محل سنسور ایربگ توسط متخصصین ایرانی


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت توسعه فناوری میکرومقیاس آژینه توسط دو تن از اساتید دانشگاه تهران تاسیس شد و در زمینه میکروالکترومکانیک و لیتوگرافی فعالیت می کند. دستگاه تولید سنسور ایربگ خودرو یکی از محصولات این شرکت است که با تلاش متخصصان داخلی از ایران ساخته شده است.

رضا عسگری مقدم، مدیرعامل این شرکت گفت: در رشته مکاترونیک و میکروالکترونیک در دانشگاه تهران تدریس می کنم و از حدود ۱۲ سال پیش به فکر تاسیس شرکتی در زمینه لیتوگرافی و میکروالکترومکانیک افتادم. البته این ایده تقریبا ۸ سال پیش اجرا شد.

این فعال فناوری افزود: دستگاه های میکروالکترومکانیکی در بسیاری از صنایع کاربرد چشمگیری دارند. به عنوان مثال در این شرکت تجهیزات و دستگاه هایی ساخته می شود که از طریق آنها می توان انواع سنسورهای خودرو از جمله سنسورهای کیسه هوا را برای سازنده نهایی ساخت.

مدیرعامل شرکت توسعه فناوری میکرومقیاس آژینه افزود: این شرکت اولین تولید کننده در نوع خود در ایران است و توانسته راهگشای سایر شرکت های حوزه فناوری باشد. از جمله محصولات این شرکت می توان به دستگاه لیتوگرافی رومیزی اشاره کرد. این دستگاه قابلیت لیتوگرافی ماسکی با ابعاد مختلف را دارد تا با دقت بسیار بالا طرح یا نقش را بر روی ماسک کپی کند.

عسگری مقدم در ادامه با اشاره به تعاملات این شرکت با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: از ابتدای نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران تاکنون در تمامی دوره ها شرکت کرده ایم و علت این میزبان امکانات و بازخورد کافی این نمایشگاه بود. در این رویداد توانستیم با مشتریان متفاوت و جدیدی آشنا شویم و این نسخه به ما کمک کرد تا منابع مالی لازم را برای ادامه کار مجموعه خود فراهم کنیم.

وی با اشاره به رشد شرکت های دانش بنیان در محیط های دانشگاهی گفت: امروزه دیدگاه کارکنان نسبت به تحصیل در رشته های مختلف تغییر کرده است و می دانند باید از این کریدورهای دانشگاهی به فکر ایجاد کسب و کار برای آینده باشند. بسیاری از اساتید علاقه مند به اجرای ایده های علمی خود در قالب طرح های تجاری، تاسیس شرکت های دانش بنیان و فناورانه هستند.

وی افزود: بیشتر وقت دانشکده از اول صبح تا پایان روز به تدریس و کار روزانه دانشگاه اختصاص دارد و باید چارچوبی برای اساتید و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی فراهم شود. علاقمندان به تأسیس شرکت های دانش بنیان زمان کافی در اختیار دارند تا این افکار و ایده ها را عملی کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید