kermanyy

Sunday, 24 October 2021

مزایای کمپلکس ویتامین B کمپلکس دارور گستر

مزایای کمپلکس ویتامین B کمپلکس دارور گستر


ویتامین B دارای 8 ویتامین B است که عملکردهای متفاوتی در بدن دارند و به عنوان عامل بسیاری از آنزیم ها ، در متابولیسم بسیار دخیل هستند و کمبود هر یک از آنها می تواند مشکلات زیادی را برای انسان ایجاد کند. این مقاله مزایای ویتامین B را در افراد مختلف شرح می دهد.

مزایای ویتامین B کمپلکس

تندرستی بانوان

ویتامین های گروه ب به ویژه برای زنان باردار و شیرده بسیار مهم هستند. این ویتامین ها به رشد مغز جنین کمک می کند و همچنین خطر نقایص مادرزادی را کاهش می دهد. برای مادران باردار ، ویتامین B می تواند سطح انرژی را افزایش دهد ، حالت تهوع را کاهش داده و خطر پره اکلامپسی را کاهش دهد.

سلامت مردان

تصور می شود ویتامین B باعث افزایش سطح تستوسترون در مردان می شود که به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد. ممکن است به مردان در ایجاد عضله و افزایش قدرت کمک کند.

پیشگیری از میگرن

برخی تحقیقات نشان می دهد که برخی از ویتامین های گروه B مانند ویتامین B6 ، ویتامین B9 و ویتامین B12 می توانند به جلوگیری از میگرن کمک کنند. محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B2 می تواند با تأثیر بر اختلال عملکرد میتوکندری ، که در سطح سلولی رخ می دهد ، از میگرن جلوگیری کند.

افسردگی و اضطراب

کمبود ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد افسردگی و اضطراب دارد. یک مطالعه گزارش داد که سطح افسردگی یا اضطراب در شرکت کنندگان مبتلا به B12 کمتر از گروه کنترل بود. متاآنالیز نشان داد که ویتامین B ممکن است در برخی موارد به درمان افسردگی کمک کند. مصرف منظم برخی از ویتامین های گروه B به مدت چند هفته تا چند سال می تواند خطر عود بیماری را کاهش دهد. یک مطالعه کوچک در هند نشان داد که کمبود B9 و B12 با افسردگی و اضطراب ارتباط دارد.

آسیب های پوستی

ویتامین B می تواند به بهبود پوست کمک کند. یک مطالعه نشان داد که این ویتامین ها در صورت استفاده روی پوست به بهبود موثر زخم ها کمک می کند. منبع دیگری معتقد است که B12 بهبود زخم را در موش های دیابتی بهبود می بخشد. ویتامین B12 می تواند در درمان زخم های پوستی مفید باشد ، که به آن زخم های دهانی نیز می گویند. یک مطالعه دوسوکور نشان داد که پماد B12 بهتر از دارونما درد را تسکین می دهد.

سندرم پیش از قاعدگی

شواهد کمی وجود دارد که مصرف B6 و محصولات کلسیم علائم PMS را بهبود بخشد. بررسی سیستماتیک و متاآنالیز همچنین نشان داد که ویتامین B6 در کنترل علائم جسمی و روانی سندرم پیش از قاعدگی مفید است.

بیایید با: کپسول Health Brest Complex B آشنا شویم.

تداخلات دارویی

در بیشتر موارد ، ویتامین B با سایر داروها تداخل ندارد. با این حال ، برخی از داروها می توانند خطر کمبود ویتامین B را افزایش دهند. داروهای فشار خون و داروهای شیمی درمانی می توانند سطح B1 فرد را کاهش دهند. داروهای ضد تشنج که برای صرع استفاده می شوند می توانند سطح B3 ، B6 و B9 را کاهش دهند. داروهایی که یبوست را درمان می کنند می توانند سطوح پایینی B3 و B6 را ایجاد کنند. برخی از داروهای سرطان می توانند سطح B9 را کاهش دهند. برخی از داروها برای کولیت زخمی می توانند سطح ویتامین B9 را کاهش دهند. برخی آنتی بیوتیک ها و داروها برای زخم ، دیابت یا رفلاکس معده ممکن است سطح B12 را کاهش دهند.

کدام غذاها حاوی ویتامین B هستند؟

برخی از غذاها حاوی چندین ویتامین B هستند و برای خوردن همه این هشت ویتامین نیاز به رژیم غذایی مختلط است. محصولات حیوانی منبع اصلی ویتامین B هستند ، بنابراین افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند باید اقدامات لازم را برای اطمینان از دریافت کافی همه ویتامین ها از منابع مختلف غذایی انجام دهند. برخی از بهترین منابع غذایی ویتامین B عبارتند از گوشت ، ماهی ، آووکادو ، سبزیجات ، آجیل ، حبوبات ، غلات ، محصولات لبنی ، نان و غلات غنی شده و قارچ.

آیا مکمل ویتامین B کمپلکس مورد نیاز است؟

رژیم غذایی بهترین راه برای دریافت این ویتامین ها است. اگر رژیم غذایی شما فاقد ویتامین B است ، می توانید از داروها استفاده کنید.

مصرف پیچیده ویتامین B

بعید است که افراد ویتامین B زیادی از رژیم غذایی خود دریافت کنند. این به این دلیل است که آب حاوی ویتامین های کمپلکس B است. یعنی در بدن ذخیره نمی شوند و هر روز از طریق ادرار دفع می شوند.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: خط سلامت

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *