مختارپور: گفتار و نوشتار استاد فاطمی‌نیا سرشار از جاذبه معارف خداشناسی بود


به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی درگذشت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

انّا لله و انّا الیه راجعون
دوچشم من چو جیحون شد ز گریه 
که آن گوهر در این دریا کجا شد؟

شاید یکی از بزرگ‌ترین خسران‌های نسل فعلی، رحلت اوتاد و ارکان معارف الهی است که یکی پس از دیگری، به دیار دوست مهاجرت می‌کنند و ما کوته‌دستان را با حسرت فقدان دستگیری و هدایت آن آسمانی‌مردان، در این جهان همه‌شور و همه‌شر، تنها می‌گذارند.

حضرت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا در تمامی دوران عمر با برکت خویش به عنوان نماد برجسته‌ای از عالِم ربّانی، متخلّق به اخلاق الهی، کتاب‌شناس برجسته و دوستدار همه انسان‌ها و منادی وحدت میان ارواح تمامی بندگان خدا شناخته شد. هیچ مجلس و محفل و گفتار و نوشتاری از ایشان دیده و شنیده نشد مگر آنکه سرشار بود از جاذبه معارف خداشناسی و ارجاع به آثار مکتوب عالمان و متفکران و شاعران و بزرگان علوم دینی.

همواره ناصح مشفق همه شنوندگان و بینندگان و مراجعان بود و ترجیع‌بند همه خدمات علمی و تبلیغی آن مرد الهی، دعوت به اغتنام فرصت و توصیه به بهره‌گیری از برکات انوار وجودی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السّلام.

درگذشت آن الهی‌مرد عالم معرفت را به سوگ می‌نشینیم و در تحمل داغ هجران او به پروردگار مهربان که به جباریت بی‌کرانش، شکسته دلی‌ها را مرهم می‌نهد و جبران می‌کند پناه می‌بریم.

آیت‌الله سیّد عبداللّه فاطمی‌نیا، پس از گذراندن یک دوره بیماری بامداد امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه به ملکوت اعلی پیوست.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید