این یکی دیگر از عوارض مصرف خرما در دوران بارداری بود.

سلامت بارداری


هنگام خوردن خرما در دوران بارداری، باید با پزشک خود مشورت کنید تا متوجه عواقب آن برای سلامتی خود و نحوه جلوگیری از عوارض آن در دوران بارداری شوید. و سعی نکنید به اندازه ای که پزشک توصیه کرده خرما بخورید.

حرف آخر…

خوردن خرما برای همه به اندازه کافی خوب است، اما شما باید محدودیت های خود را مدیریت کنید تا تناسب اندام داشته باشید و از عوارض جانبی در دوران بارداری جلوگیری کنید. در دوران بارداری، خانم ها خرماهای غذایی سالم زیادی مصرف می کنند و اگر خرما زیاد بخورید، به شما آسیب می رساند یا عوارضی را که در بالا ذکر شد، نشان می دهد.

طبق یک نظرسنجی، زنان نباید بیش از ۱۰ خرما در روز بخورند، اگر به حد مجاز توجه کنید، مطمئن هستم که نگران عوارض مصرف خرما در دوران بارداری نخواهید بود.

اگر این پست را دوست داشتید به من اطلاع دهید و آن را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از عوارض خرما در دوران بارداری و نحوه جلوگیری از آن به راحتی آگاه شوند. منتظر نظرات شما در کادر زیر هستیم.

مقالات پیشنهادی

عوارض حاملگی خارج از رحم

علل بیماری کلیه در دوران بارداری

عوارض امگا ۳ در دوران بارداری

علل ترشحات سفید پس از هیسترکتومی

مشکلات قلبی در دوران بارداریرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر