لزوم بهره مندی مردم از عنایات امام رضا (ع)


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد و به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی در مراسم بهره برداری و اجرای همزمان ۱۰ پروژه به ارزش بیش از ۸۴۰ میلیارد ریال در ۵ استان کشور توسط آستان قدس رضوی، با تاکید بر اینکه همه مردم ایران باید به وجود مقدس برکت داشته باشند. حضرت رضا (ع) متنعم و بهره مند شوند، فرمودند: آستان قدس تعمیق معرفت و امکانات زیارتی برای زائران را وظیفه خود می داند; ما معتقدیم که ائمه اطهار (ع) به اذن خداوند زنده و حاضرند و همان گونه که مردم در طول حیات ظاهری خود در عرصه های معرفت و تأمین نیازهای خود از نور خیر این اعیان بهره بردند، امروز نیز باید چنین باشد.

وی گفت: نه تنها نیازمندان و خیران بلکه توان همه مردم عزیز ایران باید از خدمات آستان قدس بهره مند شوند تا همه مردم از وجود پر برکت حضرت رضا (ع) بهره معنوی و مادی ببرند.

لزوم توجه به ابعاد مختلف نیاز زائران در ساخت مراکز پذیرایی

حجت الاسلام والمسلمین مروی با اشاره به پروژه های عمرانی آستان قدس برای اسکان زائران گفت: با تاکید بر رعایت کامل اصول استحکام و زیبایی ساختمان در اجرای این پروژه ها، ساخت و ساز این ساختمان ها نباید فقط یک خوابگاه باشد. امکاناتی مانند غذا، امکانات پزشکی، ایاب و ذهاب به حرم مطهر و ….

وی افزود: ساخت مناسب مراکز پذیرایی از زائران و تامین امکانات نیز بخشی از کار است، بخش مهم دیگر مدیریت صحیح این مراکز در استقبال از زائران است. اگر مراکز اسکان زائران نسازیم فقط یک مشکل داریم، اما اگر بسازیم و خوب مدیریت نکنیم مشکلات زیادی به وجود می آید، بنابراین مدیریت قوی و دقیق این مراکز در ایام بهره برداری بسیار مهم است و خط کشی کرد.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: اسکان زائران در مناطق مختلف که وابسته به آستان قدس هستند باید به بهترین نحو مدیریت شود، البته تاکنون مدیریت این مراکز خوب بوده است، اما فاصله زیادی با این مراکز وجود دارد. نقطه شیرین

وی با بیان اینکه آستان قدس رویکرد کسب درآمد از مراکز اسکان زائران را ندارد، گفت: اگر در این مراکز هزینه ای از زائران اخذ شود صرفاً برای نگهداری آن ساخته می شود و آستان قدس نیازی به کسب درآمد ندارد. از مجتمع های اسکان زائران».

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید