معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری: از شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی حمایت می کنیم


به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دیدار و گفتگو کرد. کسب و کارهایی مبتنی بر خلاقیت و به نوعی تضمین کننده ۲۰ سال آینده کشور در عرصه اقتصاد دانش بنیان است.

وی علاوه بر رفع چالش های فعالان اقتصادی، حمایت از توسعه بازار ملی ماشین آلات و تجهیزات، اصلاح و تقویت ابزارهای تامین مالی فعالیت شرکت های دانش بنیان را از جمله برنامه ها و اولویت های کاری این معاونت برشمرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال تولید، دانش، اشتغال زایی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، معاون رئیس جمهور – رئیس جمهور علم و فناوری آمادگی حمایت از شرکت های دانش بنیان را دارد. استان آذربایجان غربی است.

استاندار آذربایجان غربی در این نشست با اشاره به فعالیت بنگاه های دانش بنیان در استان گفت: آذربایجان غربی از نظر نیروی انسانی فعال و کارآمد یکی از استان های مستعد در زمینه فعالیت های علمی است.

محمدصادق معتمدیان در تشریح فعالیت های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی خواستار توجه ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تکمیل زیرساخت های پارک علم و فناوری استان شد.

استاندار آذربایجان غربی در این جلسه از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای سفر به استان دعوت کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

همچنین در این جلسه مقرر شد استان آذربایجان غربی با توجه به ابلاغ جدید قانون جهش از تولید دانش بنیان به منظور توسعه زیرساخت های لازم برای فعالیت شرکت های دانش بنیان، بر ابزارهای اجرایی قانون جهش تولید دانش بنیان و همچنین حمایت از توسعه اکوسیستم فناورانه و نوآوری و تقویت جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی و ایجاد خانه های خلاق و نوآور باید حداکثر حمایت را داشته باشد.

لازم به ذکر است در این نشست بهشتی رئیس مرکز فناوری های راهبردی و کرمی رئیس روابط عمومی و دبیر تیم فناوری های نور و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید