مدیر ارتباطات کاخ سفید از سمت خود کناره گیری می کند


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، پس از موج اخراج کارکنان در دولت آمریکا به ریاست جو بایدن، این بار گفته می شود کیت بدینگفیلد، مدیر ارتباطات کاخ سفید قصد استعفا دارد.

بدینگفیلد، که مشاور قدیمی بایدن نیز هست، قصد دارد اواخر تابستان امسال پس از کناره گیری جنیفر ساکی، سخنگوی کاخ سفید در ماه مه، از دولت کناره گیری کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی که چهارشنبه شب تصمیمش برای کناره گیری توسط یک فرد آشنا به برنامه هایش تایید شد، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به عنوان سخنگوی بایدن فعالیت می کرد.

بر اساس این گزارش، استعفای بدینگفیلد در حالی صورت می‌گیرد که بایدن با محبوبیت عمومی تقریباً پایینی از دوران ریاست‌جمهوری خود مواجه است. نظرسنجی رویترز/ایپسوس در ۲۸ ژوئن نشان داد که ۵۷ درصد از آمریکایی ها عملکرد آن را تایید نمی کنند.

به گزارش رویترز، یک فرد آشنا با برنامه های مدیر ارتباطات کاخ سفید گفت که بدینگفیلد از سمت خود کناره گیری می کند تا زمان بیشتری را با خانواده خود بگذراند.

پیش از این، ساکی از سمت سخنگوی کاخ سفید برای پیوستن به MSNBC استعفا داده بود.

رسانه های آمریکایی همچنین گزارش دادند که از ابتدای سال جاری تاکنون حداقل ۲۱ مقام سیاه پوست کاخ سفید را ترک کرده و یا قصد دارند به زودی آن را ترک کنند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید