متن و حاشیه روز پنجم نمایشگاه کتاب/ اجرای سرود سلام فرمانده در غرفه فارس+عکس و فیلم


خبرگزاری فارس ـ گروه کتاب و ادبیات ـ مهدی احمدی: پنجمین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حالی به پایان رسید که بازدید‌کنندگان نسبت به روز شنبه رشد چشمگیر داشتند و به نظر می‌رسد هر چه به پایان نمایشگاه نزدیک می‌شویم بر تعداد بازدید‌کنندگان افزوده می‌شود.

روز شلوغ غرفه خبرگزاری فارس/ اجرای سرود سلام فرمانده

غرفه خبرگزاری فارس هم امروز روز شلوغی را پشت‌سر گذاشت که جذاب‌ترین برنامه امروز غرفه فارس حضور گروه سرود کودکان و اجرای سرود «سلام فرمانده» بود. رونمایی از کتاب مقدمه‌ای بر دولت الگوریتمی با حضور سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از دیگر برنامه‌های غرفه فارس بود. کتاب «مقدمه‌ای بر دولت الگوریتمی» تألیف «راجان گوپتا» و «سایبال کومارپال» با ترجمه «علی علاء الدینی» توسط انتشارات خبرگزاری فارس منتشر و رونمایی شد. محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هم یکشنبه با حضور در نمایشگاه کتاب به جمع خبرنگاران فارس آمد و به آنها خدا قوت گفت.

 

اجرای سرود سلام فرمانده

 

حضور وزیر ارشاد در جمع خبرنگاران فارس

در ساعات پایانی روز پنجم نمایشگاه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در غرفه فارس ضمن خداقوت گویی به خبرنگاران با آنها گفت‌‌وگو کرد.

نشست‌های روز پنجم نمایشگاه کتاب

در پنجمین روز از نمایشگاه کتاب در غرفه انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس جشن امضای مجموعه روز شمار جنگ ایران با حضور نویسندگان جلد‌های مختلف این مجموعه برگزار شد. همچنین جشن امضای کتاب «نخل و نارنج» باحضور وحید یامین‌پور نویسنده کتاب در غرفه انتشارات کتاب جمکران برگزار شد. انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای هم در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ۱۰ نشست تخصصی با محوریت آثار رهبر معظم انقلاب برگزار می‌کند که امروز دوشنبه نشست تخصصی بررسی کتاب‌های نقش و رسالت زن با حضور امیرحسین بانکی‌پور از ساعت ۱۶ برگزار می‌شود.

نمایشگاه کتاب از نیمه گذشت/ مردم همچنان از گرانی کتاب گله‌مندند

روزهای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم در روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه از نیمه گذشت و مهم‌ترین گلایه بازدید‌کنندگان همچنان گرانی قیمت کتاب است، تا جایی که برخی از بازدید‌کنندگان با دست خالی مصلای بزرگ امام خمینی (ره) را ترک می‌‌کنند.

برگزاری نشست خبری روزانه نمایشگاه در مرکز پاسخگویی

نشست خبری روزانه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پنجمین روز از برگزاری نمایشگاه در مرکز پاسخگویی نمایشگاه کتاب در چهل‌سرای مصلی برگزار شد و علی رمضانی قائم مقام نمایشگاه به ارائه توضیحاتی درباره مرکز پاسخگویی نمایشگاه کتاب پرداخت و آمار فروش را تا روز پنجم اعلام نکرد.

فعالیت ۲۵۰ همیار کتاب در مرکز پاسخگویی نمایشگاه کتاب

۲۵۰ نفر از همیاران کتاب از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۲۰ در مرکز پاسخگویی نمایشگاه مستقر هستند و به خریداران کتاب خدمت‌رسانی می‌کنند. در دو روز ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت‌ماه در تماس‌‌های ورودی ۵ هزار و ۱۴۳ تماس و در تماس‌‌های خروجی هزار و ۲۹۶ تماس رخ داده است. که از این میان حدود ۹۷ درصد مخاطبان به عملکرد بخش نمایشگاه مجازی کتاب نمره خوب و خیلی خوب داده‌اند. 

برگزاری تور گردشگری کودک و خانواده در نمایشگاه کتاب تهران

تور گردشگری کودک و خانواده در سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار توسط سامانۀ کدومو وابسته به موسسۀ تبیان برگزار می‌شود.

خانواده‌ها پس از ثبت‌نام اینترنتی در این طرح، به غرفۀ کدومو در نمایشگاه کتاب می‌آیند و همراه با کارشناسان حوزۀ «کتاب کودک» ، در یک تور ۴ ساعته نمایشگاه کتاب را به شکلی دیگر می‌شناسند و کتاب‌هایی مناسب را با مشاورۀ کارشناسان تهیه می‌کنند. در این ۴ ساعت، کارشناسان خانواده‌ها را در جهت معرفی و شناخت بیشتر و بهتر انتشارات‌های کودک همراهی می‌کنند و به آنها متناسب با سن فرزندانشان، کتاب‌های مناسبی را از انتشارات‌های مختلف معرفی می‌کنند.

عرضه دو کتاب کودک با محوریت شهید ابراهیم هادی

«مهمان خدا» و «داداش ابراهیم» دو کتاب انتشار یافته برای رده سنی کودک و نوجوان است که به زندگی شهید ابراهیم هادی می‌پردازد و در سی‌وسومین نمایشگاه کتاب تهران ارائه شده است. این آثار به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی و انتشارات کتابک منتشر شده و مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفته است.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید