ماهواره های روسی حرکات پنتاگون و کاخ سفید را رصد می کنند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مدیرعامل شرکت فضایی روسی روسکوسموس به آمریکا و متحدانش هشدار داده است که توانایی های شناسایی فضایی روسیه را در نظر بگیرند.

به گزارش خبرگزاری تاس، دیمیتری روگوزین، مدیرعامل شرکت فضایی روسکوسموس، سه شنبه شب گفت: ما همه چیز را از اینجا می بینیم، پس بیدار شوید. وی گفت: «در حالی که ۳۰ کشور عضو ناتو و همچنین شرکا و نامزدها در حال بررسی یک مفهوم استراتژیک هستند که تا سال ۲۰۳۰ ادامه خواهد داشت، شرکت فضایی روسیه تصاویر ماهواره‌ای از اجلاس سران و مراکز تصمیم‌گیری ملی‌گرایان اوکراینی را منتشر می‌کند. محافظت می کند.”

اخیراً تلگرامی از سوی شرکت فضایی روسیه منتشر شده است که شامل تصاویر ماهواره ای از اجلاس سران مادرید، پنتاگون، کاخ سفید، وزارت دفاع انگلیس و سایر تأسیسات در پاریس، آلمان و بروکسل است. تمامی این تصاویر از ماهواره “Resource-P” گرفته شده است.

یک روزنامه انگلیسی اخیرا گزارش داد که روسیه یک رادار نظامی را به مدار زمین پرتاب کرده است. روزنامه «میرر» نوشت روسیه این سامانه راداری نظامی فوق سری را برای استفاده در جنگ اوکراین در مدار زمین قرار داد.

پیش از این وزارت دفاع روسیه یک ماهواره نظامی با ماهواره بر روی سایوز از پایگاه فضایی پلستسک به فضا پرتاب کرده بود. ماهواره برای مقاصد نظامی و ارائه اطلاعات از جمله در اینترنت و تصاویر ماهواره ای به ارتش روسیه استفاده می شود.

روسیه اکنون حدود ۱۰۰ ماهواره در مدار جهان دارد که کمتر از نیمی از آنها فعال هستند و سالانه چندین ماهواره دیگر به ماهواره های فضایی روسیه اضافه می شود.

وزیر دفاع روسیه اخیرا تایید کرد که مسکو یک سامانه ضد ماهواره را در فضا با موفقیت آزمایش کرده است. پس از اقدام روسیه، مقامات ارشد آمریکایی و بریتانیایی بر سر سرنگونی ماهواره روسی در فضا جنجال به راه انداختند.

نیروی فضایی آمریکا ابتدا اعلام کرد که روسیه در روزهای اخیر یک ماهواره را در مدار زمین ساقط کرده است اما ماهواره ساقط شده متعلق به خود روسیه بوده و مسکو آن را در آزمایش موشکی ضد ماهواره ساقط کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید