غبار محلی همراه با وزش باد شدید پدیده غالب هوای اصفهان


حجت‌اله علی‌عسگریان، کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً ناپایدار طی امروز و فردا بر روی استان است.

وی افزود: بر این اساس امروز در بیشتر نقاط استان غبار محلی، در بعد از ظهر گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید و البته در مناطق غربی و شمالی استان رگبار خفیف و پراکنده هم دور از انتظار نیست.

علی‌عسگریان با اشاره به اینکه روز پنجشنبه با وجود ناپایداری‌های همرفتی رگبار پراکنده در سطح استان پیش‌بینی می‌شود، گفت: از روز پنجشنبه تا روز شنبه وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در سطح استان وجود دارد که در مناطق شرقی منجر به گرد و خاک و کاهش دید خواهد شد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق یک تا ۲ درجه افزایش خواهد داشت، بیان کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۲۷ و کمینه فردا ۱۵ درجه سانتی‌گراد و بویین میاندشت با ۵ و خور و بیابانک با ۲۹ درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان عنوان کرد: برای آران و بیدگل با ۱.۱، برزک کاشان ۹، چوپانان ۲.۲، کاشان ۲.۸ و نطنز یک میلی‌متر بیشترین میزان بارش گزارش شده است.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/ح/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید