قالیباف: بسیاری از مشکلات کشور از نظر فرهنگی قابل حل است


به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کشور می تواند از نظر فرهنگی حل شود. اگر اخیراً بسیاری از متفکران به اهمیت فرهنگ پی برده اند، باید گفت که انقلاب اسلامی بر اساس فرهنگ شکل گرفت و ما قبلاً به اهمیت این موضوع پی برده ایم.

وی با تاکید بر لزوم نگاه فرهنگی به بسیاری از مسائل از جمله اقتصاد گفت: باید توجه داشت که دلیل حل نشدن مشکلات اقتصادی این است که ما درک فرهنگی از اقتصاد نداریم.

رئیس مجلس با اشاره به عظمت و عمق نفوذ انقلاب اسلامی گفت: تردیدی نیست که آمریکایی ها در چهار دهه اخیر به این نتیجه رسیده اند که نظام جمهوری اسلامی را نمی توان شکست داد و به همین دلیل سرمایه گذاری کردند. در حوزه فرهنگی و در تغییر باورها و مدیریت».

وی انقلابی بودن رهبران را نیز مهم دانست و گفت: هرکس کارآمدی دین را در جامعه ثابت کند، انقلابی است و در مسیر انقلاب حرکت می کند.

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور ادامه داد: متاسفانه اقتصاد ما آلوده به ریاست جمهوری و رباخواری با خداست.

قالیباف سپس به رویکرد شهید سلیمانی در حل مشکلات و رویارویی با مشکلات اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی به جای اینکه به تهدید نگاه کند; او نگاه جامعه محوری داشت و نگاهش به مردم بود، به همین دلیل به جمهوری اسلامی نگفت به من تیپ و ارتش بدهید و مسائل امنیتی و دفاعی را با نگاه فرهنگی حل کرد و با آن رویکرد. توانست پای آمریکا را از منطقه و نیروهای حیوانی دور کند. صفت داعش را جمع کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ستاد صدور فرهنگ قرآن، فرهنگ انقلاب و اسلام سیاسی امام (ره) است.

قالیباف در نشست رایزنی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفت: این اردو باید محل کشف افرادی باشد که خالصانه قصد ورود به فعالیت های فرهنگی را دارند.

وی گسترش گسترده «سرود سلام سردار» را نمونه ای از فعالیت خالصانه در عرصه فرهنگی دانست و گفت: ما در عرصه فرهنگی نیازمند این گونه فعالیت های مجاهدانه هستیم.

رئیس مجلس در پایان گفت: اگر موفقیت جمهوری اسلامی را می خواهیم باید با همت عمل کنیم و باید به اعتقادات سال ۵۷ البته با چهل سال سابقه برگردیم. که تا کنون جمع کرده ایم.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید