ملزومات حجاب باید با قیمت مناسب در جامعه عرضه شود


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، شاید حتی یک قرن از برخی حوادث می گذرد، اما آنقدر با تاریخ و سرنوشت مردم عجین شده که نه تنها به مناسبت سالگرد چنین حوادثی، بلکه حتی روزانه با این پرسش ها می جنگند و یکی از نمونه های این موضوع بحث عفاف و حجاب این است؛ برای حجابی که امروز زنان ما آزادانه به سر می‌برند، نه تنها در ایام دفاع مقدس، بلکه چندین دهه قبل از آن، خون‌های زیادی ریخته شد.

در ۳۰ تیر ۱۳۱۴ هزاران زن مشهدی در اعتراض به قانون رفع حجاب رژیم پهلوی در مسجد گوهرشاد تحصن کردند و بیش از ۲۰۰۰ معترض را مورد حمله قرار دادند و به شهادت رساندند و اجساد آنان را در گورهای دسته جمعی دفن کردند.

مسئله عفاف و حجاب قرن هاست که با گوشت و خون مردم این دیار عجین شده و هر کدام به نوبه خود سعی در پرداختن به این موضوع دارند، اما در کنار خواسته های مردم باید سیاست هایی برای پیشبرد این موضوع اتخاذ شود. .

وقتی به بازار سر می زنیم یا صفحات اینترنتی فروشگاه های لوازم عفاف و حجاب را می گردیم، شاهد قیمت های گزاف چادر و ملزومات حجاب و حجاب هستیم. در همین راستا به سراغ ۲ نفر از مسئولین عفاف و حجاب استان اصفهان رفتیم تا توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه عفاف و حجاب ارائه کرده و قیمت اقلام ضروری حجاب از جمله حجاب را پیگیری کنیم.

ایجاد امنیت فرهنگی یکی از نیازهای جامعه امروزی است

حجت الاسلام مهدی فوقی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان وی در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان درباره اهمیت حجاب در جامعه، با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین نیازهای جامعه ایجاد امنیت فرهنگی است، اظهار داشت: امنیت فرهنگی به این معناست که بتوانیم جامعه را از بدحجابی و مفاسد ناشی از آن مصون بداریم. از رعایت نکردن عفت عمومی اتفاق می افتد، بیایید ببینیم.

وی با یادآوری اینکه امروز جامعه جوان ما از حضور برخی افراد بدون چارچوب در جامعه گله مند است، تصریح کرد: از این حیث یکی از موارد مهمی که سازمان تبلیغات در آن دخالت کرده این است که بتواند مطالبات اجتماعی را به صورت هدفمند برآورده کند. ، برای مواجهه با حداقل مسائل حاشیه ای.

وی با تاکید بر اینکه سازمان تبلیغات نقش خود را در بحث عفاف و حجاب نقشی ترویجی و تبلیغی می داند، خاطرنشان کرد: نقش سازمان تبلیغات نقش فرهنگ سازی است و برای آن در قالب شروع به کار کردیم. گروه های تبلیغات دخترانه راهنمایی و دبیرستان; همچنین اردوهای متعددی را برای دانش آموزان راه اندازی کرده ایم تا با عفاف و حجاب و تاثیرات آن در زندگی فردی و اجتماعی آشنا شوند.

ملزومات حجاب باید با قیمت مناسب در جامعه عرضه شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان درباره افزایش قیمت چادر و نیازهای عفاف و حجاب گفت: باید کارگروهی در این زمینه با مشارکت برخی نهادها و ادارات تشکیل دهیم تا بتوانیم نیازهای مردم را ارتقا دهیم. رعایت حجاب با قیمت مناسب در جامعه.

وی با تشکر از مجموعه های دلسوز و اهتمام به ترویج فرهنگ عمومی در راستای حفظ حجاب و حیا، بر لزوم جایگزینی روش های ابتدایی با روش های موثر علمی و تجربی برای پرهیز از برخی فعالیت های غیرعلمی و ورود به فضا تاکید کرد. جامعه را اذیت نکن

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/م/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید