ماجرای یک عکس در شبکه های اجتماعی و بازخوردهای منفی و مثبت


زنان ایرانی پیرو رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در برابر هجمه های دشمن به زنان هستند/ از پسر یکی از دانش آموزان مراقبت کردم تا به همنوعانم کمک کنم.

ناظر معاینات گلستانی گفت: دشمن با ضرب و شتم تلاش می کند زنان را از فعالیت های اجتماعی دور کند اما زنان ایرانی در برابر این هجمه ها به دستورات مقام معظم رهبری عمل می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، یکی از مهمترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران هویت بخشیدن به زنانی است که توانسته اند با اعتماد به خود و توانایی خود در عرصه های مختلف اجتماعی فعالیت کنند.

با توجه به اینکه تقریبا نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند و در شرایط مختلف انقلاب اسلامی نقش پررنگی داشتند، دشمن سعی دارد با توطئه های خود زنان ایرانی را از جامعه و نیز از خانواده دور کند. بچه داشتن تکانش بده

افزایش جمعیت و بچه داشتن نقش مهمی در تثبیت نظام جمهوری اسلامی دارد و زنان ایرانی ما باید این را بدانند و در این راستا گام بردارند.

چند روز پیش انتشار عکسی از زنی مهربون در حین نگهداری از فرزند یکی از دانش آموزان تاریخ این تست نظرات منفی و مثبت زیادی دریافت کرد.

این عکس علاوه بر حواشی ایجاد شده نشان داد که زنان جوان ما در کنار تحصیل و کار به خانواده خود نیز متعهد هستند و به مسئولیت مهم خود در همسری و مادری واقف هستند.

خبرنگار فارس گفت و گوی متفاوتی با خانم خانم داشت. کاملیا از طریق» او مراقب امتحاناتی بود که با هم می خواندیم.

فارس: ابتدا خودتان را معرفی کنید؟
از طریق: بنده کاملیا از طریق من متولد ۱۳۵۵ هستم. از سال ۱۳۸۰ در دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه کوثر تدریس کردم. سه سال از استخدام رسمی و نزدیک به ۲۰ سال پیش به عنوان یک توجه در آزمون ها و امتحانات شرکت کردم.

فارس: درباره انتشار عکس شما و آن جلسه تست آیا از یک کودک کوچک مراقبت کردید تا به طور کامل توضیح دهید؟
از طریق:
بیش از دو سال بیماری توضیح در کشور و استان شیوع پیدا کرده بود و این بیماری بعد از گذشت بیش از دو سال عملاً سیستم آموزشی را فعال کرد. تستحضور داشتند و دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای کوثر موظف به حضور در امتحانات بودند، اولاً عرض می کنم که این امتحانات داخلی دانشگاه بوده و ربطی به کنکور ندارد.

در روز امتحان با زنان جوانی آشنا شدیم که فرزندان خردسالی به همراه داشتند، این دانش آموز فرزندش را با وسیله ای در آغوش گرفت و از ابتدای جلسه امتحان توجه من را به خود جلب کرد.

این مادر جوان نگران پسر کوچکش بود و جلوی در که با پسرش خواستیم جلوی او را بگیریم گفتند کسی را ندارند که از کودک مراقبت کند و اگر پسر در کنار آنها نباشد نمی توانند حضور پیدا کنند. امتحانات با آرامش

اولین اگر میتوانستم پسرش را بردم و در نمازخانه نگه داشتم تا با خیال راحت در امتحان شرکت کند، اما دیدم این خانم به حرکت بنده اعتمادی ندارد.

جرقه ای به ذهنم خطور کرد و به او گفتم به عنوان استاد راهنما در امتحان هستم و باید در سالن باشم. شما می توانید فرزندتان را از آغوش بیرون بیاورید و به من بسپارید که از او مراقبت کنم و با خیال راحت امتحانش را بدهید.

واقعیت در نگاه این خانم نوعی نگرانی ایجاد کرد و من در کنارش ماندم و از پسرش مراقبت کردم تا این اعتماد و آرامش را به او برگردانم.

فارس: در آن زمان چه احساسی داشتید و انگیزه خود را از این کار بیان کردید؟
از طریق:
ببینید من خادم یک زن هستم و با اینکه شاغل هستم مسئولیت خانه و همسری را دارم. در آن لحظه چشمان نگران این زن به من به عنوان یک همسر منتقل شد و سعی کردم راهی برای مادر شدن فراتر از وظیفه ام پیدا کنم. این خانم برای اینکه بتواند به عنوان یک مادر به فعالیت های اجتماعی خود در جامعه ادامه دهد، بدون شک تلاش زیادی برای قبولی در امتحان با یک فرزند کوچک انجام داد و در آن روز باید نتیجه آن تلاش را ارائه می کرد.

به نظر من هرکس دیگری در جایگاه من بود همان کاری را می کرد که من کردم و در دلسوزی و کمک زنان ایرانی نسبت به همنوعان خود تردیدی ندارم.

فارس: آیا دشمن در سال های اخیر خانواده و زنان ایرانی را هدف قرار داده است تا آنها را از فعالیت های اجتماعی و حضور در عرصه های مختلف دور نگه دارد؟ آیا فکر می کنید موفق بودید؟
از طریق:
کانون خانواده ایرانی برگرفته از آموزه های دینی و دارای بنیان محکم و مستحکمی است. دشمن قطعاً نمی تواند به زنان اصیل ایرانی اسلامی حمله کند زیرا این زنان به خوبی می دانند که علاوه بر رعایت موازین شرعی، وظیفه نظافت، تربیت و تربیت فرزندان و… هر یک یکی از کارها نمی تواند جلوی کار دیگری را بگیرد، البته هر چیزی با یک برنامه ریزی اساسی امکان پذیر است.

امروز زنان جوان ما با تحصیل، ازدواج و بچه داشتن آنها ثابت کردند که زنان می توانند علاوه بر فعالیت های اجتماعی، وظایف خود را در کانون خانواده نیز انجام دهند.


ممتحن آزمون “کاملیا تاریک” دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه کوثر استان گلستان

فارس: یکی از نکات برجسته رهبر معظم انقلاب افزایش جمعیت و بچه دار شدن است، نقش زنان و اهمیت این طرح را توضیح می دهید؟
از طریق:
متأسفانه در دهه های اخیر توطئه دشمن در درونی ترین لایه های جامعه کاهش جمعیت با شعار معروف «فرزند کمتر و زندگی بهتر» بوده است و در این سال ها جمعیت کشور دغدغه پیر شدن را نداشته است. سن.

با توجه به اقدامات آیندهنگران رهبر معظم انقلاب در عرصه‌های مختلف در این سال‌ها بر افزایش جمعیت تأکید جدی داشتند.

قبل از پرداختن به این موضوع باید بر این نکته مهم تاکید کنم که خداوند زنان را با ظرافت ها و توانایی های متفاوت آفرید تا ستون خانواده در کنار او محکم و استوار باشد.

با توجه به این نکته می توان گفت که زن می تواند علاوه بر فعالیت های خانگی و اجتماعی، فرزندان خود را نیز تربیت کند و حضور فرزندان در خانواده نه تنها مانع فعالیت مادر می شود، بلکه باعث ایجاد انگیزه در زن برای کار با انرژی بیشتر می شود. خانواده های شما

در روایات آمده است که تولد فرزند در خانواده باعث می شود زن احساس جوانی کند و انگیزه او را در فعالیت ها و وظایف دو چندان کند.

فارس: مثل یک بانوی ایرانی برای آیا توصیه ای به زوج های جوان دارید که انگیزه بچه دار شدن را در خود ایجاد کنند؟
از طریق:
من به عنوان یک کارگر و خانه دار به هموطنان ایرانی و بانوان جوان خود پیشنهاد می کنم که با برنامه ریزی و اصول صحیح بتوانید تمامی وظایف خود را به نحو احسن انجام دهید و هیچ یک از فعالیت های شما مانع فعالیت سایر بانوان ما نخواهد شد.

بگذارید یک مثال بزنم: هر فرد یا خانواده ای برای رسیدن به اهداف خود برنامه ای دارد، مثلاً یک زوج جوان قصد دارند با حقوق و شرایط مالی خود خانه یا ماشین بخرند تا در مدت کوتاهی به هدف خود برسند. زمان . .

در مورد فعالیت های خانگی و اجتماعی نیز این گونه است، یک زن ایرانی با کمک همسرش می تواند فرزندی داشته باشد که در حین تحصیل یا کار در جامعه برنامه ریزی کند و همه حس های خوب را با هم تجربه کند.

داشتن فرزند برای زن این مزیت را دارد که با بزرگتر شدن می تواند ثمره ازدواج خود را تجربه کند و حضور نوه ها در خانواده باعث شادی و نشاط او در دوران میانسالی و دوران بازنشستگی می شود.

افزایش جمعیت در کشور موجب تقویت و تثبیت نظام جمهوری اسلامی خواهد شد هر یک این وظیفه ماست که برای تثبیت نظام در همه زمینه ها گام برداریم.

البته دولت باید زیرساخت ها و شرایط لازم را برای زوج های جوان نیز فراهم کند تا در این شرایط اقتصادی، جوانان ما انگیزه بیشتری برای افزایش جمعیت و افزایش جمعیت داشته باشند. بچه داشتن فکر کن و عمل کن

پایان پیام/۲۳۰۷