مریوان پتانسیل سرمایه گذاری دارد


به گزارش خبرگزاری فارس از مریوان، اسماعیل احمدی صبح امروز در نشست تیم اجرایی خدمات سفر مریوان اظهار داشت: با توجه به وجود جاذبه های طبیعی و فرهنگی فراوان در مریوان و استفاده از این امتیاز ویژه، گردشگری می تواند قطب گردشگری استان باشد. توسعه.” .

فرماندار مریوان با بیان اینکه با در دسترس قرار دادن زیرساخت های محور گردشگری زریبار و جاده مریوان – سنندج می توان برای جذب گردشگر اقدام کرد، افزود: تحقق این هدف نیازمند همکاری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی ذیربط است. و بخش خصوصی.

وی یادآور شد: تمام توان خود را برای جذب گردشگر، اشتغالزایی برای جوانان و توسعه اقتصادی شهرستان به کار می گیریم و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

مریوان یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی کشور است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان نیز در این نشست گفت: مریوان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و ظرفیت و پتانسیل بی نظیر یکی از شهرهای مهم گردشگری کشور است.

یعقوب گویلیان تصریح کرد: مریوان به عنوان نگین گردشگری غرب کشور شناخته می شود و باید از این منبع برای فراهم آوردن زمینه حضور گردشگران در این منطقه استفاده کنیم.

مدیرکل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: شهرستان مریوان در تمامی زمینه های گردشگری اعم از طبیعت گردی، بازرگانی، ورزشی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی، هنری، کشاورزی و… حرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی مرز باشماق مریوان را فرصتی مناسب برای رونق گردشگری و توسعه استان دانست و گفت: این مرز یک موقعیت مهم و راهبردی است که می توان از آن برای ورود گردشگران عراقی به ویژه در حوزه گردشگری سلامت استفاده کرد.

گویلیان یادآور شد: شهرستان مریوان نیز دارای گذشته تاریخی غنی است و در بسیاری از رشته های صنایع دستی شهرت جهانی دارد. بافت کلاش یکی از آن حرفه های خاص و پرسود مردان و زنان کارگر و هنرمندان این کشور است که در بازار جهانی به برندی خاص تبدیل شده است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید