kermanyy

Sunday, 24 October 2021

فعال ماندن در طول بیماری همه گیر COVID-19: با دستورالعمل های فعالیت شرکت مطابقت دارد


زن ایستاده و پشت میز خود دراز کشیده است

بیماری همه گیر کروناویروس تأثیر زیادی بر فعالیت های روزانه ما از جمله کار ما ، نحوه حرکت ما از نقطه A به نقطه B ، مدت زمانی که در خانه های خود می گذرانیم و کارهایی که برای سرگرمی انجام می دهیم ، داشته است. فعالیت بدنی به چهار حوزه اصلی تقسیم می شود: شغل ، حمل و نقل ، زمان خانه و اوقات فراغت. و COVID-19 مستقیماً همه این مناطق را تحت تأثیر قرار داد. با توجه به این که ورزش روحیه و خواب ما را بهبود می بخشد ، سیستم ایمنی بدن را بهینه می کند و می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد ، در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری پایبندی به روشی برای فعالیت بدنی فعال است. آخرین دستورالعمل های بهداشت عمومی برای کنترل انتشار COVID-19 ، توانایی ما در رعایت دستورالعمل های فعالیت بدنی ACSM-CDC را محدود نمی کند.

برای کاهش انتشار (یا “حلقه حلقه”) COVID-19 ، دولت فدرال موارد زیر را توصیه می کند:

راهنمای فعالیت بدنی برای آمریکایی ها تعدادی توصیه برای افراد در سنین و شرایط مختلف ارائه می دهد. به طور خلاصه ، کودکان سه تا پنج ساله برای رشد و نمو نیاز به فعالیت بدنی در طول روز ، هر روز دارند. کودکان و نوجوانان بین 6 تا 17 سال روزانه حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​نیاز دارند. بزرگسالان به 150 دقیقه در هفته نیاز به فعالیت متوسط ​​تا شدید دارند. در نهایت ، مهم نیست که در چه سنی هستید ، برخی فعالیت های بدنی بهتر از هیچ است.

آیا می توان در طول همه گیری یک شیوه زندگی فعال از نظر جسمانی را حفظ کرد؟

چگونه می توانم فعالیت بدنی کافی برای حفظ سلامت جسمی و روانی مطلوب داشته باشم؟ اگر از من بخواهند در خانه یا اجتماعی دور از دیگران کار کنم ، چگونه می توانم فعال بمانم؟ اینها سوالات بسیار خوبی هستند و پاسخها نشان می دهد که مجموعه پیشنهادات برای فعالیت بدنی و یکنواخت کردن حلقه به طور کامل برچیده نشده است. ما می توانیم برای کاهش انتشار ویروس که باعث COVID-19 می شود حساس عمل کنیم و می توانیم سطح فعالیت بدنی خود را حفظ کنیم.

با توجه به CDC ، “پارک ها ، مسیرها و فضاهای باز می توانند فرصت هایی را برای فعالیت بدنی فراهم کنند در حالی که فرصت هایی برای آرامش ، سلامتی و رفاه ایجاد می کنند. “فقط به این دلیل که ما عمدتا در خانه کار می کنیم و اجتماعات را با دیگران محدود می کنیم به این معنی نیست که ما نمی توانیم از پارک ها و فضاهای باز برای انجام فعالیت بدنی دیدن کنیم. شهرهایی که از پارک ها و تفریحات در فضای باز حمایت مالی می کنند ، می توانند از سرمایه گذاری های خود از مزایای سلامت جامعه بهره مند شوند.

نکاتی در مورد چگونگی معرفی فعالیت بدنی هنگام کنترل شیوع COVID-19:

  1. فاصله اجتماعی ورزش های قوی به احتمال زیاد شما را بیش از 6 فوت از شخص دیگر دور می کند. نوعی ورزش را در نظر بگیرید که می توانید در خانه انجام دهید ، مانند تردمیل ، تمرینات قدرتی ، کالیستنیک ، یوگا و غیره که نیازی به قرار گرفتن دیگران در معرض قطرات یا ذرات تنفسی ندارد.
  2. ماسک بزنید. گاهی اوقات ورزش کردن هنگام پوشیدن ماسک ناراحت کننده است ، اما نکته اصلی این است که یک مانع فیزیکی برای جلوگیری از ورزش قطرات هوا ایجاد کنید. خوشبختانه صنعت پوشاک ورزشی ماسک هایی را ایجاد کرده است که منحصراً برای ورزش طراحی شده اند که راحت ، تنفس پذیر بوده و انتشار قطرات تنفسی را کاهش می دهد. گزینه های دیگری نیز برای ماسک ها وجود دارد مانند اجرای گاف و گاف. این پارچه به دور گردن پوشیده شده و به راحتی بالا و پایین کشیده می شود. از هرگونه ماسک یا مانع استفاده کنید ، به ویژه هنگامی که در اطراف دیگران هستید.
  3. فضای باز بهتر از فضای داخلی است. پارکها ، مسیرها ، دریاچه ها و یا هر فضای باز ترجیح داده می شود به شرایط داخلی. پیاده روی و باغبانی دو نوع متداول فعالیت بدنی در بین بزرگسالان هستند و نیازی به برنامه ریزی یا سرمایه گذاری عمده ندارند.
  4. تهویه مناسب و فیلتراسیون مناسب هوا ضروری است. طبق CDC ، امکانات باید تهویه را طوری تنظیم کنند که حداکثر مقدار هوای تازه به مناطق اشغالی منتقل شود در حالی که رطوبت در 40-60 حفظ شود. در صورت امکان ، بازده فیلتراسیون واحدهای گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) را به حداکثر سطح کار افزایش دهید.
  5. تیمی از یک نفر باشیدبه فعالیتهایی را که می توانید به تنهایی انجام دهید انتخاب کنید نه ورزشهای گروهی ، به ویژه در فعالیتها یا ورزشهایی که نیاز به تماس نزدیک دارند.
  6. در زمان بازی فعال خانوادگی شرکت کنید. هر بازی که باعث می شود همه بروند بالا و حساب کنند.
  7. در خانه خود حرکت کنید. نگاهی به مشاغل معمول یا درجه یک مانند نظافت کمد ، سازماندهی گاراژ یا چیدمان مبلمان بیندازید و به یاد داشته باشید ، تخلیه نیز یک فعالیت بدنی است!
  8. وقت تلویزیون را بشکن با انجام جک پرش یا حرکات کششی در طول معاملات ، تلویزیون فعال تری تماشا کنید.
  9. کار (بیرون) از خانه. حتی اگر برخی از مشاغل به ساعت ها صرف ویدئو کنفرانس یا نوشتن نیاز دارند ، ما هنوز می توانیم برخی از فعالیت های بدنی را در دوران باروری انجام دهیم. اول ، از یک میز ایستاده استفاده کنید – نشستن زیاد زیاد زیاد نبود. دوم ، چندین وزنه کوچک (5 ، 10 پوند. دمبل) به آسانی در دسترس شما خواهد بود – هیچکس شما را در حال بلند کردن وزنه های سبک نمی بیند – فقط به یاد داشته باشید که دوربین را بالای شانه های خود قرار دهید. ثالثاً ، اجرای دوچرخه پدال زیر میز و دوچرخه سواری موج را تا سال 2021 سالم در نظر بگیرید!

راه های بیشتری برای افزودن فعالیت بدنی به زندگی روزمره وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر به بررسی روشهای رایگان ACSM یا صفحه منابع COVID-19 آنها بپردازید.

نویسنده: کارلوس J. کرسپو ، Dr.PH ، FACSM ، دانشگاه ایالتی پورتلند

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *