kermanyy

Sunday, 24 October 2021

“منهتن سیاه” روماره بردن بازتابی از هارلم دهه 1960 است

“منهتن سیاه” روماره بردن بازتابی از هارلم دهه 1960 است


تاریخ هماهنگ فرهنگ و هنر سیاه در هارلم – همانطور که دوستان و همسایگان گفته اند – در نمایشگاه جدید پولونسکی در نمایشگاه گنجینه کتابخانه عمومی نیویورک بررسی می شود. در یک قسمت ماکت آگوستا ساویج را خواهید یافت هر صدایی را بلند کنید و بخوانید شامل خوانندگان اجرای سرود ملی سیاه توسط دستان خدابه در بخشی دیگر ، شاگرد او نورمن لوئیس ضرباهنگ موسیقی جاز هارلم را در دهه 1940 با یک راوی انتزاعی ثبت می کند. موسیقی خیابانیبه اما برای اتصال هارمونی به یکدیگر (به معنای واقعی کلمه و به صورت مجازی) روماره بردن است.

کلاژ بردن منهتن دوب تأملی بر هارلم در دهه 1960. با این حال ، زندگی بردن ، همکار ساویج و لوئیس و دوست معاصرانش (جیمز بالدوین ، رالف الیسون ، بیلی هالیدی ، دوک الینگتون ، جیکوب لارنس و تونی موریسون) ، گواهی بر هماهنگی و فرهنگ است. همانطور که او انجام داد

“بردن” در هر کاری که انجام می دهد به سیاهی اشاره می کند – کار او نشان دهنده زندگی ، فرهنگ و عشق او به مردم و مکان های داخل است. هارلم ، که دارای مجموعه ای از هنر Bearden شامل نقاشی ، نقاشی ، چاپ ، و حتی گلدوزی است.

مربوط به بردن منهتن دوب استفاده از صحنه های ساختمان ، فرارهای آتش و ورودی های هنر دکو برای ایجاد بعد. عنوان ممکن است همه منهتن را نشان دهد ، اما بردن هارلم را از طریق همسایگان که از ساختمانهای پارو و خانه هایی که روی سنگفرش نشسته اند نگاه می کند ، جشن می گیرد. یک پالت روشن و مکمل نارنجی و آبی خیابان های هارلم را بازسازی می کند – شبیه خیابان 125 که استودیوهای Bearden در آن بودند.

فلش

منهتن دوب

عکس باید دارای اعتبار باشد: © 2021 Romare Bearden Foundation / VAGA تأیید شده توسط انجمن حقوق هنرمندان (ARS) ، نیویورک

این قطعه یکی از سخنان بیردن از نیویورک است ، از ثبت صحنه های خرید در خیابان 7 تا کلوپ شبانه هارلم ساویو

“آنچه بردن می خواست انجام دهد نشان دادن زیبایی شهر بود. مردم از پنجره به بیرون نگاه می کنند. بدنه خیابان ها. این آینه زندگی شهری است. ” “تصاویر بردن برخی از عناصر موسیقی جاز را با بازی متقابل او در میان شخصیت ها و مواد استفاده شده منعکس می کند.”

جاز و استعدادهای بردن به عنوان یک شخص چند جانبه ، برخی از بزرگترین تأثیرات او هستند. او آهنگ هایی برای بیلی هالیدی و دیزی ژیلسپی نوشت و در دهه 1950 آهنگ او “Seabreeze” با بیلی اکستین و تیتو پوئنته به رکورد تبدیل شد. در اوایل زندگی ، او یک جانباز ، فعال و مددکار اجتماعی بود. او ریاضیات را در نیویورک تحصیل کرد در حالی که به عنوان کارتونیست اصلی و ویراستار هنری در مجله انجمن هسته ای مدرسه فعالیت می کرد.

رالف الیسون ، دوست بیردن ، استعدادهای متنوع هنرمند را به یاد آورد:

او گفت: “من به یاد دارم که از استودیوی خیابان رومی 125 دیدن کردم ، جایی که او در حال شلوغ کاری خود ایستاده بود و صحنه های استادان هلندی و ایتالیایی را توضیح می داد.” “در زمان های دیگر او ریتم موندریان را نواخت و آنها را به یک ساختار جاز متصل کرد.”

روماره بردن خود را وقف مطالعه مادام العمر هنر از جمله مطالعه استادان فرانسوی ، مجسمه سازی آفریقایی ، موزاییک بیزانسی ، چاپ ژاپنی و نقاشی های منظره چینی کرد. منهتن دوب یکی از بیانات شهر بیردن از شهرها و روزمره به خوبی از تأثیرات جهانی ، فرهنگی و هنری آن استنباط می شود.

لاوسون می گوید: “او بدون شک یکی از تأثیرگذارترین و نوآورترین هنرمندان قرن بیستم است.” “و او در هویت خود و عشق خود به فرهنگ سیاه و سفید قوی بود. ”

او در طول زندگی خود تعدادی نمایشگاه موفق را اداره کرد ، از حداقل 8 دانشگاه مختلف شهریه افتخاری دریافت کرد و در سال 1987 مدال ملی هنر رئیس جمهور را از آن خود کرد.

از تربیت او در آمریکای جنوبی گرفته تا تحصیلاتش در سوربن ، مشهورترین آثار بیردن آنهایی هستند که بیننده را به سفری از فرهنگ سیاه تبدیل می کنند. از طریق بیانات او ، استعدادها و علایق او از طریق کار برمی گردد.

هنرمند می گوید: “زمان یک الگو است. می توانید با دانش بیشتر و امیدوارم با درک بیشتر به جایی که شروع کرده اید بازگردید. شما آنجا را ترک کرده و سپس به سرزمین خیال خود باز می گردید. ”


این داستان بخشی از مشارکت ما با NYPL در اطراف است نمایشگاه پولونسکی کتابخانه عمومی نیویورک امور مالی، که اقلامی را در بر می گیرد که بیش از 4000 سال از مجموعه های تحقیقاتی کتابخانه – ما هر روز در ماه سپتامبر یک مورد مرتبط با نیویورک را منتشر می کنیم – مشاهده می کنید که همه چیز در gothamist.com/treasuresبه نمایشگاه Treasures اکنون در ساختمان Stephen A. Schwarzman در خیابان پنجم و خیابان 42 باز است. در حال حاضر بلیط های رایگان در اینجا موجود استبه

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *