فارس من | تشدید نظارت بر دریافت وجوه غیرقانونی در مدارس زنجان


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، «دریافت وجوه برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی زنجان پیگیری شود» و «وصول اجباری شهریه مدارس در مدارس نمونه دولتی زنجان» دو موضوع پرطرفدار ثبت شده در فارس من بودند. اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان از دریافت وجوه مازاد در مدارس.

حسین امیری رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان در پاسخ به موضوع دریافت شهریه اضافه مدرسه از والدین با اشاره به اینکه هیچ موردی گزارش نشده است. به آموزش و پرورش زنجان. ، تصریح کرد: در صورت مشاهده تخلف اولیا می توانند با تماس و یا مراجعه به ادارات کل آموزش و پرورش استان و حوزه ها موضوع را گزارش کنند تا ما پیگیری کنیم.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه در مدارس دولتی در مراحل درخواست وجه اضافی دریافت نشود، گفت: تنها اقلام دریافتی در مدارس دولتی شامل جوایز و هزینه است. از خرید کتاب

وی با بیان اینکه کمک به مدارس نیز بر اساس مصوبه شورای اولیا و مربیان انجام می شود، خاطرنشان کرد: البته دریافت این مبلغ باید اختیاری باشد و اجبار در این امر جایز نیست.

امیری با اشاره به اینکه دریافت کمک از مدرسه یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در بحث دریافت شهریه در مدارس است، گفت: در این زمینه تاکید می کنیم اجباری وجود ندارد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه در دریافت شهریه مدارس استثنایی از جمله مدارس غیردولتی، هیات امناء، استعدادهای درخشان و شاهد مشمول هستند. وی به شرایط ثبت نام آنها افزود: این امر تابع دستورالعمل وزارتخانه ها و با هدف افزایش خدمات آموزشی به دانش آموزان است.

وی با اشاره به اینکه شماره تماس های ۳۳۱۳۳۴۳۰، ۳۳۱۳۳۴۵۲ و ۳۳۱۳۳۴۴۱ آماده دریافت شکایات اولیای مدارس هستند، افزود: سامانه آموزشی رسیدگی به شکایات نیز وجود دارد.

امیری در پاسخ به سوالی مبنی بر نگرانی والدین از تاثیر شکایات بر روند تحصیل دانش آموزان در مدارس، گفت: در این سامانه بخش شکایات وجود دارد که فرد برای پاسخگویی مراجعه می کند و بخش دیگر گزارش عمومی است. که اشاره ای به شخص نمی کند.»

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان زنجان با صدور بیانیه ای این یکی وی گفت: حتی اگر کسی اعتراض یا شکایتی داشته باشد در رسیدگی به موضوعی نامی از او برده نمی شود. آموزش و پرورش تاکید دارد که موضوع بررسی می شود و ما کاری به فرد نداریم».

وی با اشاره به اینکه بازرسی ها در سال جاری افزایش می یابد، افزود: امسال با جدیت و جدیت بیشتری وارد بحث ثبت نام خواهیم شد و این اقدام در راستای افزایش قانونمندی اجرایی انجام می شود.

پایان پیام / ۷۳۰۰۹
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید