مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای ممنوعیت اسلحه تصویب کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) طرح ممنوعیت سلاح های سبک را تصویب کردند.

این طرح در صورت تصویب قانون، واردات، فروش، ساخت، انتقال یا داشتن آگاهانه سلاح نیمه اتوماتیک را جرم تلقی می کند.

قطعنامه مجلس نمایندگان، که در آن اکثریت کرسی ها در اختیار دموکرات ها است، پیش از تبدیل شدن به قانون، راه پر پیچ و خم و احتمالاً غیرممکنی دارد. رسانه های آمریکایی نوشتند که بعید است این طرح در سنا که کرسی های آن ۵۰-۵۰ بین دموکرات ها و جمهوری خواهان تقسیم شده است، به تصویب برسد.

این طرح با ۲۱۷ رای موافق و ۲۱۳ رای مخالف در صحن علنی مجلس تصویب شد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، تصویب آن را “گامی حیاتی در مبارزه با اپیدمی مرگبار خشونت اسلحه” خواند.

تصویب این طرح در حالی صورت گرفت که نتایج یک مطالعه اخیر نشان داد که شرکت‌های تولید سلاح‌های کوچک بیش از یک میلیارد دلار در دهه گذشته درآمد کسب کرده‌اند.

نتایج نظرسنجی انجام شده توسط مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه در جلسه استماع کنگره ارائه شد. این تحقیقات پس از تیراندازی مرگبار در یووالدی تگزاس آغاز شد که منجر به کشته شدن ۱۹ دانش آموز دبستانی و ۲ معلم شد.

آمریکا از نظر آمار خشونت با اسلحه کشوری کاملا استثنایی در بین کشورهای جهان است. میزان تیراندازی های خشونت آمیز در این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان است. اگرچه ایالات متحده حدود ۵ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب قتل عام با اسلحه می شوند در ایالات متحده هستند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید