فارس من | پیش دبستانی جزء ۴ دوره نیست


به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در چندین جلسه خبرگزاری فارس در سامانه فارس من موضوعی ثبت شد و خواستار دولتی شدن پیش دبستانی شد.

آنها می گویند: «فقدان پیش دبستانی های دولتی یا عدم فعالیت، والدین را در انتخاب مدارس غیردولتی و خصوصی قرار می دهد. نرخ بالای شهریه، تامین مالی آن و یا فرستادن فرزندان به این مقطع تحصیلی را برای بسیاری از افراد بسیار دشوار می کند و این مغایر با مبانی انقلاب اسلامی است. افسردگی کودکان و شرم درونی والدین در این موضوع غیرقابل انکار است.

در سند تحول آموزش و پرورش در سند بالادستی این وزارتخانه که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده، سن آموزش رسمی ۵ سال است اما سن نیازمندان آموزش و پرورش مشخص شده است. طبق قانون

همچنین در این سند مدت زمان تحصیل ۱۲ سال ذکر شده است که در چهار دوره سه ساله حاصل می شود و شرط لازم برای آموزش مدارک آموزشی ۶ سال می باشد.

صادق ستاری فرد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت: بر اساس قانون که صراحتاً اعلام کرده تسهیلات دولتی برای پیش دبستانی ها فقط برای مناطق کم برخوردار در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه پیش دبستانی جزو برنامه درسی نیست و در نتیجه در اختیار دولت نیست، گفت: پیش دبستانی در اختیار دولت نیست، اما در مناطق محروم باید با حمایت آموزش و پرورش انجام شود.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید