متولیان امر نباید اجازه دهند برخی مسائل باعث آسیب و اختلال شود


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد نورصالحی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز در نطق پیش دستور خود در پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: انقلاب در دیدار با مهمانان کنفرانس اسلامی و مسئولان نظام. : رهبر معظم انقلاب، پیامبر (ص) را الگوی انسانیت خواندند و فرمودند: «پیامبر (ص) در راس است و ما باید برای رسیدن به ایشان تلاش کنیم و از زندگی ایشان درس بگیریم.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) از مصائب امت خود رنج می برد، تصریح کرد: این رنج در عصر امروز نیز وجود دارد، دشمنان مسلمانان در خط مقابل قرار دارند و از این آسیب ها خوشحال هستند. تأخیر، مشکلات، عدم پیشرفت در زمینه های مختلف و جنگ های داخلی باعث رنجش پیامبر اسلام می شود.

نورصالحی با تاکید بر اینکه یکی از راه های عبور مسلمانان از مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشورهای اسلامی وحدت است، گفت: در بیانات رهبر معظم انقلاب مراد از وحدت، وحدت در حفظ منافع ملت است. امت اسلامی که کشورهای اسلامی دست به دست هم دهند و باید به طرق مختلف پیشرفت کنند و از اسلام و جامعه اسلامی در برابر دشمنان خود محافظت کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: تحقق این موضوع یکی از وظایف علما، فرهیختگان، اساتید دانشگاه، جوانان روشن فکر، نویسندگان، شاعران، نویسندگان و رسانه هاست تا کشورهای اسلامی احساس استقلال و رهایی از وابستگی کنند. از دیگران

وی تاکید کرد: یکی از وظایف مسئولان حل مشکلات و رفع نیازهای شبانه روزی مردم و غلبه بر مسائلی است که امید دشمنان برای ایجاد تفرقه، هرج و مرج و اغتشاش در کشور است.

نورصالحی با تاکید بر اینکه مردم کشور متعهد، علاقمند و دلسوز به آرمان های اعتلای و انقلابی ایران هستند و در این راستا تلاش می کنند، گفت: مسئولان باید مبادی ورودی دشمن را ببندند و بر افکار و احساسات اقشار مختلف به ویژه جوانان تأثیر بگذارند. اجازه ندهید برخی مشکلات زمینه ساز نفوذ، آسیب و مزاحمت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به موضوع مطرح شده در جلسه علنی هفته گذشته در خصوص بخشی از منابع مالی خط ۲ مترو و خرید اتوبوس، گفت: این اظهارات موجب دلخوری سازمان مربوطه شد و این موضوع را مورد توجه قرار داد. صحبت های هفته گذشته نادرست است، به همین ترتیب امروز چندین سوال مطرح می شود.

وی افزود: آیا جمهوری اسلامی و یک قانون داریم یا جمهوری اسلامی و قوانین متعدد؟ آیا قانون فوق الذکر و متهم به عدم اقدام شهرداری در سال جاری تصویب شد؟ آیا در ۵ سال گذشته این قانون نبوده است؟ بیش از ۱۲ میلیارد تومانی که در سال های اخیر به همین شکل و به همین شکل به مترو اصفهان تزریق شد اشتباه بود؟ آیا شهرداران سایر شهرهای بزرگ مرتکب تخلف شده اند؟

نورصالحی تاکید کرد: اگر این اقدامات و تخلفات صورت می گرفت باید تعداد زیادی از دست اندرکاران کشور مورد سوال و پاسخ قرار گیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ورود به برخی مسائل حاشیه ای باعث می شود مردم شهر یا استان از منافع خود و آنچه قانون برای آنها تعیین کرده که در اصفهان سابقه دارد، بی بهره شوند.

وی تاکید کرد: قانون در اصفهان بیش از آنچه هست اجرا می شود چرا که می خواهیم مردم اصفهان از آنچه قانون برایشان در نظر گرفته است بهره مند شوند و آسیب پذیری کمتری نسبت به شهرهای بزرگ داشته باشند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۸/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید