kermanyy

Sunday, 24 October 2021

مردان تحویل دهنده شکایت دارند که نیویورک آنها را با بلیط پارکینگ شیر می دهد

مردان تحویل دهنده شکایت دارند که نیویورک آنها را با بلیط پارکینگ شیر می دهد


صاحبان یک شرکت کوچک تحویل شیر گفتند که توسط یک اداره Blasio دوشیده اند و ده ها هزار دلار بلیط پارکینگ ندارند و نمی توانند رقابت کنند زیرا جلسات از زمان شیوع همه گیری کرونا در مارس سال گذشته به تعویق افتاده است.

امتناع وزارت خزانه داری این شهر از ازسرگیری جلسات شخصی یا حتی برگزاری آن در تقریبا 19 ماه گذشته در مورد بلیط پارکینگ ، با انتقاد خود هیزونر از قضات ایالتی برای بازگشایی مجدد دادگاهها و کند پیش رفتن پرونده های جنایی همراه است.

“ما آمازون نیستیم. ما یک UPS یا Fed-Ex یا یک شرکت میلیارد دلاری نیستیم. ما یک تجارت کوچک هستیم که تلاش می کنیم زنده بمانیم. “مت مارون ، مالک شرکت منهتن میلک گفت.

مالک و شریک فرانک آکوستا ، که سال گذشته به عنوان پست تحویل شیر عالی که زنان را از خواب بیدار می کند به The Post پیوست ، گفت: “این سیاست بی معنی است. تقریباً ما را مجبور می کند که شرکت را ببندیم و از جایی دیگر شروع کنیم – مانند فلوریدا. ”

مت مارون ، مالک شرکت منهتن میلک ، گفت که شرکت او ده ها هزار دلار بلیط پارکینگ جمع آوری کرده است که از زمان جلسات به تعویق افتاده نمی توانند با آن رقابت کنند.
جیمز کیوم
از زمان شیوع بیماری همه گیر کووید -19 ، خزانه داری این شهر هیچ جلسه شخصی و یا محتوایی را برگزار نکرده است.
از زمان شیوع بیماری همه گیر کووید -19 ، خزانه داری این شهر هیچ جلسه شخصی و یا مiveسسه ای برگزار نکرده است.
جیمز کیوم

شیر منهتن یک شرکت تحویل شیر در مدارس قدیمی است که شیر بطری های شیشه ای را به خانه ها و همچنین شیرهای سنتی را در کشتی های بزرگتر می فروشد تا مدارس ، بیمارستان ها و مراکز مراقبت روزانه را در سطح شهر ثبت کند.

هر دو گفتند که کارگران شیر منهتن در اوج همه گیری سال گذشته “کارگران ضروری” بودند و در زمان همه گیری شیر و سایر مواد غذایی را تحویل می دادند. شامل کارهای پیمانکاری فرعی از دیگران بود که تحویل خود را متوقف کرد.

یکی از بلیط های ترافیکی که اخیراً دریافت کرده است شیر ​​منهتن است.
یکی از بلیط های ترافیکی که اخیراً دریافت کرده است شیر ​​منهتن است.
جیمز کیوم

مارون در مورد تماس با پارکینگ می گوید: “ما به این ترتیب پاداش می گیریم.”

آنها همچنین می گویند زمانی که رانندگان دو برابر پارکینگ در خارج از فضای غذاخوری ، که 8550 جای پارک ایجاد کرده بود ، دو برابر کردند ، بلیط گرفتند.

شیر دوشها می گویند نمی توانند برخی از بلیط های اضافی پارکینگ 30،000 دلاری را که ممکن است در یک جلسه زنده لغو شود – مانند 115 دلار بلیط برای پارک دوبل هنگام تحویل ، به چالش بکشند.

آکوستا می گوید: “ما می خواهیم فرصتی برای به چالش کشیدن این بلیط ها و برداشتن آنها وجود داشته باشد.”

پس از بیش از یک هفته تحقیق ، سخنگوی وزارت خزانه داری تأیید کرد که جلسات زنده ای برای شرکت های تحویل تجاری که مایل به پرسیدن بلیط های خود هستند برگزار نمی شود. جلسات زنده فقط برای رانندگان غیر تجاری برگزار می شود.

“از قضات حقوق اداری خواسته شده است تا از اکتبر سال 2020 در دفاتر وزارت خزانه داری (DOF) کار کنند. علاوه بر برگزاری جلسات شخصی برای لاشه خودروهای سواری ، قضات جلسات تجاری مبتنی بر شواهد را که از طریق پست یا ایمیل ارسال شده است ، برگزار کرده اند. “سخنگوی خزانه داری گفت.

سخنگو گفت: “DOF به زودی به شرکت های مایل به اعتراض به ورشکستگی اجازه می دهد تا جلسات شخصی داشته باشند.”

مالک و شریک مارون ، فرانک آکوستا ، گفت که وضعیت بلیط به منظور جابجایی مشاغل آنها در نظر گرفته شده است.
مالک و شریک مارون ، فرانک آکوستا ، گفت که وضعیت بلیط به منظور جابجایی مشاغل آنها در نظر گرفته شده است.
جیمز کیوم

شرکت های تحویل کامیون رقابت با بلیط ها را از طریق پست تحقیر می کنند و می گویند این یک فرایند پر زحمت است و احتمال اینکه آنها بلیط ها را لغو کنند کمتر است.

وی گفت: هیچ قاضی وجود ندارد. “

برخی از شرکت ها در برنامه “سفارش” شهر شرکت می کنند ، جایی که شرکت ها هیچ رقابتی را مدعی نیستند و با پرداخت جریمه های کمتر موافقت می کنند. یک منبع صنعتی گفت ، ده شرکت بزرگ از 70 درصد کاهش جریمه های تحت برنامه بهره مند می شوند.

صاحبان شیر منهتن می گویند که هستند "کارکنان ضروری" این فقط برای فرصتی برای به چالش کشیدن برخی از بلیط ها است.
صاحبان شیر منهتن می گویند آنها “کارگران ضروری” هستند که فقط فرصتی برای به چالش کشیدن برخی از بلیط ها می خواهند.
جیمز کیوم

منابع صنعتی می گویند نرخ لغو بلیط های تجاری از سال مالی 2019 – زمانی که جلسات دادرسی برگزار شد – و 2021 ، زمانی که اینگونه نبود ، کاهش یافته است.

“مجازات کردن شرکت های تحویل دهنده بدون جریمه چگونه منطقی است [program] و به جای اینکه واقعاً از قانون پیروی کرده و شواهد کتبی و صورتجلسه ای را ارائه دهید که آنها را سریع تحویل دهد؟ برای شهری که سعی می کند با ازدحام برخورد کند ، این روش عجیبی است. “

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *