kermanyy

Monday, 25 October 2021

مجسمه توماس جفرسون می تواند از ساختمان شهرداری برداشته شود

مجسمه توماس جفرسون می تواند از ساختمان شهرداری برداشته شود


مجسمه ای از توماس جفرسون ، رئیس جمهور سابق و مالک برده ، قرن ها در اتاق های شورای شهر در ساختمان شهرداری ایستاده بود ، اما پس از چندین دهه فشار ، ممکن است به زودی برداشته شود.

کمیسیون برنامه ریزی عمومی در مورد حذف مجسمه رای گیری می کند ، که می تواند به عنوان “وام بلند مدت” به انجمن تاریخی نیویورک واگذار شود. (درخواست اظهارنظر از NYHS هنوز پاسخ داده نشده است.) رأی گیری روز دوشنبه 18 اکتبر انجام می شود.

در سال 2001 ، چارلز بارون ، عضو شورا بر تصویر جفرسون – ایجاد شده توسط پیر ژان دیوید در سال 1833 – به جای یکی از عکسهای مالکوم ایکس – تأکید کرد که پدر بنیانگذار را “کودک باز برده” می نامد. “پنج سال بعد ، صندلی بارون در اتاقها دقیقاً در کنار مجسمه منتقل شد.” او در سال 2006 مجازات من برای کار ، استفاده از دموکراسی است. “

در سال 2020 ، پس از ترور جورج فلوید ، کوری جانسون ، رئیس شورای شهر ، به همراه دیگر اعضای شورا ، نامه ای به شهردار بیل دو بلازیو ارسال کردند و درخواست کردند مجسمه برداشته شود. دبی رز در آن زمان گفت: “من معتقدم شورای شهر نیویورک نباید از این قسمت تاریک تاریخ آمریکا اجتناب کند یا آن را روشن کند.”

این هفته ، شورای سیاه ، لاتین و آسیا شورای امنیت بیانیه ای صادر کرد و در بخشی از آن گفت: “دولت از نیویورکی ها می خواهد تا رنگی را که افرادی که در مرزهای مجلس عوام ما به یاد می آیند ، منعکس کنند نه تنها بهترین سنت ها از تاریخ شهر ما و تنوع ، اما ویژگی غیرقابل تردید آن “.

در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه ، از دو بلاسیو پرسیدند که تصویر می تواند چه چیزی را حذف کند. او گفت: “این یک دموکراسی است ، من به حق آنها احترام می گذارم که این درخواست را از کمیسر برنامه ریزی عمومی مطرح کنند.” “این چیزی است [that] من از شورا آمده ام ، نه از من یا بانوی اول. “

دی بلاسیو در ادامه در مورد دیدگاه های خود در مورد جفرسون صحبت کرد – “حداقل این بسیار پیچیده است. چیزی که در مورد مردم بسیار ناراحت کننده است این است که حتی کسی که ارزشهای آزادی و کرامت انسانی و ارزش هر مرد را بسیار عمیق درک کرده بود ، هنوز برده دار بود ، و من درک می کنم که چرا مردم را آزار می دهد و چرا آنها چیزی را پیدا می کنند که نمی توان او را نادیده گرفت … اما او کسی است که بخش بسیار عمیقی از تاریخ ما است که باید دیده شود … و این نوعی از تعادل است که ما باید در حرکت به جلو حرکت کنیم. ما باید در مورد همه جنبه های تاریخ آن صادق باشیم. “

در بیانیه گروه نمایندگان ، آنها خاطرنشان کردند که تاریخ جفرسون شامل “حاکمیت بر 600 برده آفریقایی” است و “گروه ما در خط مقدم تلاش های محلی بوده است تا تاریخ واقعی آمریکا برای همه کسانی که زندگی کرده اند صادق باشد. . “Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *