متا به جعل نام و نشان خود متهم شد!


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، متا، مالک فیس بوک روز سه شنبه در دادگاه فدرال منهتن از سوی شرکت متاکس به دلیل سرقت نامش شکایت کرد. متاکس (که تجربیات واقعیت مجازی همهجانبه ای ایجاد می کند) به دادگاه گفت که فیس بوک پس از تغییر نام شکست خورده و توانایی خود را از دست داده است.

این شرکت متا را به نقض علائم تجاری خود متهم کرد و از دادگاه خواست که شرکت را از استفاده از نام و برند متاکس برای محصولات و خدماتی که با متاکس همپوشانی دارند و همچنین میزان نامشخصی از خسارت مالی منع کند.

در اکتبر ۲۰۲۱، فیس بوک متاورس را معرفی کرد و گفت که می خواهد روی مفهوم جدیدی از دنیای دیجیتال به نام متاورس کار کند، به همین دلیل نام و علامت تجاری خود را تغییر داد.

جاستین بولونینو، بنیانگذار متاکس، گفت که متاکس نه تنها به کسب و کار ما، بلکه به کل صنعت و حقوق مالکیت معنوی طراحان و کسانی که به ما کمک کردند، آسیب زد. متا هنوز در مورد این شکایت اظهار نظری نکرده است.

متاکس در دادخواست خود گفت که در سال ۲۰۱۷ در مورد مشارکت احتمالی با فیس بوک صحبت کرده است و یکی از مدیران فیس بوک یکی از تجربیات متاکس در آن سال را باورنکردنی توصیف کرده است.

متاکس گفت تمرکز جدید متا بر متاورس و فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با کار این شرکت همپوشانی دارد. تغییر نام تجاری متا ما را از تجارت خارج می کند، که باعث شده است مردم به اشتباه تصور کنند این شرکت ها وابسته هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید