مس رفسنجان; صنعت پایدار/ از شایعات و رویای تمرین در پرسپولیس تا اخراج دو بازیکن برانکو


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مس رفسنجان فصل را خوب شروع نکرد و در ۵ هفته ابتدایی تنها یک پیروزی کسب کرد که آن هم با رای کمیته انضباطی به دلیل غیبت شهر خودرو بود. اما از هفته ششم تا نهم با ۴ برد متوالی موفق بود. مس رفسنجان باشگاهی صنعتی است که سعی کرده استواری ارکان فنی و مدیریتی خود را حفظ کند و شاید یکی از دلایل موفقیتش همین باشد. ربیعی که این تیم را به لیگ برتر رساند با این تیم توانسته نتایج درخشانی کسب کند. تا این تیم نسبت به تیم های لیگ قدیمی مثل پیکان، تراکتور و ذوب آهن برتری پیدا کند. البته در پایان فصل شایعه خنده‌داری منتشر شد مبنی بر اینکه پرسپولیس به دنبال ربیعی است و می‌خواهد یحیی گل محمدی را جایگزین او کند! اما در نهایت هر دو مربی در تیم خود ماندند.

مس فوتبال هجومی بازی کرد و ۳۹ گل در لیگ برتر به ثمر رساند. شاگردان ربیعی با ۴۵ امتیاز، ۱۲ برد و ۹ باخت در رده ششم لیگ قرار گرفتند. مهاجم تیم مس رفسنجان نیز به مقام قهرمانی رسید. گولیگ گادوین منشا با ۱۴ گل زده بهترین مهاجم لیگ برتر شد. فوتبالی که بهترین مهاجمان آن مانند مهدی طارمی، کاوه رضایی، سردار آزمون در لیگ های معتبر اروپایی بازی می کنند.

جالب اینجاست که در این روزهای نقل و انتقالات می گویند پرسپولیس به دنبال جذب منشا است! بازیکنی که پیش از این در پرسپولیس و حتی استقلال بوده اما هیچ کدام از این دو تیم نتوانسته درخشش او را در تیم های پیکان و حتی مس رفسنجان تکرار کند. خود منشا در ابتدای فصل گفته بود که هدفش زدن ۲۱ گل در این فصل بود اما در نهایت با ۱۴ گل که برخی از آنها از روی پنالتی بود، آقای گل لیگ شد. کوین یامگا مهاجم استقلال با ۱۰ گل و لوسیانو پریرا با ۹ گل پشت سر او بودند.

مس رفسنجان هر چقدر هم در لیگ برتر موفق بود، یک ناکامی بزرگ در جام حذفی تلقی شد و در ضربات پنالتی مغلوب تیم دسته دوم خلیج فارس ماهشهر شد تا مدیران بازیکنان و کادرفنی باشگاه را به خاطر خلق این شگفتی جریمه کنند. این در حالی بود که مسیحا پیش از این تراکتور و شهر مشهد را حذف کرده بود.

در بخش بازیکنان، جذب دو بازیکن از تیم ملی عمان صحبت های زیادی به راه انداخت و «ظاهر» بازیکنی که به اندازه وینگر درخشش نداشت و «دروازه بان عمانی» فایز الرشیدی راهی تیم مس شد. که ربیعی می خواهد فصل آینده آنها را حفظ کند، به همین دلیل دو بازیکن سرخپوشان تیم ملی عمان از لیگ برتر کشورمان اخراج شدند. الرشیدی البته دروازه بان بزرگی بود اما ظاهر به دلیل عملکردش فرصت زیادی برای بازی در مس پیدا نکرد.

مس رفسنجان نقل و انتقالات را با جذب بازیکنانی مانند حامد لک آغاز کرد تا سومین فصل حضور خود در لیگ برتر را با هدف قرار گرفتن در جمع سه تیم برتر جدول سپری کند. سالی که قطعا سال خاصی برای ربیعی خواهد بود تا با تیمش به پایان برسد. به همین دلیل صحبت از حضور سایر بازیکنان سرشناس در این تیم شد.

البته محمد ربیعی در لیگ برتر پیش بینی اشتباهی کرد و در یک برنامه تلویزیونی گفت اولین و تنها شکست فصل استقلال مقابل مس رفسنجان در بازی برگشت خواهد بود اما در آن دیدار استقلال با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید