مختومه شدن ۴۱ درصد از پرونده‌های ورودی به دادگستری اصفهان با صلح و سازش


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سید رضا سجودی معاون قضایی دادگستری کل استان اصفهان در مراسم معارفه رؤسای دادگستری نجف‌آباد و تیران و کرون اظهار داشت: تحقق عدالت و مبارزه با فساد دو هدف کلان از اجرای سند تحول قضایی است که در مدیریت جدید قوه قضائیه اجرای این سند با جدیت در قالب سند ارتقا یافته تحول دنبال می‌شود.

وی یکی از مشکلات اساسی دستگاه قضایی را حجم فزاینده ورودی پرونده اعلام کرد و گفت: افزایش نیروی انسانی اعم از قضایی و اداری و افزایش امکانات و فضای فیزیکی اگرچه لازم و ضروری است، اما مؤثر در کاهش وارده پرونده به محاکم نیست.

سجودی ادامه داد: لازم است در حوزه تقویت و گسترش بیشتر نهادها و کانون های داوری و شوراهای حل اختلاف به همراه همراهی و همدلی مسؤولان و مردم برنامه‌ریزی هدفمند صورت بگیرد و از این طریق با ایجاد و برقراری صلح و آشتی در دعاوی و اختلافات میان افراد از ورودی پرونده جلوگیری کرد.

معاون قضایی دادگستری کل استان اصفهان یادآور شد: با اقدامات خوب و سازنده که در طول یک سال گذشته در زمینه صلح و آشتی در دادگستری استان صورت پذیرفته، این آمار به ۴۱ درصد ارتقاء یافته است.

وی در پایان در بخش پیشگیری از وقوع جرایم تلاش در جهت افزایش سطح آگاهی‌های عمومی خانواده‌ها در مقابله با آسیب‌ها، هنجارها و تهاجمات در فضای مجازی و حقیقی را با برگزاری برنامه‌های پیشگیرانه مورد تأکید قرار داد.

به گزارش فارس، با صدور احکامی از سوی رئیس قوه قضاییه سجاد پناهی به عنوان رییس جدید دادگستری نجف‌آباد، رضا عباسی به عنوان رییس جدید دادگستری تیران و محمد رضایی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب جدید تیران معرفی شدند.

انتهای پیام/۳۶۴۹/آ/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید