مخالفت مهمترین استراتژی دشمنان برای نفوذ است


به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، در ایام حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی امروز در مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) بر حفظ و تقویت آن تاکید کرد. وحدت اسلامی تصریح کرد: هرگونه اختلاف و تفرقه موجب تضعیف مسلمانان در برابر کفار می شود. بنابراین مسلمانان باید از وقایع تاریخی آگاه باشند و از آن درس بگیرند تا از اختلاف در صفوف متحد جلوگیری کنند.

وی گفت: تا زمانی که بنی اسرائیل وحدت و تفاهم داشتند، توانستند با دشمنان مقابله کنند. اما چون اختلاف و تفرقه بر آنان چیره شد، عزت از سر این مردم رفت و خداوند نیز لباس کرامت را از تن آنان درآورد.

امام جمعه بجنورد افزود: واقعاً این ملت در حالی که همدلی و اتحاد داشته است، از هیچ نعمتی بی بهره نبوده است. اما هنگامی که به دشمنان اجازه نفوذ دادند، خداوند لطف خود را از آنها برگرداند.

حجت الاسلام والمسلمین نوری با بیان اینکه همیشه باید رضایت خداوند را یاران امام حسین (علیه السلام) بدانیم، گفت: یاران باوفای سیدالشهدا (علیه السلام) مظهر همه فضایل اخلاقی بودند، با همه فضائل روبرو بودند. رذایل عصر، و همیشه آگاهانه به دنبال رضای خدا بودند، در نظر داشتند که این باعث ماندگاری آنها در ذهنشان می شود.

وی با تاکید بر اینکه حفظ و پیشرفت کشور با وحدت مردم محقق می شود، تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی وحدت اسلامی در کشور احیا شد. به گونه ای که همه اقوام فارغ از هر دیدگاهی با همدلی در مقابل دشمنان می ایستند.

حجت الاسلام والمسلمین نوری افزود: مسلمانان باید با بصیرت و علم از نفوذ دشمن جلوگیری کنند و اجازه ندهند تبلیغات ناسالم رسانه ای دشمن هر نوع آسیب و اختلافی بین آنها ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: اختلاف افکنی مهمترین راهبرد دشمنان برای نفوذ در جامعه دینی و تضعیف اسلام است. بنابراین مسلمانان باید هوشیار باشند و وحدت و انسجام خود را حفظ کنند.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید