مجمع اقتصادی پترزبورگ دروازه جدیدی برای توسعه قرقیزستان است


به گزارش خبرنگار منطقه ای خبرگزاری فارس، «نورلان علی افاین اقتصاددان برگزاری بیست و پنجمین مجمع بین المللی اقتصادی در سن پترزبورگ از ۱۵ تا ۱۸ ژوئن را فرصتی عالی برای یافتن شرکای جدید برای توسعه پروژه های داخلی در کشورهایی مانند قرقیزستان می داند.

این اقتصاددان خاطرنشان کرد که غرب روسیه را به سمت یافتن شرکای جدید و قابل اعتمادتر سوق داده است. این یک جنبه مثبت برای کشورهای منطقه مانند قرقیزستان است.

وی ادامه داد: اکنون کشورهای اتحادیه اروپا که در دام تحریم های خود گرفتار شده اند، به یکباره متوجه شده اند که بازار اصلی غلات، همانطور که معتقد بودند، در اوکراین متمرکز نیست، بلکه در روسیه متمرکز است.

علی اف افزود: آنها برای توجیه خود روسیه را مقصر بحران غذایی می دانند و این تنها نشان دهنده سیاست کوته فکرانه اتحادیه اروپا و آمریکاست.

این اقتصاددان با بیان اینکه عقیل بک جباراو، نخست وزیر و نماینده قرقیزستان در این مجمع گفت: این نشست بستری برای تعامل در زمینه اجرای پروژه های زیست محیطی و اقلیمی، همکاری های صنعتی و تحول اقتصادی دیجیتال خواهد بود. همه اینها نشان می دهد که مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ می تواند به عنوان کمک جدی به کشورهای ما در این برهه سخت عمل کند و فرصت هایی را برای غلبه سریع بر مشکلات موجود فراهم کند.

گفتنی است در این مجمع ۴ روزه ۱۳۵۰۰ شرکت کننده از ۱۴۱ کشور جهان و نمایندگان بیش از هزار سازمان رسانه ای از ۴۶ کشور جهان حضور دارند.

این انجمن یکی از بزرگترین و مهمترین رویدادهای تجاری در جهان است. به مدت ۲۵ سال، انجمن پیشرو جهانی در بحث درباره موضوعات کلیدی در اقتصاد جهانی و به اشتراک گذاری بهترین تجربیات و تخصص جهانی برای تضمین توسعه پایدار بوده است.

امسال، این مجمع به بستری تبدیل خواهد شد که بردارهای جدیدی را برای همکاری بین کشورها ایجاد می کند، زیرا در شرایط کنونی، اکثر کشورهای جهان به دنبال نقاط تماس جدید و روابط اقتصادی با فدراسیون روسیه هستند.

انتهای پیام/ح
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید