نشانه زوال بزرگترین جعل تاریخ


گروه سیاسی خبرگزاری فارس; تبصره- قاسم جعفری، عضو هیأت علمی دانشگاه: در آن روز که انقلاب اسلامی در حال شکل گیری بود، به خواست خداوند و بر اثر بیداری قلوب یک ملت حق طلب، حاکمان ظالم سرزمین را تقسیم کردند. در میان خود به عنوان حاکمان مستبد در دیگر ابرقدرتها.

هژمونی قدرت ظاهری و تبلیغات رسانه ای آن که حتی دانشمندان و اهالی فرهنگ را نیز در چنگال خود گرفته بود، حکایت از آن داشت که راهی جز تسلیم شدن در برابر واقعیت و قدرت مسلط وجود ندارد. پذیرندگان وضعیت کنونی کشور ما مانند همه سلطه گران جهان هستند، سخنانشان این بود که برنده نهایی نبرد مشت و شمشیر، گلوله و گلوله، اندیشه و دروغ از قبل معلوم است.

زمانی که معمار انقلاب اسلامی در توانمندی روشنگری و دعوت مردم به قیام شهدای کربلا گفت; خون بر شمشیر پیروز است، هر قدر هم که عموم مردم را به مبارزه برانگیزد، فارغ از مخالفت، ذهن را از خواص مادی یا محاسبه گر مشوش می کند. به گفته آنها، آنها همچنین دلسوزی و توجه به زندگی و رفاه مردم را نشان دادند. البته بسیاری از آنها را نمی‌توان سرزنش کرد، زیرا بر اساس منطق مادی و دلایل ظاهری، مبارزه با ظالمی مانند شاه ایران که از قوی‌ترین قدرت نظامی، فکری، فناوری و وحشتناک‌ترین روش‌های امنیتی در جهان برخوردار بود، می‌توانست. بیشتر تصور نمی شود اما امام خمینی (ره) و یارانش و به تبع آن ملتی با وجدان پاک و امید و اعتماد به وعده خالصانه الهی که در آن روزها در کلام رهبر انقلاب و سردبیران دعوت ایشان تجلی یافته بود، به گونه ای دیگر گام برداشتند. مسیری نسبت به وضعیت فعلی داشتند و ایمانی قدیمی اما جدید را تجربه کردند.

این که خداوند دانا و قادر است و به وعده خود مبنی بر کمک به مؤمنان و مجاهدان وفادار است، عزم و ایمان آنان را برانگیخت. از سوی دیگر، افرادی بودند که افسانه های عامیانه را می پذیرفتند، مانند راهب هندی که قطار را با دست یا اشاره ای متوقف می کرد، اما احتمال پیروزی جبهه حق با تعداد کمی از مردم بر اردوگاه را نمی پذیرفتند. از معلولین با تمام شکوه و کری و شکوه. مثل اینکه نمی فهمند که «من گروه کوچکم، ولی انشاءالله یک گروه زیاد پیروز می شود».

اکنون همگان از هر ملت و ملت و دینی دریافته اند که انقلاب شکوهمند اسلامی بر دلها هجوم آورده و پوست اشرار را پیچانده و پس از گذشت نزدیک به نیم قرن پیوسته و پویا در حال حرکت است. اگر چه مقاومت بدخواهان و دشمنی و کینه دنیا پرستان هزینه های مادی و معنوی فراوانی را به همراه داشت، اما اگر لجاجت و گستاخی مستکبران و دنیاطلبان نبود و ده ها و صدها نفر را به ناحق قربانی نمی کردند. از موانع و آسیب رساندن به جان آنها به این نظام بعید نیست امروز شاهد نمونه ای از یک مدینه فاضله واقعی یا مدینه فاضله مبتنی بر زندگی قرآنی بر روی زمین باشیم، اما با وجود همه این موانع و کاستی ها مسیر طی شده و دستاوردها نباید نادیده گرفته شود

چه وجدان بیدار و آزاداندیشی که باور نمی کند که یکی از مظاهر ظلم و زمین خواری و تجاوز در تاریخ بشریت گرفتن سرزمین فلسطین به زور و نیرنگ از صاحبان اصلی و تحویل آن به دست غاصبان و جنایتکاران است. بر این باورند که حقیقت دین حضرت موسی و تعالیم غیر انحرافی این است که تورات از آنها و راه سرگردانی و تاریکی آنها متنفر است. چرا برخی نمی بینند که انقلاب اسلامی اکنون پناهگاه و پناه مستضعفان و جبهه مقاومت در برابر مطالبات روزافزون بین المللی است؟! اگر برخی فکر می کنند هدف و هدف از ایجاد رژیم صهیونیستی تنها پناه دادن به برخی یهودیان بوده است، این یک اشتباه ساده لوحانه و راهبردی است، زیرا بسیاری از آنها در کشور خود مناصب داشتند. آنها برای تسلط بر خاورمیانه به ابزارهای میدانی نیاز داشتند که سلطه آن نوعی سلطه و حاکمیت بر کل جهان است و عملکرد کنونی رژیم صهیونیستی به زیبایی این واقعیت را آشکار می کند.

یک سگ هار برای حفاظت از اهالی و زمینه سازی برای غارت ثروت های مادی و معنوی مردم منطقه در منطقه قرار گرفت، اما خوشبختانه شاهد بودیم که سران این غده سرطانی ناخواسته آخرین را محکوم می کنند. نفس های این سازمان ناعادلانه اکثر ساکنان سرزمین های اشغالی از آینده ناامید هستند، علیرغم رفاه نسبی، مهاجرت معکوس سریعتر شده است و اکثر نسل ها پس از تأسیس به دنبال شهروندی کشور دیگری هستند. نویسندگان و کارشناسان چندین خطر عمده را برای این وجود تجسم یافته از همه شر می بینند.

گرچه تلاش رهبران آنان بر این است که خود را ایستاده نشان دهند و حتی جایگاه و قدرت خود را گسترش دهند و پایه و اساس استوار برخی پیمان ها و پیمان ها را برپا کنند، اما طبق بیان صریح قرآن {(الحشر: ۱۴) سخت در میان می جنگند. خودشان و اختلافاتشان بسیار جدی است، اگرچه به نظر می رسد که از یک پارچه هستند. سفر منطقه ای بایدن و سپس صحبت در مورد توافق عبری-عربی ناتو یا عقب نشینی زودهنگام آن قصد و نقشه خاورمیانه ناتو قطعاً مصداق بارز روی آوردن به حشیش برای نجات است و به معنای تنفس مصنوعی به یک رژیم عملاً منحط است.

به گفته کارشناسان، عواملی آینده رژیم صهیونیستی را کاملاً فناپذیر کرده است که به برخی از آنها اشاره می شود.

رهبران و خاخام های یهودی با اشاره به تاریخ گذشته، متون تلمودی و وعده های تورات، در زبان و بیان خود اذعان کردند که بعید است این رژیم ۸۰ ساله باشد.

اختلافات، درگیری‌ها و درگیری‌های داخلی شدیدی که پس از ترور اسحاق رابین علنی‌تر شد و روز به روز تشدید شد تا جایی که هیچ نخست‌وزیری تا پایان دوره قانونی چهار ساله‌اش در سال‌ها دوام نمی‌آورد.

جالب اینجاست که از سال ۲۰۱۹ تاکنون چهار انتخابات برگزار شده است و هر بار دولت ائتلافی به دلیل همین جنگ داخلی سقوط کرده است. آخرین مورد، دولت ائتلافی نفتالی بنت بود که هفته گذشته طومارش از بین رفت. نظرسنجی ها می گویند که هنوز هیچ گروه اکثریتی در کنیسه وجود ندارد، این رژیم غذایی نخواهد بود.

اگرچه جنگ های گذشته تا سال ۱۹۷۲ توهم شکست ناپذیری را در اذهان سطحی ارتش صهیونیستی ایجاد کرد، اما قیام های انتفاضه از اواخر دهه ۱۹۸۰ و نبردهای مردانه حزب الله و گروه های جهادی فلسطینی از اوایل دهه ۲۰۰۰، اسرار تار عنکبوت و تار عنکبوت را آشکار کرده است. ضعف پایه آن ژنرال اسحاق بریک، فرمانده دانشگاه های نظامی این رژیم نوشت؛ بر اساس بررسی های انجام شده، اعتماد عمومی به توان عملیاتی ارتش کاهش یافته، سرمایه انسانی آن کاهش یافته و فناوری نظامی قادر به جبران نقاط ضعف آن نیست، بنابراین باید دائما منتظر فاجعه باشیم.

صهیونیست ها به اشتباه تصور می کردند که پس از اشغال لبنان و تسویه حساب مبارزان فلسطینی و ناامیدی بزرگ عرفات و یارانش، برای همیشه از خطر مقاومت رهایی یافته اند، اما اکنون با چشمان کور خود می بینند که مقاومت بازگشته است. قوی تر و مصمم تر اگر آن روز فقط به سبک چریکی می جنگید و مدرن ترین سلاحش کاتیوشا بود، امروز به یک ارتش کامل تبدیل شده است. به محض اینکه بخواهد میلیون ها صهیونیست را به پناهگاه می فرستد و فرودگاه ها را می بندد و…

جبهه شمالی این رژیم که در مرز لبنان و سوریه قرار دارد به دلیل توانمندی های ارتش حزب الله از یک سو که دشمن آن را به رسمیت می شناسد و همچنین سوریه که طبیعتاً در انتظار فرصتی برای انتقام است. تجاوزات مکرر صهیونیست ها خواب است، او یک کودک را از چشمان این دزدان ربود.

