kermanyy

Sunday, 24 October 2021

مرکز پزشکی SUNY Downstate به دلیل واکسیناسیون کارکنان ، جراحی و سایر خدمات را لغو می کند

مرکز پزشکی SUNY Downstate به دلیل واکسیناسیون کارکنان ، جراحی و سایر خدمات را لغو می کند


بحران کارکنان باعث شده است خدمات در مرکز پزشکی SUNY Downstate در بروکلین ، نتیجه غیر منتظره ای باشد که واکسن COVID-19 در نیویورک برای کارکنان بیمارستان و خانه سالمندان در نظر گرفته است.

به گفته سخنگوی بیمارستان ، که به دانشگاه SUNY Downstate Health Sciences معروف است ، از زمانی که این الزام از روز دوشنبه اجرایی شد ، بیمارستان مجبور شد جلسات رادیولوژی را به تعویق بیندازد و سزارین و مشوق های بیماران باردار را به تعویق بیندازد.

این مرکز درمانی همچنین مراکز درمانی بیماران را از پردیس Bay Ridge به پردیس اصلی خود در Prospect Lefferts Gardens منتقل کرده است. SUNY Downstate شامل مجموعه ای از مدارس برای حرفه های مراقبت های بهداشتی و بیمارستان دانشگاه بروکلین است.

اتحادیه های نماینده کارگران SUNY Downstate می گویند که بیمارستان قبل از ماموریت دارای مشکلات پرسنلی بوده است و به اندازه کافی برای حفظ کارکنان یا پر کردن جای خالی در طول شیوع بیماری اقدام نکرده است. پس از لازم الاجرا شدن دستور از روز دوشنبه ، بیمارستان 221 کارمند واکسینه نشده را از کار خارج کرد ، یعنی حدود 5.5 درصد از نیروی کار در حدود 3،980 نفر.

وی گفت که این تعداد از هر 18 کارمند یک نفر را نشان می دهد و ناپایدار است ، زیرا بسیاری از کارکنان برای حفظ شغل خود از دیدگاه لحظه آخری استفاده می کنند.

یک سخنگو گفت: “ما با کارکنان واکسینه نشده کار خواهیم کرد تا آنها را به واکسیناسیون تشویق کند.”

بیمارستان های SUNY توسط ایالت اداره می شوند و هفته گذشته فرماندار کتی هوچول از افزایش حقوق اضافه کار در تاسیسات قبل از اجرایی شدن فرمان خبر داد. برخی از کارکنان بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، بیمارستان دانشگاهی استونی بروک در لانگ آیلند و Downstate 2.5 دستمزد استاندارد اضافی را تا پایان سال 2021 دریافت می کنند ، به جای مبلغ یکباره مبلغ 1.5. منتقدان می گویند چنین اقدامی برای رفع رکود نیروی انسانی کافی نیست.

وین اسپنس ، رئیس فدراسیون کارکنان دولتی که نماینده پرستاران در بیمارستان های SUNY است ، می گوید: “شما نمی توانید اینجا را گذرانده باشید.” وی تخمین زد که حدود 90 پرستار از کار اخراج شده اند. سخنگوی SUNY Downstate با این تعداد موافق نبود اما شماره دیگری ارائه نکرد.

“شما فقط می توانید سه برابر بیشتر انجام دهید [triple shifts] قبل از اینکه خستگی وارد شود ، “اسپنس گفت. او گفت که تعداد کارکنان بیش از حد معمول زمان بیشتری در بیمارستان کار می کند زیرا کارکنان چند ماه پیش بازنشسته یا بازنشسته شده اند.

یک پرستار که در بیمارستان کار می کرد گفت که کارکنان از این همه گیری بسیار آسیب دیده اند ، به ویژه از زمانی که Downstate بین مارس و ژوئن 2020 تنها مرکز COVID-19 اعلام شد. آنها گفتند که این کار را نمی کند. تیم پرداخت خطر در بدترین زمان بیماری همه گیر ، روشی رایج در بیمارستان های دیگر. سرپرست آنها بازنشسته شد ، در حالی که دیگران بدون تعویض رفتند و کارهای بیشتری را برای کسانی که ماندند انجام دادند.

این پرستار که از ترس انتقام جویی خواستار عدم حفظ این نام شد ، می گوید: “مردم به همان اندازه مشغول تلاش برای پوشاندن تعداد زیادی از بنیادها با پرسنل ناکافی هستند.”

سخنگوی SUNY Downstate در پاسخ به سوالی مبنی بر تلاش برای حفظ کارگران ، خاطرنشان کرد که دولت با افزایش دستمزد افرادی که در Downstate کار می کنند موافقت کرده است زیرا هزینه زندگی در شهر نیویورک افزایش یافته است. حقوق اضافه کار

اسپنس گفت که او همچنین در مورد قطع خدمات در نقاط دیگر سیستم بیمارستان SUNY شنیده است. به گفته یک سخنگو ، بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز پیش از تاریخ واکسیناسیون روز دوشنبه ، جراحی های انتخابی را به تاخیر انداخت. بیش از نیمی از اتاقهای عمل خود را بسته است ، از 35 تا 13 در سرویس.

سخنگوی بیمارستان دانشگاه آپستیت گفت: “مطالعات فیزیکی ضروری و حساس به زمان و مسائل مربوط به آسیب اورژانس همچنان در اولویت هستند.” وی گفت که 113 نفر از 6،600 نفر پرسنل خود با تاریخ واکسیناسیون روز دوشنبه مطابقت ندارند.

کارمند می گوید: “Upstate به ارزیابی کارکنان خود ادامه می دهد و در صورت لزوم تغییراتی در فعالیتها و خدمات ایجاد می کند و با بهبود شرایط به خدمات کامل باز می گردد.”

در همین حال ، در لانگ آیلند ، نماینده بیمارستان دانشگاه استونی بروک گفت که میزان رعایت آنها تا به امروز 94.7 درصد است و 133 کارمند واکسینه نشده را اخراج کرده اند.

سخنگو گفت: “بیمارستان دانشگاه استونی بروک در طول همه گیری همه گیر برای خدمت به جامعه باز بوده است و همه خدمات طبق برنامه مورد نظر کار می کنند.”

یکی از مدیران پرستاری در استونی بروک که خواست نامش فاش نشود ، گفت که “اکثر کارکنان کار درستی انجام داده اند” و با وجود تصمیم ، واکسن را دریافت کرده است. آنها گفتند که به آنها اجازه داده شده است تا برای تعداد کمی از کارگران که ترک کرده اند کارمند دائمی استخدام کنند – و بزرگترین مانع نیاز به آموزش کارکنان جدید است.

هوچول در کنفرانس مطبوعاتی COVID-19 پنجشنبه گفت که هر بیمارستانی دارای برنامه کارکنان اورژانس خاص خود است که می تواند از ترس کمبود اجرا شود. او گفت: “برای برخی ، این به معنی به تعویق انداختن برخی موارد انتخابی موقت است.” “بنابراین ، بله ، من متوجه هستم که این اتفاق می افتد. “حدود 92 درصد از کارکنان بیمارستان در سراسر کشور از دستور روز سه شنبه پیروی کردند.

فرماندار هوچول گفت که بیمارستان ها به دلیل کمبود در نتیجه تعطیل نشده اند و یک مرکز عملیات 24 ساعته و 7 روزه ، که توسط وزارت بهداشت ایالت نیویورک اداره می شود ، حرکات کارکنان را زیر نظر دارد.

هوچول در روز پنجشنبه گفت: “هزاران پرستار دانش آموز بالقوه وجود دارند که هنوز در محیط ها قرار دارند و به کمک مورد نیاز خود اضافه می شوند و همچنین افرادی که برای حمایت به ما مراجعه کرده اند.”

فرماندار برای اجازه دادن به دانشجویان ، بازنشستگان و متخصصان خارج از ایالت در نیویورک ، دستور اقدام را امضا کرد که قوانین مجوز و قرارداد را در دوره اضطراری کارکنان لغو کرد.

تنظیم کننده می گوید: “با حذف پیش نیاز صدور مجوز برای ماه آینده ، بیش از 3000 کارمند مراقبت های بهداشتی را آزاد کرد.” “ما سخت کار می کنیم تا مطمئن شویم که کمبود نیرو نداریم. ”

علیرغم کاهش خدمات ، تعداد کمی از کارکنان در Downstate به عنوان موظف به مقررات از کار اخراج شدند. به گفته فرد کوال ، رئیس اتحادیه ، روز دوشنبه ، مدیران بیمارستان به United University Appointments (UUP) ، اتحادیه ای که نماینده طیف وسیعی از کارکنان بالینی در بیمارستان های SUNY است ، گفتند که انتظار می رود حدود 175 عضو با اقدامات انضباطی مخالف باشند و ممکن است به دلیل فرماندهی اخراج شوند. تا روز چهارشنبه ، این تعداد فقط 75 بود. معلوم نیست که آیا برخی از این کارکنان استعفا کرده اند یا خیر.

سخنگوی SUNY Downstate می گوید: “ما هیچ داده ای نداریم که نشان دهد بازنشستگی / بازنشستگی در نتیجه دستور کار انجام می شود.”

تا به امروز ، بسیاری از بیمارستان های نیویورک می گویند که ممکن است از دستور واکسیناسیون خارج شده و کارکنان همچنان از مزایای کارفرمایان استفاده کنند. آنها می توانند بصیرت پیدا کرده و از دست دادن شغل خود جلوگیری کنند. برخی از بیمارستان های شهر نیویورک می گویند که توانسته اند بدون از بین بردن مراقبت از بیماران با از دست دادن کارکنان واکسینه نشده مقابله کنند.

تعداد کارکنان واکسینه نشده در بیمارستان های NYC Health + از 5000 نفر در روز دوشنبه به کمی بیش از 3000 نفر در روز چهارشنبه کاهش یافت. دکتر میچل کاتز ، رئیس بیمارستانهای NYC Health +گفت که حدود 500 نفر از افرادی که اخراج شده اند پرستار بودند ، اما سیستم بیمارستان های دولتی قادر به استفاده از تعداد مساوی برای پوشش این فاصله بود. وی گفت که به طور کلی هیچ گونه تأثیری بر عملیات بیمارستان نخواهد داشت.

پرستار Downstate که گفت کارکنان بیش از حد سخت کار می کنند ، گفت که او هنوز از دستور واکسن حمایت می کند.

“برخی افراد نتوانسته اند تصمیمی بگیرند [whether to get vaccinated]و من فکر می کنم فرمان به آنها ضربه کوچکی در پشت زد تا از حصار خارج شوند. “

این داستان با گزارشی از بیمارستان دانشگاه Upstate در سیراکوز به روز شد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *