موشک های هیمار و اولخای اوکراین توسط ارتش روسیه شکار شدند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت دفاع روسیه یکشنبه گفت: پدافند هوایی روسیه ۲۸ راکت «اولخا» و «هیمار» ارتش اوکراین را در مناطق عملیاتی پرتاب کرد و یک فروند «توچکا» – یو اوکراینی را نیز رهگیری کرد. “موشک بالستیک.

به گزارش خبرگزاری تاس، ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: ۲۸ موشک از سامانه‌های پرتاب چندگانه اولخا و هایمارس در مناطق ولگینکا، نووترویتسکویه در منطقه مردم دونتسک پرتاب شد. جمهوری و چرنوبایفکا که در منطقه خرسون و همچنین بر فراز نیروگاه “کاخواک” رهگیری شدند.

وی گفت: علاوه بر این، یک موشک بالستیک توچکا یو در منطقه نوایا کاخوفکا در منطقه خرسون در هوا سرنگون شد.

کوناشنکوف همچنین گفت: پدافند هوایی روسیه همچنین ۶ پهپاد اوکراینی را در مناطق استارومایورسک، دوکوچایفسک، کومسومولسکی، ماکسیموفکا در منطقه خارکف و در روستاهای کرینیتسا منهدم کرد.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ مارس ۱۴۰۰) پس از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، نیروهای خود را به این کشور اعزام کرد و آغاز عملیات نظامی را اعلام کرد. روسیه هدف خود را از این اقدام غیر نازی‌کردن اوکراین، خلع سلاح آن کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی و پاسخ به درخواست کمک لوهانسک و دونتسک اعلام کرد و گفت که قصد تصاحب سرزمین اوکراین را ندارد.

پس از آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشورهای غربی ضمن محکومیت مسکو و تشدید فشارهای اقتصادی، حمایت سیاسی، مالی و تسلیحاتی از کیف را در دستور کار قرار دادند. با وجود حمایت غرب، روسیه در میدان عمل توانسته است لوهانسک در شرق منطقه دونباس اوکراین را کنترل کند و در تلاش است تا بر تمام مناطق دونتسک تسلط یابد.

یک رسانه آمریکایی اخیرا در مورد کمک نظامی آمریکا به اوکراین نوشت، هدف رئیس جمهور آمریکا کمک به مجموعه نظامی و صنعتی آمریکا در میان تورم و مشکلات داخلی آمریکا است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید