قطعه دوم جاده فیروزآباد – کوار افتتاح شد


به گزارش خبرگزاری فارس فیروزآباد، پس از احداث و تجهیز تونل زنجران به طول ۳۸۰ متر و رفع و رفع نواقص و تکمیل قطعه دوم باند دوم جاده کوار فیروزآباد ظهر امروز با حضور استاندار فارس. ، نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند.

محمدمهدی فروردین در گفت وگو با خبرنگار فارس در فیروزآباد اظهار داشت: بزرگراه کوار – فیروزآباد بخشی از محور سراسری عسلویه (حوزه راهبردی نفت، گاز و پتروشیمی) به مرکز و شمال کشور را تشکیل می دهد که مشکلات ترافیکی را برطرف می کند. منطقه پس از اتمام اجرای آن.
وی افزود: عملیات اجرایی باند اول و دوم بزرگراه کوار – فیروزآباد به طول ۳۶ و نیم کیلومتر، پروژه مشترک وزارت راه و شهرسازی و وزارت نفت در منطقه جنوب کشور است. استان فارس که ۳۰ کیلومتر آن در سال گذشته به بهره برداری رسیده و ۶ کیلومتر آن اکتشاف شده و نیم کیلومتر باقیمانده نیز اکتشاف شده است.

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند ادامه داد: این قطعه در تنگ زنجیران در فاصله ۲۰ کیلومتری بزرگراه به دلیل ماهیت بسیار خاص و وجود دره عمیق طولانی با عرض کم، صخره آماده افتتاح است. و شیب نسبتا زیاد حدود ۷ درصد جاده موجود و تردد زیاد. تعداد وسایل نقلیه یکی از گره های اصلی تردد است و باز شدن باند دوم کیلومتری واقع در این گردنه و تکمیل بزرگراه چهار خطه دو بانده، مشکل ترافیک، افزایش ایمنی و کاهش قابل توجه حمل و نقل را برطرف می کند. هزینه ها

ما با تمام تلاش خود کمک خواهیم کرد تا قطعه سوم این جاده در اسرع وقت تکمیل و به بهره برداری برسد.

استاندار فارس نیز در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بار ترافیکی فیروزآباد به حدی است که نمونه ای از این ترافیک در استان نخواهد بود.
محمدهادی ایمانیه افزود: با توجه به حجم تردد در این محور باید تلاش شود تا این محور پرتردد در سریع ترین زمان ممکن تکمیل و از سوانح رانندگی کاسته شود.

وی ادامه داد: در محوری که هر روز و هر هفته شاهد مجروحان و کشته شدگان حوادث رانندگی بوده است باید هر چه سریعتر به بهره برداری برسد تا شاهد عزاداری خانواده های این منطقه نباشیم.

استاندار فارس افزود: برای تکمیل و بهره برداری از این جاده و قطعه سه که بیشتر تونل ها و پل ها در آن ساخته شده است، با تمام تلاش خود کمک خواهیم کرد.

حذف تردد دو خطه در تنگه زنجیران، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی در دشت حفاظت شده موک، رونق اقتصادی منطقه به دلیل وجود جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری از جمله اهداف احداث و بهره برداری از این جاده است. .

به گزارش فارس، تکمیل قطعات ۱ و ۲ بزرگراه کوار فیروزآباد با هزینه ای بالغ بر ۲۱۰ میلیارد تومان انجام شد.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید