مدیریت و نمای از بالا در شهرداری! / تبریز از همه بزرگتر است


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یعقوب هوشیار عصر امروز در نشست با نمایندگان منتخب سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: نقطه مشترکی که در دغدغه های ساکنان سازمان های مردم نهاد و شهرداری ها ملموس است، اصلاح دیدگاه هاست. زیرا ما معتقدیم که مشکلات همه ناشی از نماهای جزیره است.

وی ادامه داد: نوع نگاه شهرداری معمولا بر اساس نقش خدماتی است و وقتی می خواهند نقش شهرداری را مقایسه کنند با گذشته مقایسه می کنند. در حالی که شرایط جامعه ایجاب می کند که کارکرد شهرداری تغییر کند.

شهردار تبریز گفت: از آنجایی که نگاه مقام معظم رهبری به کارکردهای شهرداری نگاهی اجتماعی است نه خدماتی، لازم است با همفکری عملا این کارکرد تغییر کند.

وی افزود: تا زمانی که به این دیدگاه برسیم، تمام کاری که می کنیم مانند ریختن آب در هاون است. آماری که در بحث های اجتماعی وجود دارد نشان می دهد که کارکردهای اجتماعی باید در کجا ظهور کنند.

هوشیار با بیان اینکه توسعه یک مفهوم کلی است، گفت: بحث توسعه صرفا راهبردی نیست بلکه ایدئولوژیک است. موفقیت های ما در سایه ایدئولوژی هاست و در این ماه محرم در جامعه دیدیم که نگاه مردم بر اساس ایدئولوژی بود.

مدیریت را حذف کنید و از بالا نگاه کنید

وی گفت: در چهار ماه گذشته یکی از موضوعات راهبردی که با اعضای محترم شورای اسلامی شهر در میان گذاشتیم، حذف مدیریت و نگاه از بالاست. متاسفانه مدیریت اساس جامعه نبوده و در این زمینه کلی گویی هایی صورت گرفته است.

شهردار تبریز گفت: تمام تلاش مدیریت شهری جدید ارتباط با اقشار مختلف جامعه است. از این حیث اقداماتی را برای احیای بازماندگان انجام می دهیم و از سوی دیگر یکی از مواردی که هر هفته برنامه ریزی می کنیم، دیدار با نخبگان است که در آن به صحبت ها و نقطه نظرات آنها گوش فرا می دهیم.

وی با تاکید بر اینکه تبریز از همه بزرگتر است، یادآور شد: نظرات اعضای محترم شورای اسلامی شهر در بحث فرهنگی و اجتماعی بسیار قوی است و در این مدت مدیریت شهرداری نیز از این حوزه غافل نبوده است. تبریز را منطقه محوری کردیم و از این هفته در نظر داریم در قالب نوبت خدمتی از مناطق تبریز بازدید کنیم و مشکلات مردم را برای سال آینده که ۳۵ منطقه خواهیم داشت، بشناسیم و حل کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید