منافع و حقوق ملی ایران باید در مذاکرات تضمین شود


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، احمد راستینه در نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه هیچ تفاوتی بین دوحه و وین وجود ندارد و باید منافع ملی ایران در مذاکرات به رسمیت شناخته شود، اظهار کرد: در این مذاکرات باید به منافع ملی ایران توجه شود.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در شورای اسلامی شهرکرد ادامه داد: آمریکا حاضر نیست در مقابل اجرای تعهدات ایران تضمین بدهد.

وی افزود: رفع تحریم ها، بانکداری آزاد، آزادسازی منابع پولی ایران در سایر کشورها، رعایت حقوق اقتصادی در سرمایه گذاری های خارجی و …. جزو حقوق ایران در مذاکرات است.

غربی ها در مذاکرات هسته ای دروغ می گویند

راستینه با اشاره به اینکه کشورهای غربی با دروغگویی و معرفی جاه طلبی های ایران به عنوان عامل اصلی شکست مذاکرات، تلاش می کنند ایران هراسی ایجاد کنند، تصریح کرد: آمریکا و عدم اراده کشورهای اروپایی دلیل اصلی به نتیجه نرسیدن مذاکرات است. .

وی گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه و قفقاز به سرعت در حال رشد است به طوری که چالش گازی با ترکمنستان به وحدت و همدلی در ایجاد بورس گاز تبدیل شده است.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان به شورای اسلامی توضیح داد: عربستان که به دلیل تحولات منطقه سفارت خود را در ایران تعطیل کرده بود، به سمت بازگشایی سفارت رفته است.

وی گفت: اکنون اقتدار منطقه ای جمهوری اسلامی ایران شناخته شده است در حالی که خلیج فارس به عنوان منطقه استراتژیک و ترانزیت انرژی جهان شناخته می شود.

راستینه ادامه داد: قطر سطح روابط خود با ایران را به سطح استراتژیک می رساند و سفر رئیس جمهور کشورمان به این کشور فرصت جدیدی برای توسعه در منطقه خلیج فارس ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: این تحولات نشان می دهد که هرگاه بر اساس الگوهای انقلاب اسلامی و فرمایشات رهبری حرکت کنیم، چالش ها و تهدیدها به فرصت تبدیل می شود.

اختصاص بودجه ۹۹۵ میلیارد تومانی به پروژه های شهرستان شهرکرد

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به چالش های چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: سفر رئیس جمهور به استان منجر به تخصیص ۹۹۵ میلیارد تومان به این استان شد. پروژه های ناتمام از شهرکرد.

عدم همگرایی و وحدت نهادهای استانی در ایجاد اشتغال

وی با اشاره به اینکه همگرایی و وحدت بین دستگاه های استانی برای حل مشکل اشتغال مطلوب نیست، گفت: در این زمینه نیازمند روحیه جهادی، انقلابی و دغدغه مند هستیم.

وی در واقع با بیان اینکه استان ما ۱۱ درصد منابع آبی کشور را در سطح دارد اما در داخل کشور اختیاری نداریم، تصریح کرد: این موضوع باعث شده ۱۵ دشت ممنوعه و بحرانی داشته باشیم.

وی افزود: یعنی سرمایه گذاری برای اشتغال نخواهیم داشت و هر اشتغالی محکوم به شکست است و نیمی از جمعیت استان درگیر تنش آبی هستند.

انتهای پیام/۶۸۰۲۴
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید