kermanyy

Saturday, 23 October 2021

مزایای Elderberry چیست؟ متخصص تغذیه توضیح داد.

مزایای Elderberry چیست؟  متخصص تغذیه توضیح داد.


مزایای Elderberry چیست؟ گابی Waka-Floors ، وعده Elderberry برای RDN ، CLE ، حمایت ایمنی و موارد دیگر را به اشتراک گذاشت.

مردم قرن هاست که از گل خشخاش برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کنند. این یک گیاه قوی برای سلامت سیستم ایمنی بدن است و می تواند یکی از مهمترین عناصر برای رسیدن به آن باشد اگر در محیط احساس می کنید.

اگرچه روشهای طبیعی گاهی اوقات خیلی خوب به نظر می رسند ، اما گل بالایی در بالای لیست ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی قرار دارد. در این مقاله ، ما مزایای علمی علم الدربری را فاش می کنیم.

Elderberry چیست؟

Elderberry یک درختچه است ادوکسی خانواده و همچنین به عنوان درخت بزرگ یا sambucus شناخته می شود. اگرچه به طور سنتی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، اما بومی اروپا و آمریکای شمالی است. دارای گلهای سفید و انواع توت های بسیار کوچک بنفش سیاه است.

اگرچه Elderberry شهرت درمانی دارد ، اما به دلیل کاربردهای آشپزی و عملی آن به طور گسترده ای شناخته شده است.

تا به امروز ، از ساقه بزرگ برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت فلوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختری کهربا را در دست دارد

مزایای Elderberry چیست؟

مزایای دارچین مزایای دارویی عمدتا به مواد مغذی چشمگیر و مشخصات ترکیبی آن نسبت داده می شود. اینجا خاص است.

1. سنجد سرشار از ترکیبات فنلی است

Elderberry مملو از ترکیبات آلی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، خرگوش یک زیر گروه از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین ها را فراهم می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما تحقیقات زیادی وجود دارد که نقش خوب استفاده از پلی فنول در سلامت انسان را نشان می دهد.

برخی از مزایای پیشنهادی آن عبارتند از:

2. الدربری آنتی اکسیدان می دهد

میوه های دارای رنگدانه های عمیق مانند توت فرنگی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها را در مقایسه با انواع روشن خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها یک اصطلاح چتری برای ویتامین های خاص (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی (مانند موارد ذکر شده در بالا) هستند. اینها توانایی مهار اکسیداسیون سلولی را دارند. به عبارت دیگر ، آنها به از بین بردن رادیکال های آزاد مضر کمک می کنند ، که از آنها در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که گل ختمی تولید ROS (نوع رادیکال) بالا در سلولهای روده را 22 درصد و آسیب DNA اکسیداتیو را 46 درصد کاهش می دهد.

بسته به توانایی آنها در خنثی سازی یا به تاخیر انداختن آسیب سلولی ، مزایای آنتی اکسیدانی شامل آبشار در بسیاری از زمینه های سلامت انسان است:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از سلامت سیستم ایمنی بدن پشتیبانی می کند

نقش آلبالو در حمایت از سیستم دفاعی بدن ما یکی از شناخته شده ترین و تحقیقات انجام شده است.

محققان بر این باورند که آلبالو با بهبود فعالیت گلبول های سفید ، سلامت سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) مراکز انرژی سیستم ایمنی هستند و برای عملکرد مناسب بسیار مهم هستند.

چندین مطالعه وجود دارد که اثرات مصرف گلدون بر سیستم ایمنی بدن را بررسی کرده اند.

در شروع علائم تنفسی فوقانی در متاآنالیز 2019 در چهار کارآزمایی بالینی ، طول و شدت علائم کلی به طور قابل توجهی در مقایسه با گروه های کنترل جایگزین الدربری کاهش یافت. علائم مورد انتظار با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی مطابقت دارد.

اگرچه تحقیقات اخیر در مورد مزایای گل سنبل برای حمایت از سیستم ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، اما تحقیقات مداوم برای تقویت تأثیر آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

پخت توت فرنگی برای تقویت ایمنی بدن

آنچه باید قبل از جایگزینی با گل سنبل بدانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید گل سنبل دشوار است. با این حال ، قبل از افزودن آن به برنامه روزانه خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه نسبت به خوردن خام خشخاش هشدار می دهد.

خوردن قسمتهای مختلف درخت سنجد – از جمله پوست ، برگ و ریشه آن – خطرناک است. در شکل خام ، گل سنبل حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که هیدرولیز شده و به هیدروژن سیانید معده (HCN) تبدیل می شود. HCN یک ترکیب سمی است که باعث ایجاد ناراحتی در دستگاه گوارش به صورت تهوع و استفراغ می شود. در مقادیر زیاد ، قرار گرفتن در معرض HCN همچنین ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ توت های پخته این خطر را ندارند. همچنین می توانید آن را در فرم های مکمل ایمن مانند Elderberry Gummies که حاوی عصاره Elderberry است ، مصرف کنید.

ایده های نهایی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود. پلی فنول چشمگیر و مشخصات آنتی اکسیدانی آن را به یک رقیب برتر برای ارتقاء سلامت کلی تبدیل می کند. همچنین حاوی تحقیقات قابل توجهی برای حمایت از خواص درمانی آن است.

برای یک تجربه ایمن تر ، بهتر است که Elderberry را بپزید – یا به طور راحت تر ، از مکمل Elderberry با عصاره بوته ای استفاده کنید.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *