ما به دنبال کارهای تبلیغاتی و نمایشی نیستیم/مدیران از اختیارات کافی برخوردارند


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرم ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مدیریت شهری تبریز در حوزه های مختلف در جلسه صبح امروز (شنبه) شورای اسلامی شهر تبریز، اظهار داشت: بزرگترین موضوع در مدیریت شهری رضایت مردم است: تمام اقدامات شورا و شهرداری باید در این راستا باشد و در این صورت مدیریت استان با تمام قوا از مدیریت شهری حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر برگزاری مستمر جلسات مشترک شورای شهر و شورای شهر تبریز با مدیران اجرایی گفت: مدیران باید رصد و پاسخگوی سوالات باشند و در تصمیم گیری ها منافع مردم و شهر در نظر گرفته شود.

خرم تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی دستگاه ها بر هر آنچه به نفع مردم و شهر است اختیار کافی دارند و فرماندار تبریز باید با همکاری شهرداری و شورای شهر تصمیمات را با جدیت پیگیری کند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه به دنبال کار تبلیغاتی و نمایشی نیستیم، افزود: بیشتر قضاوت مردم از اجرای ما مربوط به مسائل شهری تبریز خواهد بود و باید اقدامات و تحولاتی در این زمینه صورت گیرد تا مردم احساس می کنند که مشکلات آنها حل شده است.” بوده است.

وی همچنین بر اهمیت و ضرورت جذب سرمایه گذاری در توسعه شهری تاکید کرد و خواستار ایجاد دبیرخانه سرمایه گذاری در شهرداری تبریز شد.

در این جلسه که معاونان استاندار، فرماندار تبریز و مدیران کل راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و فاضلاب استان نیز حضور داشتند، ابتدا اعضای شورای شهرداری و رئیس سازمان شورای شهرداری تبریز به بیان مهمترین مسائل و مشکلات شهر پرداخت.

تاکید بر تشکیل سازمان ورزش شهرداری، معرفی زمین برای پروژه های مسکن مهر، شناسایی ساختمان های ناایمن، تحویل پساب شهری به آبخوان فضای سبز، فعال سازی ستاد بازآفرینی شهری، تقویت ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، بررسی ضوابط نوسازی بافت های فرسوده و ساخت بافت تاریخی، احیا و تقویت زیرساخت های گردشگری، توسعه شبکه فیبر نوری، بخشداری مرکزی در ایجاد تجهیزات شهری، تحقق مشارکت شهرداری در عوارض آلایندگی صنعتی و اعتبار سفر رئیس جمهور، آغاز توسعه جاده شهید کسایی و تکمیل کمربندی جنوبی تبریز، تعیین تکلیف باسمنج، خاوران و اندیشه و برنامه ریزی همایش فرصت های سرمایه گذاری در تبریز از مهمترین محورهای سخنرانی شهردار تبریز بود. و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز.

استاندار آذربایجان شرقی به معاون هماهنگی امور عمرانی خود دستور داد تا ضمن تشکیل کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان شورای شهر، شهرداری و دستگاه های ذیربط ضمن تدوین نظام مسائل شهر تبریز، موضوعات را در قالب یک طرح بررسی کنند. روش حرفه ای و ارائه راهکارهای اجرایی برای رفع آنها.

معاونین استاندار، فرماندار تبریز و مدیران کل حاضر در جلسه نیز در خصوص موضوعات مطرح شده از سوی شهردار و اعضای شورای شهر تبریز توضیحات لازم را ارائه کردند.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید