kermanyy

Monday, 25 October 2021

لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی

لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر  رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان نسبت به کاهش شدید وزن و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر برای انسان می شود هشدار داده است.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش کود کلسیم در ادرار پیروی از این رژیم خاص به مدت بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. سوء تفاهم در مورد رژیم غذایی نامناسب توسط افراد غیر متخصص ، سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که افراد از رژیم غذایی پیروی می کنند ، میوه ها را برای کاهش گلیسیرید یا چربی بد اطراف قلب مصرف می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و پرخوری می تواند آنها را به چربی تبدیل کند. رژیم غذایی مخصوص میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه باریک و م effectiveثر باشد ، این رژیم ها بر سلامت فرد تأثیر منفی می گذارد. کاهش وزن معمولاً بر اساس تجربه تغذیه ای یک تا دو کیلوگرم در هفته است ، فرد زیر کاهش وزن باید تحت نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید یک حرکت طبیعی کاهش وزن داشته باشیم تا بتوانیم این حرکت را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و با کوچکترین ضربه ای حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، قومیت و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان بیشتر می شود. سفید و آسیایی. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، فراوانی بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز وابسته است.

وقتی هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، تخلیه شود ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری در مردگان پیشرونده است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان بدون علامت در مراحل اولیه است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ناشی از مهره کوچک بدن ، کوتاه شدن قد ، پیچ خوردگی و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه تکنیک های اساسی تغذیه و سطح و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

روی صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. به رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان مراجعه کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *