فرمانده ارتش داووس: آماده پذیرش دانشجو از صربستان هستیم


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دانشکده نظامی جمهوری صربستان به سرپرستی سرهنگ «ایوان ولیچ» معاون علمی و تحقیقاتی دانشگاه دفاع ملی این کشور امروز (سه شنبه) در این دانشگاه حضور یافت. فرماندهی و ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران (ارتش دافوس). فرمانده داووس از بخش‌های مختلف دانشگاه از جمله دانشکده فرماندهی و ستاد کل، کالج جنگ، مرکز بازی‌های جنگی، دانشکده پشتیبانی و ستاد و موزه داووس بازدید کرد.

امیر سرتیپ امیر حسین ولیوند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی ارتش و ستاد کل ارتش در بازدید از دانشکده نظامی دانشگاه دفاع ملی صربستان در داووس آجا ضمن خیرمقدم به اعضای هیئت گفت: فرماندهی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه ستاد کل از شما استقبال می کند. به خصوص کشورهایی که سابقه دفاعی و نظامی خوبی دارند.

وی با اشاره به بافت تاریخی جمهوری صربستان گفت: صربستان سابقه دفاعی قابل توجهی در جنگ جهانی دوم دارد و کشورمان تجربیات ارزنده ای در جنگ تحمیلی هشت ساله با رژیم بعث عراق در عرصه میدانی دارد. دفاعی و نظامی که از این تجربیات بهره می برند». از نظر دفاعی و امنیتی می تواند برای هر دو کشور مثمر ثمر باشد.

فرمانده ارتش داووس در تشریح روند و محتوای آموزشی این دانشگاه گفت: دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی به عنوان قدیمی ترین دانشگاه کشور دارای تجربیات و دستاوردهای علمی مهمی در زمینه تربیت افسران ارشد است. ارتش و سایر نیروهای مسلح ایران حوزه آموزشی و پژوهشی نیز دارای قابلیت های ارزشمند و به روزی است که می تواند زمینه ساز ارتقای توان دفاعی کشور باشد.

امیر سرتیپ ولیوند گفت: در حال حاضر از کشورهای دوست و متحد از جمله هند، پاکستان، قزاقستان و عراق دانشجو می پذیریم و همچنین آمادگی خود را برای پذیرش دانشجو از جمهوری صربستان اعلام می کنیم.

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد کل ارتش در پایان خاطرنشان کرد: در این دانشگاه ظرفیت لازم برای برگزاری دوره های زبان فارسی برای دانشجویان خارج از کشور را داریم.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید