مقام ارشد روسیه: تحریم ها و فشارها بر ایران نتیجه معکوس داشته است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نایب رئیس شورای فدراسیون روسیه روز چهارشنبه گفت: رشد تجارت بین روسیه و ایران نشان داده است که فشارها و تحریم های آمریکا نتیجه معکوس داشته است.

به گزارش خبرگزاری تاس، «کنستانتین کاساچف» نایب رئیس شورای فدراسیون روسیه در دیدار با هیئت پارلمانی ایران در مسکو گفت: تلاش های آمریکا برای اعمال تحریم ها، تهدیدها و باج خواهی ها نتیجه معکوس داد تا تجارت بین روسیه و روسیه. رشد ایران در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد را نشان می دهد.

وی گفت: مثال ایران به وضوح نشان می دهد که هرگونه تلاش برای اعمال تحریم، اخاذی، فشار یا تهدید علیه ایران هرگز به نتیجه مطلوب منجر نمی شود، بلکه می تواند دقیقاً نتیجه معکوس داشته باشد.

این مقام ارشد روسی درباره روابط خوب ایران و روسیه گفت: روابط دوجانبه روسیه و ایران نشان از پویایی مثبت رو به رشد روابط ما دارد. با نگاهی به آمار، درآمد ما در سال گذشته بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است.

کاساچف افزود که این همکاری همچنین یک سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ خواهد بود. به گفته وی، همچنین دستور کار گسترده ای بین دو کشور در زمینه مسائل مهم بین المللی وجود دارد.

کاساچف در پایان بر همکاری تهران و مسکو در حل بحران سوریه و مشارکت دو کشور در ششمین نشست کشورهای ساحلی دریای خزر و همکاری در منطقه تاکید کرد.

اخیرا یک اندیشکده آمریکایی در تحلیلی از توسعه روابط دو کشور همسایه ایران و روسیه نوشته است که پیش بینی می شود در آینده نزدیک تقویت روابط ایران و روسیه افزایش یابد.

روسیه و ایران یک قرارداد تجاری دوجانبه امضا کرده اند که طی آن مراکز تجاری در “سن پترزبورگ” و “تهران” ایجاد می شود. این تفاهم نامه موجب ارتقای تفاهم تجاری بین دو کشور در بخش های مختلف از جمله انرژی، کشاورزی و پزشکی می شود.

مایا کارلین نوشت: در حالی که مذاکرات برای احیای شورای امنیت سازمان ملل اخیراً متوقف شده است، تهران و مسکو در تلاش برای دور زدن تحریم‌های غرب درگیر تجارت نفت و گاز شده‌اند. معاون نخست وزیر روسیه اخیرا اعلام کرد که ایران می تواند به یک مرکز حمل و نقل و لجستیک مهم برای تضمین حمل و نقل متقابل کالا تبدیل شود. به گفته وی، دو کشور پتانسیل تجارت حدود ۵۰ میلیون تن کالا در سال های آینده را دارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید