قوچان نژاد: گزینش مثل نهال است/ پوست کندن عواقبی دارد و باید ایستاد


جبار قوچان نژاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره عملکرد تیم ملی والیبال کشورمان در هفته اول لیگ ملت های ۲۰۲۲ اظهار داشت: ملی پوشان در هفته اول دو برد به دست آوردند و دو بازی را به حریف خود واگذار کردند. . ملی گراها از نظر نتایج ضعیف عمل نکردند، اما برای ارزیابی دقیق عملکرد ملی گرایان باید چند نکته را به دقت بررسی کرد.

وی ادامه داد: تیم ملی در اولین بازی آخر هفته مقابل ژاپن انگیزه چندانی نداشت و خیلی سرد و بی روح بازی کرد، نمی دانم چرا. برای ریکاوری، البته برنامه ریزی مسابقات زیاد نبود. خوب و سایر تیم ها این وضعیت بد را تجربه کردند.از نظر فنی ژاپنی ها در دفاع در تور و در ضربات زمینی عملکرد درخشانی داشتند و تیم ملی ایران در حمله چندان موفق عمل نکرد.

پیشکسوت والیبال کشورمان با بیان اینکه تیم ملی در هفته اول نوسانات زیادی داشت، تصریح کرد: وجود نوسانات در تیمی که خیلی تغییر کرده اتفاق عجیب و غیرمنتظره ای نیست. اما تیم ملی جوان شده است و این جوانی می تواند از یک طرف انگیزه تیم را افزایش دهد و از طرف دیگر تبعاتی داشته باشد. من معتقدم باید به این تیم بمانیم و به آن زمان بدهیم.

قوچان نژاد خاطرنشان کرد: کادرفنی در صورت تمایل می تواند از حضور چند بازیکن باتجربه ای که در گذشته در تیم ملی حضور داشته اند استفاده کند اما این بستگی به تدبیر آنها دارد. من معتقدم باید به تیمی که داریم پایبند باشیم و فشار اضافی به آنها وارد نکنیم. والیبالیست ها و خانواده باید صبور باشند و به جوانان شایسته ایران وقت بدهند.

وی گفت: شاید تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که در تیم ملی جای سرپرست و مربی خالی است، میلاد عبادی پور بعد از سعید معروف به عنوان کاپیتان انتخاب شد اما شاید میلاد با وجود توانایی هایش هنوز نتوانسته باشد. این فرصت را داشت که تجربیات خود را به تیم تزریق کند و در اختیار دیگران قرار دهد، از طرفی جایگاهی که سعید معروف داشت نیز متفاوت بود؛ او همه بازیکنان را به خوبی هیجان زده کرد و با خلاقیت خود باعث شد تیم به جلو برود. نمی خواهم به هیچ وجه توانایی بازیکنان فعلی تیم ملی را زیر سوال ببرم، زیرا معتقدم زمان به این نسل کمک زیادی می کند.

کارشناس والیبال کشورمان گفت: شک ندارم دو سال دیگر همین تیم کاری می کند که دست همه دستش را بگیرد. البته حمایت همه جانبه از تیم ملی و تیمش به صبر مردم و خانواده والیبال بستگی دارد. من نمی گویم هیچکس حق انتقاد ندارد، اما خواهش می کنم انتقاد منطقی و دور از احساس و دلسوزانه باشد. باید در کنار آن تیم بایستی تا دوباره والیبال خوب را تجربه کنی.

قوچان نژاد افزود: در شرایط فعلی نیز باید وضعیت حریفان را با خودمان مقایسه کنیم؛ البته سایر تیم ها محدودیت زیادی برای برگزاری بازی های دوستانه ندارند و در عین حال از نظر امکانات بهتر از ما هستند. باز هم تاکید می کنم زمان به تیم ایران کمک می کند تا این بازیکنان باتجربه شوند، این تیم مانند نهالی است که تازه کاشته شده و انتظار ثمری ندارد، در عوض باید منتظر ماند و مراقب آن باشیم تا به نتیجه برسد. شک ندارم که این نسل می تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید