نشان دادن قدرت ماشین نظامی روسیه به غرب؛ تمرین استراتژیک وستوک


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، در حالی که ماشین جنگی روسیه در حال نبرد با اوکراین است، وزارت دفاع روسیه شامگاه سه شنبه به وقت تهران اعلام کرد که ارتش روسیه در نظر دارد چند رزمایش استراتژیک تر در شرق این کشور انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که رزمایش «وستوک» از ۳۰ آگوست تا ۵ سپتامبر (۸ تا ۱۴ شهریور) برگزار می شود.

به نظر می رسد روسیه در صدد ارسال پیامی است مبنی بر اینکه علیرغم جنگ پرهزینه پنج ماهه در اوکراین، همچنان بر دفاع از کل خاک خود متمرکز است و از نظر نظامی توانایی حفظ موقعیت خود را دارد.

روزنامه دیلی میل نیز روز سه شنبه به وقت تهران در این باره نوشت که چین در بحبوحه تشدید تنش ها بر سر اوکراین، نیروها و تانک های خود را برای شرکت در این رزمایش به روسیه می فرستد.
در دوره های گذشته این رزمایش که روسیه، چین و مغولستان حضور داشتند، هم از نظر نظامی و تاکتیکی و هم از نظر اهمیت ژئوپلیتیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

این رزمایش اتحاد استراتژیک جدید روسیه و چین را تایید می کند و این پیام بسیار روشن را به غرب می رساند. محتوای این پیام این است که اگر ناتو بخواهد به آنها حمله کند یا در هر صورت وارد مناطق مورد علاقه روسیه و چین شود، پاسخ محور چین و روسیه بسیار دشوار خواهد بود.

بر اساس این گزارش، ناتو در آن زمان اعلام کرد که رزمایش بزرگ روسیه را از نزدیک زیر نظر دارد.

دیلن وایت، یکی از مقامات ناتو گفت: “نیروهای ناتو برای شرکت در این رزمایش به صورت داوطلبانه دعوت شدند و این پیشنهاد در حال بررسی است. وستوک نشان دهنده تمرکز روسیه بر درگیری های گسترده است. این الگویی است که چندین سال است در روسیه شاهد آن بوده ایم.” “

در رزمایش وستوک ۲۰۱۸، ۳۰۰ هزار نیرو، بیش از ۱۰۰۰ هواپیما و دو ناوگان دریایی و تمامی واحدهای هوابرد حضور داشتند.

انتهای پیام.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید