فعالیت هیئات مذهبی چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۸۴ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهاننورالله جلیل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تشکل های تبلیغاتی اسلامی با صدور مجوز برای تأسیس و تشکیل کانون های فرهنگی و تبلیغی، کانون های قرآنی، هیئت های مذهبی و انجمن های اسلامی، مشارکت و راهنمایی های مردمی را به دنبال دارند.

وی گفت: این سازمان باید در حد توان فعالیت های اجرایی را به سایر نهادها و گروه های مردمی واگذار کند و نقش نظارتی، راهنمایی، پشتیبانی، سازماندهی و هماهنگی را ایفا کند.

کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اهداف سازمان تبلیغات، تصریح کرد: رهبر انقلاب می فرمایند; هدف اصلی این تشکل، معرفی تفکر تابناک اسلام در همه زمینه‌ها و معرفی دیدگاه‌های روشنگرانه به عموم مردم به‌ویژه جوانان است.

جلیل در ادامه با بیان اینکه سارمان تبلیغات برگرفته از متن انقلاب اسلامی است، بیان کرد: احیاء و گسترش اندیشه تابناک اسلام در تمامی عرصه های جامعه به ویژه نسل جوان با حفظ مبانی اسلام، نظام جمهوری اسلامی و آرمان های انقلاب. انقلاب اسلامی، شناخت توطئه های فرهنگی و تبلیغات بیگانه، تبیین انحطاط و بطلان مکاتب الحادی و انحرافی و گسترش کمی و کیفی تبلیغات مردمی دینی از جمله اهداف این سازمان است.

وی اعلام کرد: بررسی های عملی مسائل و نیازهای دینی و تبلیغی جامعه اسلامی، طراحی شیوه های نوین، جامع، غیرمستقیم و مؤثر تبلیغی و احیای روش های سنتی سازگار با موازین اسلامی، ایجاد اطلاعات فرهنگی، هنری، آموزشی و تخصصی. به منظور تامین محتوا و نیروی انسانی لازم، فراهم کردن شرایط و بستر مناسب برای فعالیت افراد و گروه‌های تاثیرگذار فرهنگی و هنری، اقدام و کمک به برگزاری جلسات عمومی تخصصی، جشنواره‌ها، یادواره‌ها و نمایشگاه‌ها در راستای ترویج و تبلیغ ارزش‌ها. و روایات معتبر اسلامی. جزء اسناد سازمان تبلیغات اسلامی است.

کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه یک هزار و ۳۸۴ هیئت مذهبی در استان فعال هستند، گفت: یک هزار و ۱۲۰ کانون مومن و ۸۶ کانون فرهنگی و تبلیغی در این استان ثبت شده است.

جلیل به فعالیت انجمن های اسلامی چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و افزود: ۱۱ انجمن اسلامی در سطح استان فعالیت می کنند.

کارشناس هیئت های مذهبی چهارمحال و اداره تبلیغات اسلامی بختیاری با بیان اینکه ۵۰ کانون در مرکز استان ها فعالیت می کنند، تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی در موضوعات مختلف، حمایت از برگزاری مراسم مذهبی و انقلابی، ارائه به بنیاد علوی، اعزام از سخنرانان و مداحان این هیئت ها توسط سازمان تبلیغات برای هیئت ها، باشگاه ها، انجمن ها و مداحان پشتیبانی می شود.

وی بیان کرد: یک هزار و ۱۰۰ هیئت طی چهار سال گذشته برای دریافت کالاهای یارانه ای برای انجام مراسم مذهبی و انقلابی معرفی شدند.

کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: در یک سال گذشته دوره های آموزشی از جمله مدیریت هیئت، مدیریت هیئت، جمعیت و خانواده، آموزش مداحی ویژه جوانان و نوجوانان، آموزش مداحی عمومی و مقتل برگزار شده است. تلاوت انجام شد.

جلیل ادامه داد: سال گذشته ۳۰۰۰ ساعت دوره آموزشی برای فعالان هیئت ها، مداحان و کانون های فرهنگی و تبلیغی برگزار شد.

وی ادامه داد: توزیع نقاب به هیئت ها در ایام کرونا، تجلیل از ۶۱ هیئت و حامیان برجسته هیئت و تجلیل از حدود ۱۱۰ پیرغلام و پیشکسوت هیئت ها به عنوان یاران حسین (ع) از دیگر فعالیت های سازمان تبلیغات در این بخش بود. “