صهیونیست ها نه تنها ایران را سرچشمه همه گرفتاری های خود می دانند، بلکه خطر مستقیم جمهوری اسلامی را یک کابوس همیشگی می دانند. آنها می‌دانند وقتی رهبر ایران می‌گوید تل‌آویو و حیفا در صورت اشتباه با خاک یکسان می‌شوند، این یک تهدید لفظی صرف نیست. شاید به همین دلیل اگر اراده سیاسی صهیونیست ها برای حمله نظامی به ایران در زمانی مانند سال ۲۰۱۰ شکل می گرفت، فرماندهان نظامی جرات چنین اقدام خطرناکی را نداشتند و وارد نبرد مرگ و زندگی نمی شدند. با شناخت صحیح شرایط و پیامدهای دشوار.

واقعیت مهمی که رهبران صهیونیست و جامعه متفرقه مهاجران یهودی را که هر کدام با وعده‌های برداشت محصول به آنجا کشانده بودند، گیج کرده است، حضور ملت فلسطین و تعداد روزافزون آن است. یک روز صهیونیست ها یک بازی سرگرم کننده به نام راه حل دو دولت را ارائه کردند. بنابراین آنها زیر پا گذاشتند و از آن عقب نشینی کردند، اما اکنون به خوبی فهمیده اند که سرزمین مقدس و الاقصی نباید از سنخ پاک شود، صهیونیست ها به آنها فهماندند که واقعاً در دسیسه خود گرفتار شده اند.

گذر زمان حتی آمریکایی ها را به جایی رسانده است که با وجود تلاش های بی چون و چرای هیئت حاکمه و لابی صهیونیستی مصمم به فاصله گرفتن از رژیم صهیونیستی هستند.

در دوران ریاست جمهوری اوباما، نظرسنجی دانشگاه مریلند نشان داد که تنها یک درصد از حامیان حزب دموکرات اسرائیل، اسرائیل را یکی از متحدان اصلی خود می دانستند. حتی برای یهودیانی که در خارج از کشور زندگی می کنند، اهمیت اسرائیل برای آنها کم می شود و بسیاری از یهودیان آمریکایی اعلام کرده اند که دیگر به اسرائیل فکر نمی کنند و آمریکا را اولین و آخرین وطن خود می دانند. رژیم اسراییل به عنوان یک ابزار و تا آنجا که حمایت مالی تلقی می شود.

سوال مهم این است که وقتی رهبران اسرائیل و دوستان این رژیم از خطر نابودی آن صحبت می کنند، آیا فقط به دنبال کاهش درگیری های داخلی هستند و آیا سخنان آنها غذای جناح هاست یا واقعیت عینی است؟

علائم و نشانه‌ها فرض دوم را بیان می‌کنند، زیرا سیاستمداران به خوبی می‌دانند که چنین تحلیل‌هایی توسط دوستان و دشمنان آنها دنبال می‌شود. به عبارت دیگر، دشمنان رژیم صهیونیستی را به تلاش بیشتر برای انقراض رژیم باطل تحریک می کند، به طوری که بر اساس اعتقادات خود به مبارزه اصرار می ورزند و باعث می شود که دل وابستگان نیز بسازند. بر این رژیم توخالی، بنابراین نمی توان این موارد را فقط برای منافع داخلی کوتاه مدت بیان کرد.

حرف آخر این است که رژیم دروغین صهیونیستی که به این نقطه ناامیدی می رسد در واقع تابع یک عامل اصلی است که انقلاب اسلامی ملت ایران است و عوامل دیگر هر چند در تسریع در فروپاشی این غده بدخیم موثرند و بزرگترین تقلب در تاریخ بشریت است، اما در زیر عامل اصلی تعریف شده است. فروپاشی رژیم مستضعف صهیونیستی البته دینی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره فراوانی دارد. امت به طور کلی و ملت ایران به ویژه فعالان عرصه سیاست و حکومت داری باید تلاش کنند که این وعده الهی است که معادلات جاری سیاست نیز موید آن است و یکی از آرزوها و مژده ها است. ائمه ی انقلاب خوب بفهمند و برای انجام بهتر و زودتر آن در انجام وظایف و رسالت های ملکوتی و شرعی خود دریغ نورزید، نبرد ترکیبی با دشمن استکبار به سرسری رسیده است. رژیم صهیونیستی مظهر دژ فرماندهی و پرچمدار ارتش دیوان و جنایتکاران است و شهید همیشه شاهد حاج قاسم سلیمانی (ره) صاحب انقلاب بود که همراه با همرزمان با ایمان و وفادارش به میدان می آمدند. میدان جنگ تا مرزها و پشت سر خیام معاویه و لشکر خوب و قابل اعتماد است. از نسل دلاوران عرصه و متفکران عرصه علم و صداهای بلند در وادی فرهنگ و هنر، حکیمان سیاست و خادمان جامعه، باید با درایت و درایت و شجاعت این امانت را به عهده گرفته و به این امر بسنده کنند. ساحل پیروزی . .

انتهای پیام/