قانون جدید بریتانیا برای حمایت از کودکان/پیام رسان ها برای مبارزه با محتوای نامناسب


به گزارش خبرنگار علم و توسعه خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، اصلاح قانون ایمنی آنلاین شرکت‌های فناوری را ملزم می‌کند تا نهایت تلاش خود را برای استفاده از فناوری‌های جدید شناسایی و حذف محتوای سوءاستفاده جنسی و بهره‌کشی از کودکان انجام دهند. در همین حال، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان فیس‌بوک و اینستاگرام با وجود مخالفت شدید دولت بریتانیا، در حال آماده‌سازی برای معرفی رمزگذاری سرتاسری هستند.

فعالان ایمنی کودکان گفتند که رمزگذاری سنگین برای اطمینان از اینکه فقط فرستنده و گیرنده می توانند پیام های شما را ببینند، مانع از مشاهده محتوای غیرقانونی توسط پلتفرم های اجرای قانون و فناوری می شود. با این حال، مقامات گفتند که این اصلاحیه تلاشی برای جلوگیری از استقرار این خدمات نیست و هر فناوری به کار گرفته شده باید موثر و متناسب باشد.

بررسی پیام های خصوصی برای محتوای کودک آزاری بحث برانگیز بوده و فعالان نسبت به پیامدهای منفی برای حریم خصوصی کاربران هشدار داده اند. یکی از روش های بحث برانگیز که می تواند توسط Ofcom (که بر اجرای حساب نظارت دارد) در نظر گرفته شود، تأیید سمت مشتری است.

بر اساس اصلاحیه پیشنهادی، آفکام می‌تواند از شرکت‌ها بخواهد که فناوری‌های جدیدی را توسعه دهند که به شناسایی و جلوگیری از سوء استفاده کمک کند. اگر شرکتی از قانون پیروی نکند، آفکام این اختیار را دارد که شرکت را تا ۱۸ میلیون پوند یا ۱۰ درصد از گردش مالی سالانه جهانی جریمه کند.

لایحه امنیت آنلاین هفته آینده پس از بررسی توسط کمیته ای متشکل از قانونگذاران به پارلمان بازخواهد گشت و انتظار می رود اواخر امسال یا اوایل سال ۲۰۲۳ به قانون تبدیل شود.

بر اساس گزارش آژانس ملی جرایم بریتانیا، بین ۵۵۰ تا ۸۵۰ هزار نفر در این کشور وجود دارند که برای کودکان خطر جنسی دارند. راب جونز، مدیر کل بهره کشی جنسی از کودکان در NCA، گفت: “ما به شرکت های فناوری نیاز داریم که در خط مقدم همکاری با ما باشند و این اقدامات جدید این امر را تضمین می کند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید