مراکز رشد نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ارومیه افتتاح شد


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، همزمان با سال تولید بر اساس دانش و اشتغالزایی و با حضور دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از احداث مراکز رشد، نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه ارومیه در ساختمانی با بیش از ۱۵۰ سال قدمت، پس از مرمت و راه اندازی به تکمیل اکوسیستم نوآوری و ایفای نقش پیشرو در این اکوسیستم، در پردیس شهرستانی دانشگاه ارومیه افتتاح شد.

خیرالدین در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این مرکز گفت: دانشگاه ها باید به سمت ایجاد پردیس های علم و فناوری حرکت کنند.

در دانشگاه ارومیه ظرفیت خوبی برای ایجاد این پردیس در شهر میزبان این دانشگاه وجود دارد و با افتتاح این مرکز در این مکان، مقدمات راه اندازی آن فراهم شده است.

وی افزود: ما در وزارت علوم نیز از ایجاد پردیس علم و فناوری در دانشگاه ها برای ایجاد اشتغال پایدار حمایت می کنیم.

علیجانپور مدیر دانشگاه ارومیه در حاشیه این مراسم گفت: از سال ۱۳۹۷ پروژه ساخت و مرمت این ساختمان با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع با رعایت اصول مهندسی ساختمان آغاز شده است و از پاییز از سال گذشته با رفع برخی موانع و اعطای اعتبار برای این عملیات تسریع شد و اکنون پس از افتتاح، تحت عنوان مراکز رشد، نوآوری و نوآوری آماده بهره برداری فناوران و کارآفرینان خواهد بود. کارآفرینی.

رئیس دانشگاه ارومیه تصریح کرد: ساختمان مرکز نوآوری شامل فضاهای ستادی و فضای کسب و کار مشترک برای فعالیت سه گروه نوآوری با مشارکت شتابدهنده ها، خانه خلاق با مشارکت مدیران بخش خصوصی و استودیو استارتاپ (استودیوی استراتاپ) و همچنین است. به عنوان اتاق مشاوره و کلاس درس، جلسات مشترک برای واحدهای فناوری تاسیس شده و مجموعه های تولید محتوای مجازی است.

وی افزود: همچنین برخی از فضاها در زمان های مختلف به صورت متقابل مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آنها می توان به برگزاری سمینارها و رویدادهای کارآفرینی و نمایشگاه های عرضه فناوری اشاره کرد.

رئیس دانشگاه ارومیه در پایان گفت: راه اندازی پردیس علم و فناوری یکی از برنامه های آتی دانشگاه ارومیه در راستای توسعه فناوری و ایجاد مشاغل دانش بنیان است.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید