لغو ممنوعیت سفر جوکوویچ به استرالیا؟


به گزارش خبرگزاری فارس، نواک جوکوویچ پس از اخراج از استرالیا به دلیل عدم واکسیناسیون و محرومیت ۳ ساله ویزا، می تواند در مسابقات تنیس اوپن ملبورن در ژانویه ۲۰۲۳ شرکت کند. دولت محدودیت های خود را برای خارجی ها کاهش داده است و آنها دیگر ملزم به اعلام وضعیت واکسیناسیون خود نیستند.

جوکوویچ که اوایل سال جاری برای حضور در مسابقات آزاد ملبورن به استرالیا رفته بود، به دلیل تزریق واکسن کرونا نتوانست در این مسابقات شرکت کند، حتی این موضوع در دادگاه مورد مناقشه قرار گرفت و در نهایت با وجود شواهدی که ستاره صربستان ارائه کرد، نتوانست برنده شود. تصمیم دادگاه و در نهایت از استرالیا اخراج شد. طبق قوانین استرالیا، اخراج از این کشور تا ۳ سال ممنوعیت دارد.

با توجه به کاهش محدودیت ها، بازگشت نواک جوکوویچ به استرالیا در حال بررسی است و این احتمال وجود دارد که این تنیسور سرشناس جهان بتواند در اولین گرند اسلم سال جدید شرکت کند.

به گفته مارک باتلر، وزیر بهداشت استرالیا، کاهش محدودیت‌های کرونا از روز چهارشنبه بر اساس توصیه‌های پزشکی اعمال خواهد شد.

وی گفت: یک مقام ارشد پزشکی توصیه کرده است که مسافران دیگر نیازی به اعلام وضعیت واکسیناسیون خود به عنوان بخشی از مدیریت کووید-۱۹ ندارند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید