نشست اساتید ایرانی ونزوئلایی/ همسر شهریاری: قتل دانشمندان برای وابسته نگه داشتن کشورها


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس ، «سلیا آدلا فلورس دی مادورو» همسر رئیس جمهور ونزوئلا و هیئت همراه از پارک علم و فناوری و مرکز رشد، روشنگری و کارآفرینی و سایر مراکز علمی کشور دانشگاه شهید بهشتی برای آشنایی با فناوری ها و پیشرفت های ایران – فناوری بازدید شده.

در حاشیه این بازدید نشست علمی با حضور جمعی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی و محمودرضا آقامیری، بهجت قاسمی، علی اکبر متکان و حسین میرمحمد صادقی به عنوان اساتید در این مراسم با موضوعات مختلف از جمله برگزار شد. استفاده از انرژی هسته ای، پیشرفت های دانشگاه در سنجش از دور و GIS، لزوم پرهیز از استانداردهای دوگانه در مواجهه با حقوق بشر و شهدای علم هسته ای ایران و جمیله سادات علم الهدی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همسر رئیس جمهوری اسلامی نیز در این مراسم سخنرانی کرد.

** علم الهدی: به زودی شاهد توسعه دیپلماسی علمی خواهیم بود

جمیله سادات علم الهدی، رئیس پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در سخنانی با بیان اینکه علم و سیاست در هم آمیخته اند، گفت: ایشان بر تفکر و تفکر تاکید داشتند و خود نیز اغلب جلساتی را با علما و علما برگزار می کردند. گروه‌های مختلف، بنابراین ارتباط علم و سیاست مورد توجه انقلاب اسلامی قرار گرفت و باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

علم الهدی با اشاره به توانمندی های علمی دانشگاه های مختلف کشور گفت: به زودی شاهد تحول در حوزه دیپلماسی علمی خواهیم بود و این بر مبنای کاری است که دانشگاه شهید بهشتی از چند ماه پیش آغاز کرده است. اکنون با توجه به ظرفیت و روابط با کشورهای مختلف، این دانشگاه به دنبال پیشرو بودن در عرصه دیپلماسی علمی نیز هست.

علم الهدی: دره های دانشگاه های ما باید به روی هم باز باشد

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره به مسئولان برای ارتباط با دانشگاه ها تاکید داشته اند، افزود: از این رو رئیس جمهور تاکید دارد اتاق فکر دولت، دانشگاه است.

** همسر رئیس جمهور ونزوئلا: دانشمندان به دلیل پیشرفت علمی کشته شدند

همچنین در این مراسم سلیا آدلا فلورس دی مادورو همسر رئیس جمهور ونزوئلا طی سخنانی از حضور در دانشگاه شهید بهشتی و دیدار با همسر رئیس جمهور کشورمان ابراز خرسندی کرد و گفت: واقعیت موجود متناقض است. ، مورد بحث قرار گرفت و به این نتیجه رسیدیم که ما نیز قطعا باید از دروغ های رسانه ای فراتر رفته و اشتراکات خود را تقویت کنیم.

فلورس دی مادورو اطلاعات ارائه شده در نشست با دانشگاهیان ایرانی را مؤید قدرت جمهوری اسلامی در علم و فناوری دانست و خاطرنشان کرد: چه باشد و چه با وجود تهاجم دشمن، امپریالیسم آمریکا نمی تواند به اهداف خود برسد.

او گفت: «آنها دانشمندان را نابود می کنند تا پیشرفت علمی را تشویق کنند. همیشه کسانی هستند که علم را به خارج از کشور می برند، همانطور که سیمون بولیوار انجام داد. بنابراین ما باید علم و فناوری را گسترش دهیم، اما امپریالیسم آمریکا تلاش می کند ما را در همه زمینه ها از جمله رسانه ها تحت فشار و کنترل قرار دهد و مواد مخدر را در بین جوانان پخش کند تا آنها را از آگاهی دور نگه دارد، بنابراین دانشگاه یکی از دانشگاه هاست. بهترین مراکز برای مبارزه با امپریالیسم به دلیل آموزش آن است.

همسر رئیس جمهور ونزوئلا با تاکید بر تداوم راه مقاومت و استقلال ونزوئلا، تاکید کرد: ما در ونزوئلا راه مقاومت مردمی و وفاداری به دولتی که برای استقلال کشورمان مبارزه می کند، مبادلات به دلیل تحریم ها را دنبال می کنیم. به خصوص زمانی که همه‌گیری کرونا اتفاق افتاد، شرایط سخت‌تر شد، اما با این وجود توانستیم با تهیه واکسن و دارو در کشورمان مشکل همه‌گیری کرونا را حل کنیم و امروز در وضعیت خوبی قرار داریم.

فلورس دی مادورو همچنین بر اهمیت انعقاد قراردادهای تبادل علمی و انرژی هسته‌ای تاکید کرد و گفت: ایران و ونزوئلا مسیر مشترکی دارند که می‌تواند امپریالیسم آمریکا را شکست دهد و پیروز میدان شود و چگونه در این دوره سخت ایران را شکست دادیم. با ما و علیرغم هجمه ها توانستیم با اتحاد از این دوران عبور کنیم و اکنون در تلاش برای گسترش روابط هستیم و قطعاً متحد خواهیم ماند.

صنعت هسته اصلی زندگی را برای مردم آسان کرده است.

همچنین در این مراسم در این نشست علمی، محمودرضا آقامیری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و از اساتید برجسته کشورمان است. وی گفت: در ایران تلاش می کنیم از فناوری هسته ای در همه زمینه ها استفاده کنیم، زیرا این صنعت زندگی مردم را آسان کرده و در بسیاری از زمینه ها از جمله کشاورزی، پزشکی و تولید برق قابل استفاده است.

آقامیری با بیان اینکه ایران مانند سایر کشورها از این صنعت کاربردی استفاده می کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها ۳۲ کشور موفق به استفاده از این انرژی شده اند که یکی از آنها جمهوری اسلامی ایران است و باید توجه داشت که همگان می دانند که اکنون فرانسه ۷۵ درصد است. از انرژی خود و ایالات متحده ۲۳ درصد انرژی خود را از این صنعت هسته ای تامین می کند.

** همسر شهید شهریاری: کشتار دانشمندان برای وابسته نگه داشتن کشورهاست

پس از این مراسم، بهجت قاسمی، همسر شهید مجید شهریاری و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مکتب تروریسم و ​​کشتار اندیشمندان و فرماندهان کشورهای مستقل برای جلوگیری از توسعه این کشورها، گفت: برای حفظ این کشورها اقداماتی انجام می شود. کشورهای وابسته هستند اما ایران و ونزوئلا نشان داده اند که تحت فشار جبهه استکبار نیستند.

قاسمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای بر اتحاد کشورهای مستقل از جمله ایران و ونزوئلا در برابر جبهه استکبار تاکید کرد و افزود: با هر ترور انگیزه جوانان ایرانی برای ادامه راه هسته ای بیشتر شده و تاکنون ما در آن جهت حرکت کرده ایم.

از بین بردن امکان رویکرد دوگانه به حقوق بشر

حسین میرمحمد صادقی رئیس کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی وی درباره لزوم پرهیز از استانداردهای دوگانه در رابطه با حقوق بشر گفت: برخی خود را تنها عامل تعیین کننده حقوق بشر می دانند، در حالی که اخیرا گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم ها، آلنا دوهان گزارشی از تاثیر تحریم ها بر مردم ارائه کرده است. در ایران.”

وی در پایان با اشاره به رفتار دوگانه سازمان‌های بین‌المللی، افزود: امیدواریم با افزایش آگاهی دولت‌ها، امکان برخورد دوگانه برخی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی با حقوق بشر برطرف شود.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید