لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در مجلس علنی شد


به گزارش خبرگزاری فارس، فاطمه مقصودی عضو هیأت رئیسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در سومین نشست «زن برای زمان» که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: اسلامی و غیر اسلامی. جایگاهی مشخص و ارزشمند در نظام فکری مقام معظم رهبری.

وی با بیان اینکه خداوند در خلقت انسان هیچ تفاوتی بین زن و مرد قائل نبوده است، مگر در ظاهر، مدعی شد: در مورد وظیفه، همه ما مسئولیم. در جامعه اسلامی همه ما نسبت به وظایفی که بر عهده داریم مسئول و پاسخگو خواهیم بود.

یکی از اعضای شورای فراکسیون زنان درباره برخی ابهامات در مورد قانون جوانان جمعیت و فرهنگ سازی پیرامون موضوع جمعیت بیان کرد: اما چیزی که به ذهن من می رسد این است که هر کدام کمی به فکر خود باشیم. فرهنگ از تک تک ما عزیزان شروع می شود.

مقصودی تصریح کرد: اگر مطالعه، اعتقاد و اعتقاد ما این باشد که راه خدا را طی کنیم، خود به خود به آن سمت می رویم. اما وقتی اشاعه فرهنگ غیر اسلامی در دستور کار سریال های تلویزیونی ما باشد، تغییری ایجاد نمی شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: امروز شاهد فعالیت زنان در عرصه های مختلف هستید. همچنین در هشت سال دفاع مقدس اگر چنین زنانی نبود مردان قهرمان خود را نشان نمی دادند. امام در بحبوحه انقلاب اسلامی یک زن را فرمانده سپاه در سه استان همدان، کرمانشاه و ایلام می کند. خانم دباغی که امام او را محرم خانه خود می داند.

وی افزود: آیا می توان گفت که بینش انقلاب اسلامی زنان را محدود کرد؟ نه. زن بودن در اسلام و انقلاب اسلامی ارزش دارد، اما برخی جوامع زن بودن را مبتذل می کنند.

مقصودی تاکید کرد: در عرفان زنان عرفانی داشتیم که خیلی جلوتر از مردان بودند. در سیاست ما زنانی داریم که پیشتاز بودند.

مقصودی ادامه داد: این نگاه انقلاب اسلامی به زنان است و باید درباره آن صحبت کرد. زن مقام بالایی دارد. پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: هیچ کس به زنان ستم نمی کند مگر انسان های متواضع و فروتن.

وی گفت: یکی از مشکلات ما بحث اقتصادی است. زنان بی سرپرست و بی سرپرست، زنان جویای کار، قانون باید از آنها حمایت کند.

وی گفت: تلاش فراکسیون زنان باید در مسیر ورود زنان به جامعه باشد. اما زنان گاه با ورود به جامعه دچار آسیب می شوند.

مقصودی گفت: در خصوص قوانین خشونت علیه زنان لایحه ای وجود دارد که دولت سال هاست پیگیر آن بوده که به اطلاع عموم می رسد. قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی قانون است و شرع و اخلاق قانون است.

یکی از اعضای شورا از فراکسیون زنان گفت: در مجلس شورای اسلامی موضوعات مختلف را پیگیری می کنیم. موضوع بیمه زنان یکی از خواسته های ما از خانم خانم بوده است. خزعلی برای زنان خانه دار و بی سرپرست و بی سرپرست.

وی افزود: ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای زنان و رفع تبعیض شغلی برای زنان در نهادهای مختلف و پیشبرد قوانین برای زنان از موضوعات مهمی است که در دستور کار فراکسیون زنان مجلس قرار دارد.

این معاونت افزود: در نساجی بروجرد طرح توسعه ایجاد کردیم و اولویت ما برای اشتغال زنان سرپرست خانوار بود که درآمد نداشتند.

مقصودی با بیان اینکه اولویت من ایجاد اشتغال برای بانوان شهرم بود، گفت: در سایر سمت ها باید از بانوان حمایت های فرهنگی، اقتصادی و قانونی شود و ما در آن مسیر حرکت می کنیم.

نماینده بروجرد در مجلس در بخشی از این مراسم در پاسخ به سوالی درباره برادرش و حواشی ایجاد شده در این زمینه گفت: به خدا برادرم آزاد است و در حال حاضر پیش من است.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید